FANDOM


Świdnica to bardzo dzikie miasto. Takie normalnie dzikusy tam chodzą, ha ha ha

Waldek Kiepski o Świdnicy
Koniec autostrady

Jedna z piękniejszych ulic Świdnicy

Świdnica (Wsidnica, Stolica Dziury, Dolina Samych Wariatów, Polskie Fawele) – miasto na prawach wsi w województwie dolnośląskim położone na przedmieściach Słotwiny i Pszenna. Z nieznanych do dziś powodów po reformie administracyjnej (1975) nie zostało stolicą województwa wałbrzyskiego, co miało wpływ na twórcze powiedzenie Te wieśniaki z Wałbrzycha nam zabrały!

Świdnica jest też znana jako zagłębie sex shopowe, gdyż w Świdnicy jest najwięcej sex shopów w Polsce.

Świdnica od 2014 roku znajduje się w Aglomeracji Wałbrzyskiej czyli oznacza to że znowu mieszkańcy i władze Świdnicy walnęli focha na Wałbrzych z powodu nie powstania Aglomeracji świdnicko-wiejskiej. Z tego tytułu Władca Świdnicy Waldzio I ogłosił stan wojenny na terenie całej Świdnicy, związku z tym będą budowane kolejne wieże.

Świdnica jest tak cholernie bogatym miastem, że pogotowie ratunkowe ma w szałasie, planowana jest budowa nowej siedziby pogotowia, ale dopiero w tedy kiedy Świdnica zbierze ze wszystkich miasteczek haracze. Świdnica jako jedyne miasto w świecie, ma najbardziej efektywnych policjantów, którzy nawet potrafią pomylić manekina z człowiekiem. W mieście panuje epidemia schizofrenii paranoidalnej i przekonanie że mieszkańcy mieszkają w księstwie świdnickim, niektórzy nawet myślą że Świdnica jest największym miastem na świecie, często słychać porównania do Nowego Jorku i Wrocławia. Większość świdniczan chodzi w papierowych koronach na głowie, tym sposobem chcą podwyższyć swoje ego i czuć się bardziej szlachecko, swojej koronacji dokonują w WC na klozecie z Cersanitu, gdyż innych tronów nie posiadają.

Od dnia 13 lutego 2014 roku w mieście przestało funkcjonować pogotowie ratunkowe, niewielki budyneczek przypominający szałas (szopę) kupił biskup, planuje się tam wybudowania wieży w porozumieniu z władcą Świdnicy Waldziem I. Obecnie pogotowie przeniesiono do kartonu. Świdnica ma nawet swoją regionalną zabaw (rzucanie żarówkami z farbą w święte obrazy w Częstochowie).

Ministrowie Sprawiedliwości oraz Obrony Narodowej są zaniepokojeni wzrostem przestępczości w Świdnicy, w związku z tym zwrócili się do Parlamentu Europejskiego o dofinansowanie budowy murów z wieżami okalających Świdnicę. Ma to na celu stworzenie jednego wielkiego więzienia, które będzie nazwane polskim Alcatraz, budowa ma uchronić resztę województwa przed przestępczością napływającą ze Świdnicy.

Ludność

Wg. badań antropologicznych, ludność Świdnicy wywodzi się z czystej rasy Plemienia Świdniczan, które zamieszkują te tereny od wieków. Najstarszy zapis o Plemieniu Świdniczan pochodzi z końca XI wieku i Plemię Świdniczan jest tam porównywane do postaci z horroru „Droga Bez Powrotu”.

