AC/DC

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Skocz do: nawigacji, szukaj
HD.gif

Logo zespołu

Ten mały skurwysyn ukradł mi duck walka!

Chuck Berry o Angusie Youngu, gitarzyście AC/DC

– Czy to prawda, że Bonn Scott zmarł z przepicia?
– Nie, pił tyle co inni.

AC/DC o byłym wokaliście

- Przepraszam czy zespół AC/DC jest zakazany przez kościół?
- Jaki zespół?

Pani z Katolickiego Telefonu Zaufania o zespole

AC/DC (pol. PP/PS, czyt. prąd przemienny/prąd stały) – zespół rockowy z Australii. Reprezentuje podgatunek kultowy-jak-chuj. Charakteryzuje się słabym basem, skrzeczącym wokalem Briana Johnsona (wcześniej nawet dobrym wokalem Bona Scotta) i wiecznie młodymi gitarzystami – braćmi Angusem i Malcolmem. Według księży nazwa tego zespołu jest skrótem od „Anti Christ/Devil Children”, więc AC/DC widnieje na liście zespołów zakazanych przez Kościół. Mimo tego zespół ma sporą rzeszę fanów, która docenia ich polszczyznę w piosence Highway to Hell i słowa „Jeden liże, jeden z nich”. Kolejnym z hitów zespołu jest Hells Bells i 13 dzwonów przed rozpoczęciem, co powoduje, że kościół tym bardziej nie może tolerować takiej muzyki, mimo, że na playliście Watykanu znajduje się Changes Tupaca.

[edytuj] Skład

  • Brian Johnson – doszedł do AC/DC w 1980 i od razu nagrał album Back in Black. Jak widać, jest szybszy niż utwory na tym albumie. Charakteryzuje go beret (nie moherowy) a właściwie kaszkiet z rogami.
  • Angus Young – gitarzysta prowadzący, na scenie wykonuje charakterystycznego Duck Walka, którego pożyczył od Chucka Berry'ego (patrz pierwszy cytat).
  • Malcolm Young – brat Angusa, gra na gitarze rytmicznej. Widać to i słychać!
  • Phil Rudd – perkusista, który przybywał i odchodził zespołu w latach 90., bo miał takie zachcianki. Głównie jego rola to robienie tudum i brzdęk.
  • Cliff Williams – basista. I tak go nie słychać, ale żeby nie było, że AC/DC nie ma basisty, to Cliff Williams jest tak dla ozdoby, tak samo, jak 8 pozostałych elementów perkusji Larsa Urlicha z Metalliki.
  • Bon Scott – były wokalista, zmarł w 1980 roku, bo trochę przesadził z winem. Fani w Polsce poznali go dopiero, gdy wykonał Highway To Hell. Zaśpiewał jeszcze inny znany kawałek, If You Want Blood (You've Got It), ale 99% polskich fanów o nim nie słyszała.

[edytuj] Dyskografia


[edytuj] Znane utwory

  • Back in Black – utwór opowiada o powrocie wokalisty do swojego rodzinnego domu i placków ziemniaczanych. Użyty w filmie Iron Man i kilku innych, ale nie są godne tego, by o nich wspominać. Jeden z dwóch utworów znanych przez 90% fanów. 9% fanów chociaż posłucha jeszcze Shoot To Thrill, zaś tylko 1% ma więcej piosenek niż 10.
  • Highway To Hell – drugi utwór znany przez wszystkich fanów, oprócz Back in Black, ale tylko 10% fanów zna też inne utwory. Jakiś czas później Bon Scott, wykonawca AC/DC zmarł, mając przykry wypadek z alkoholizmem.
  • Hells Bells – przez 20 sekund biją tylko kościelne dzwony. Potem gitara, a potem to już…
Nasze strony
Przyjaciele