FANDOM


Żmija – po prostu wąż, który inaczej się nazywa.

Wygląd

Żmija jest to coś długiego, łuskowatego i przypominającego skarpetę. Nie ma nóg, ale za to szpanerski, rozdwojony jęzor, który jest zwykle niebieski lub fioletowy (przez co wielbią go sataniści). Jego wzór został ukradziony przez wszystkiej maści węże i jaszczurki, co powoduje u żmii depresję i jadowite ugryzienia z powodów tak błahych jak ciągnięcie za ogon lub deptanie po ciele.

Żmija w kulturze

Żmija jak każdy wąż są beznożne. Oznacza to że nie mają nóg, przez co nie mogą grać w reprezentacji. Jednak ktoś pomylił słowo „beznożny” z „bezbożny”, i zamiast diabła umieścił w księdze rodzaju węża. Żmija, mając świadomość, że chodziło też o nią popadła w jeszcze głębszą depresję, po czym oderwała sobie brwi i rzęsy. Już nie odrosły. Niektórzy z wielką satysfakcją nazywają żmiją swoją teściową. Sama żmija tego nie rozumie, między innymi dlatego, że ona NIC nie rozumie. W średniowieczu gad ten był uważany za diabła, z powodu wspomnianej feralnej pomyłki, dlatego palono ją na stosie.

Zachowania

Żmija syczy, gapi się i wystawia język. Do tego pełza i gryzie. Poza tym rozpacza nad sobą i smuci się. Nie jest zbyt ciekawym zwierzęciem, prócz tego, że gdy cię ukąsi, znienawidzisz ją do końca życia.

Ciekawostki

  • Żmija jest bardzo długowieczna, i przeżywa wielokrotne palenie na stosie;
  • Żmijem nazywamy samca tegoż stwora, ale jak wiemy, żmija to zwierzę żeńskie i takie tajemnicze jak ów żmij zostawmy pogromcom mitów.


Crystal Clear app bug To jest tylko zalążek artykułu o zwierzętach. Jeśli należysz do świata zwierząt – rozbuduj go.