Aerosmith

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Skocz do: nawigacji, szukaj

Aerosmith – zespół rockowy założony gdzieś koło 1970 roku. Gra do dziś, mimo że członkowie grupy powoli zaczynają krztusić się krupniczkami. Wokalistą kapeli jest Steven Tyler, który w wolnym od śpiewania czasie ćpał i zdradzał żonę z kochanką a kochankę z inną kochanką. Prawdopodobnie w poprzednim wcieleniu był bramkarzem łapiącym piłki ustami. Czasami na koncertach, gdy jest głodny, połyka melony w całości.

[edytuj] Historia

Od momentu założenia zespołu przez jakieś 10 lat zespół grał rocka i nie śpiewał o miłości, a ponadto nie używał syntezatorów. Są to trzy powody, ze względu na które nikt już nie pamięta tamtych 10 lat twórczości.

W 1985 roku, albo trochę później, członkowie Aerosmith wybrali komerchę i wyszli na tym bardzo dobrze, bo do kieszeni nawpadało im sporo kasy.

[edytuj] Najsłynniejsze utwory

W zasadzie najbardziej znanym utworem grupy jest Crazy[1]. Swoją sławę zawdzięcza czystej chrypie Tylera, jego córce na teledysku oraz ewentualnie harmonijce. Piosenka traktuje o miłości. Na drugim miejscu wśród popularnych utworów Aerosmith jest Cryin' i ten kawałek również za swoją popularność musi podziękować chrypie wokalisty oraz Alicji Srebrnykamień. Ballada opowiada o miłości. Nie można nie wspomnieć o I don't wanna miss a thing. Piosenka obfituje w czyste brzmienie syntezatorów, udających chyba skrzypce, a jeżeli nie, to organy. Kawałek swą sławę zawdzięcza chrypie Tylera i opowiada o miłości. Popularne też jest dream on, które później spodobało się Eminemowi, ale cii... przecież oni nie mają w ogóle piosenek o miłości...


Crystal note To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny muzyki. Jeśli wytrzymasz 10 minut w słuchawkach – rozbuduj go.

Nasze strony
W innych językach