Świadkowie Jehowy

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Skocz do: nawigacji, szukaj
Piosenka o wózku02:43

Piosenka o wózku

Piosenka o wózku w wykonaniu świadków Jehowy

Świadkowie-Jehowy.jpg

Nawracanie kolejnego idioty

Czy chciałbyś porozmawiać o Jezusie?

Świadkowie Jehowy do ciebie

Patrz! Shadow Priest!

Fan Warcrafta o Świadkach Jehowy

Świadkowie Jehowy, moi wierni słudzy…

Morgoth o Świadkach Jehowy

To co, może chciałbyś porozmawiać o Jezusie?

Świadkowie Jehowy do ciebie

Świadkowie Jehowy (nazwa łac. Secta Morgothi) – grupa czcicieli Jehowy, ludzie, których największym życiowym powołaniem jest rozdać jak najwięcej ulotek i komiksów religijnych w jak najkrótszym czasie oraz doprowadzenie cię do kurCenzura2.svg… szewskiej pasji, znaczy się. Treść takich ulotek z reguły nawołuje do przerwania sobie drzemki („przebudźcie się!”), jak i też oznajmia marny koniec twojej religii. Zazwyczaj świadkowie organizują się w większe grupy, zbierające się w Salach Królestwa, gdzie opowiadają każdego tygodnia, ilu złych katolików spotkali. Natomiast raz do roku robią wielkie naloty na stadiony zwane Kongresami – zazwyczaj w lipcu po powrocie wielkich braci z ciepłych krajów. Wszędzie tam, gdzie gromadzą się świadkowie wszyscy nowi goście są witani uściskiem dłoni mającym na celu wybadanie, czy ów gość nie przyszedł zadawać niewygodnych pytań. Podobno gospodarze nacierają w tym celu dłonie specjalną „wazeliną prawdy”.

Może jednak chciałbyś porozmawiać o Jezusie?

Świadkowie Jehowy do ciebie

Świadkowie Jehowy są jedyną firmą, która swoimi produktami nawiązuje do gry Wolfenstein 3D. Trudnią się oni odnajdywaniem secret place'ów w Piśmie Świętym. Dotąd odnaleziono takie księgi jak: Objawienia, Tytusa, Romana, Manowara i Burzuma. Generalnie odkrywano je na wskutek dawnego sklejenia stron, bądź też znajdowały się one zaszyte w okładkach. Podobno również są w posiadaniu praw własności do prawdziwego klucza Biblii. Rozszyfrowaniu tych szyfrogramów służą żmudne studia nad Strażnicą. Nagminnie wykazują gdzie katolicy ukryli imię wielkiego Boga; twierdzą, że je znaleźli i co kilka lat ujawniają próby spiskowe katolików mające na celu jego całkowite zniszczenie. Świadkowie Jehowy uważają się za wyznawców jedynej najsłuszniejszej wiary. Chodzą po domach i denerwują ludzi zupełnie tak, jak komornicy. Mają przesrane, bo wierzą, że po śmierci pójdą w niebyt i na złość chcą tam wciągnąć tych, którzy chcą iść do nieba. Ostatecznie twierdzą jednak, że Bóg ich przywróci ze swego twardego dysku, na którym zapisał ich po śmierci i przywróci na końcu do porządkowania ziemi, na początku z trupów „niewiernych” po wielkiej wojnie. Nie potrafią jednak skutecznie określić kiedy to nastąpi, gdyż dotychczasowe próby dogadania się z Bogiem co do dat Armageddonu nie przynosiły efektu. Podobno zawsze przy negocjacjach ustalania końca świata dochodziło do zakłóceń komunikacyjnych na linii Niebo-Brooklyn. Wcześniej podobne nieporozumienia świadkowie mieli przy ustalaniu kiedy Chrystus miał się teletransportować invisible na ziemię i walnęli się, sądząc, że było to w 1874 roku, ale na szczęście sędzia Rutheford uzyskał lepszą depeszę i w 1929 roku poinformował wszystkich swoich współbrathersów, że Jezus jest już od 1914 roku.