Atrakcje Świdnicy

 • Spacernik na świdnickim rynku, z wieżą wartowniczą na której siedzi prezydent Świdnicy, pilnując niedoszłej stolicy Świdnicy.
 • Obok rynku wybudowano Centrum Zabaw Patologii – jest to spory budynek z czerwonej cegły, z wieżyczkami wartowniczymi i drutem kolczastym. Przyjeżdżają tutaj się bawić ekipy z całego województwa.
 • Świdnica jako jedyne miasto w Polsce, ma cztery aquaparki w rynku, woda jest tak czysta, że czuć tę świeżość aż w Hiszpanii.
 • Świdnica jako jedyne miasto na świecie posiada najnowocześniejsze pozamykane sklepy.
 • W mieście jest też piękny zalew Witosmródka, po którym pływają kosze na śmieci, śnięte rybki i inne tego typu rzeczy. Jest to popularne miejsce wypoczynkowe wszystkich świdniczan.
 • Plac przy kościele katedralnym i drzwi szklane, które nie przypominają drzwi.
 • Staroświeckie pogotowie ratunkowe zwane „Szałasem”, jest to jedyne takie miejsce na świecie gdzie czas zatrzymał się 100 lat temu.
 • Pociąg z Wrocławia.
 • Dziurawy Szlak rozpoczynający się od ulicy Długiej i Spółdzielczej, ciągnący się do ulicy Różanej, można tutaj zaobserwować potężne dziury w jezdni.
 • W Świdnicy od jakiegoś czasu główną atrakcją sportową jest „Bieg na golasa” – co tydzień mieszkańcy miasteczka zbierają się na Rynku i biegają na goło ulicami miasteczka; ten sport jest zawsze uprawiany po spożyciu dużej ilości napojów na odwagę.

Podstawowe informacje (dane z sierpnia 2013)

 • Ludność – maleje.
 • Powierzchnia – rośnie.
 • Przestępczość – wzrasta.
 • Bezrobocie – oficjalnie maleje jak wszyscy o 5:00 rano wyjeżdżają do Wrocławia.
 • Buraki cukrowe – dobre są.

Transport

Jest tu kilka mini autobusików, większość wozi powietrze, ze względu że od 5:00 do 17:00 wszyscy pracują we Wrocławiu na strefie. Przejeżdża tędy jeden pociąg na krzyż, ale nie zatrzymuje się ze względu na to, że Świdnica jest za mała. Miasto ma tak wspaniałych kierowców, że Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Wałbrzychu oraz władze województwa, postanowili zadbać i uchronić ludzi w województwie i otworzyli specjalną siedzibę ośrodka w Świdnicy, Unia Europejska nawet wprowadziła specjalny program Gumowych Aut dla Świdnicy.

Edukacja

W Świdnicy powstała szkoła (mundurówka), tu uczniowie uczą się jak grać w GTA, dostają broń i wychodzą na ulicę postrzelać do ludzi lub do swoich kolegów z klasy.

Gospodarka

Świdnica przeżywa wielki boom ekonomiczny, we wrześniu 2013 roku mają zostać otwarte dwa kioski Ruchu. Uruchomiono połączenie kolejowe do Wrocławia, które jest tak opłacalne, że województwo musi dopłacać, a ludność jest tak bogata, że musi korzystać z promocji.

Urbanistyka i demografia

Miasto nie posiada dzielnic, ze względu na to że Minister Urbanistyki i Demografii pokłócił się z prezydentem Świdnicy, który nie wybudował wieży w każdej dzielnicy. Natomiast tubylcy mają swoje rejony, które wyznaczają sklepy monopolowe.

Bezpieczeństwo

Świdnica z racji swojej przestępczej historii, która jest znana gangowi świdnickiemu, posiada spory szpital, oraz komendę powiatową policji i wielki areszt śledczy nieopodal rynku. Minister Sprawiedliwości i Bezpieczeństwa Narodowego zapewnił że w 2013 roku wyśle kontyngenty wojskowe i przekaże nadzór ONZ-etowi.

Służba zdrowia

Świdnica ma podobno bardzo dobry szpital – jednak z niewiadomych przyczyn, szpital ów najwyraźniej nie spodobał się niejakiemu Arkowi Piechowi, który postanowił przypieprzyć z liścia płazem ręki tamtejszemu lekarzowi. Nie wiadomo dlaczego, ale w tym szpitalu zawsze coś spieprzą, jak nie studentowi nogę, to dziecku kolano. Dlatego wielu ludzi omija to miejsce – być może to dlatego, że w tym szpitalu kręcono kultową komedię Daleko od Noszy.

Galeria