[edytuj] Centrum dowodzenia

Ale może jednak chciałbyś porozmawiać o Jezusie?

Świadkowie Jehowy do ciebie

Centrum organizacyjne świadków w USA znajduje się na Brooklynie gdyż podobno w tym miejscu ośrodek ten ma największe szanse przetrwać Armagedon. Udowodnił słuszność tych założeń film z 2007 roku I am Legend, który ukazał ich centrum dowodzenia nietknięte. W Polsce regionalny ośrodek propagandowy znajduje się w Nadarzynie.

[edytuj] Charakterystyka

Charakterystyczne cechy Świadków Jehowy, czyli poznacie ich po owocach:

 • Ostro napastuje dzwonek (lub kołatkę jak ktoś ma).
 • Wzbogacają twój dom o materiały papierowe. Niestety są zabezpieczone specjalnym patentem ognioodpornym.
 • Korzystnie wpływają na układ krążenia osób z niskim ciśnieniem (zdecydowanie je zwiększa). Polecani przez lekarzy jako naturalny środek leczniczy dla osób ze wspomnianym schorzeniem. Efektem ubocznym jest nauka łaciny.
 • Stworzenie stadne, nigdy nie poluje samotnie.
 • Jest niczym wampir (zombie) – jeśli cię dorwie, ty będziesz polował na innych.
 • Wierzy w mityczną moc czarnej parasolki i torby strażniczki.
 • Nie obchodzi go, czy jesteś katolikiem, buddystą, mechanikiem czy też użytkownikiem Windowsa – Twoja religia i tak zemrze (czytaj „zginiesz marnie”).
 • Zwykle oddalają się, kiedy natrafią na kogoś, kto przewyższa go w znajomości Pisma Świętego (stąd też rzadko są widywani w towarzystwie rabinów).
 • Nigdy nie przestaje się uśmiechać, ale nie daj się zwieść. On oczyszcza w ten sposób powietrze z wilgoci, by ulotki czuły się komfortowo.
 • Chodzi w zimie w krótkich rękawkach. Nie daj się zmylić, że jest mu ciepło, marznie jak cholera, ale ma nadzieję, że dzięki wzbudzonej litości rozda więcej ulotek.
Jesteś pewien, że jednak nie chciałbyś porozmawiać o Jezusie?

Świadkowie Jehowy do ciebie

 • Kiedy ich spotykamy dość często słychać jak odmawiają modlitwę: „Nie jesteśmy sektą, nie jesteśmy sektą, nie jesteśmy sektą”.
 • Można ich nawoływać, rzucając kocimiętką i mówiąc „kici kici kici”…
 • Gdy widzą biały ser dostają furii i atakują katolików, a nierzadko również protestantów.
 • Często są myleni z kosmitami (UFO) z powodu tego, że też lubią porywać kozy, koty i krowy.
 • Jeszcze częściej są myleni z agentami firm ubezpieczeniowych ze względu na podobne zamiary (zeżreć), identyczny wygląd i równie sympatyczny uśmiech.
 • Samice posiadają mniejsze gruczoły mleczne od samców (potwierdzone badaniami naukowymi).
 • Samce często grasują po lasach w okolicach kościołów w poszukiwaniu ministrantów.
 • Boją się głośnego techno i prawdziwego metalu.
 • Czasami chodzą z dzieckiem przy boku w celu wzbudzenia litości.
 • Kiedy przypadkowo zapytasz świadka o ogień zapewne usłyszysz w odpowiedzi: „Nie jestem z tego świata”.
 • Jeżdżą na wspólne wypady rowerowe z plecakami na plecach po okolicach miast i miasteczek w strojach okazyjnych przystosowanych głównie na wesela lub na spotkania biznesowe
 • Lubią kempingować, rozkładają namioty w garniturach i lakierkach nawet w 30 stopniowym upale. Również i w tym przypadku korzystają zawsze i bezwzględnie z nieodpowiedniego stroju i butów.
 • Robią sobie wspólne zdjęcia przy polach słonecznikowych lub z kukurydzą w gajerkach lub spódnicach po kolana, stając do zdjęcia jeden za drugim i opierając się na ramieniu swojego poprzednika.
 • Są powierzchownymi ludźmi, wiecznie się uśmiechają, stroją się na pokaz by wzbudzić zaufanie (chodź w głowie za wiele nie mają), ale tak naprawdę ich życie wcale nie jest takie kolorowe.
 • Jeśli w rozmowie po poznaniu nowej osoby lub wielu osób będziesz regularnie / cyklicznie słyszeć o istnieniu szatana, że to przez niego wiele rzeczy złych się dzieje itp. to znaczy, że masz przed sobą Świadków Jehowy.
 • Często w ich domach zobaczycie (kupiony na raty) wysokiej jakości sprzęt marki Pioneer[1]. Jest to dla nich tzw. „materialny punkt odniesienia”. Nic bardziej mylnego, skoro sami dążą do tego by właśnie Pionierami zostać.
 • Chodzą po domach i pukają w celu pożyczenia szklanki cukru, mąki lub odrobiny soli dla mieszkańca z drugiego końca miasta.
 • Pukają do drzwi by zapytać czy mogą wytrzeć buty o wycieraczkę właściciela.
 • Chodząc po wsiach i małych miejscowościach zadają najczęściej pytania typu: "Czy są Państwo zadowoleni z miejscowej linii metra?" lub "Ile megabitów wyciskają Państwo na LTE?".

[edytuj] Jak zdenerwować Świadków Jehowy?

 1. Gdy pojawią się przed drzwiami i zapytają: „Możemy porozmawiać o Bogu?”, odpowiedz - „Pewnie, że tak. A czego chcielibyście się dowiedzieć?”.
 2. Powtarzaj dokładnie to samo co oni.
 3. Nie używaj drzwi (oni kochają w nie pukać, oni kochają ten dźwięk).
 4. Wskaż im kierunek najbliższego kościoła katolickiego.
 5. Poproś o modlitwę za zmarłego członka rodziny.
 6. Wspomnij o nieudanych próbach przepowiedzenia przez nich końca świata w 1914, 1925 i 1975.
 7. Z uporem powtarzaj, że jeśli nie należą do tych 144 000 wybrańców, nie możesz z nimi rozmawiać. Jeżeli twierdzą, że należą, powiedz, że się wywyższają, a ta cecha nie podoba się Jehowie.
 8. Otwórz im drzwi w stroju Adama w czasie erekcji. Uprzejmie powiedz, że nie jesteś zainteresowany jakąś monoteistyczną wiarą, ale zaproś ich serdecznie na wspólną pogańską orgię. Efekt murowany – nigdy nie zobaczysz ich już na oczy.
 9. Gdy zapytają, czy mogą porozmawiać o Bogu, zaproponuj, aby „porozmawiali ze sobą we dwoje” (zazwyczaj chodzą w parach).
 10. Kiedy dadzą ci gazetkę (np. Przebudźcie się!), powiedz: O dziękuję! Czy nie podrażnia odbytu przy podcieraniu?
 11. Kiedy otworzysz drzwi, powiedz im szybko jak by coś bardzo istotnego się działo z odpowiednim wyrazem twarzy np.: W leśnej strażnicy brakuje ochrony, musicie szybko tam się udać w celu lepszego zabezpieczenia pobliskich terenów (do 50 m.) przed latającymi głośno komarami.

Przypisy

 1. czyt. Pionier


[edytuj] Zobacz też

Nasze strony
Przyjaciele