Akcent (rumuński zespół muzyczny)

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Skocz do: nawigacji, szukaj
Disambug Ten artykuł dotyczy rumuńskiego zespołu muzycznego. Zobacz też inne znaczenia tego słowa.
Akcent

Czterech gorących Rumunów. Tym razem w scenerii innej niż kradzież

Akcent (czyt. Akczent) – założony w 1999 w Rumunii boysband grający muzykę dance. W Polsce przez wielu ludzi zespół ten uważany jest za totalny kicz i dupę Wołowa, jednak nie brakuje też sprzymierzeńców czterech przystojnych Rumunów.

[edytuj] Historia

Na początku istnienia w jego skład wchodzili Adrian Sana i Ramona Barta. Ich piosenka pod tytułem „Ultima Vara” („Ostatnie Lato”) była w 2000 roku hitem w Rumunii. Niestety okazał się on ostatnim, więc Ramona spakowała manatki i zostawiła Adriana.

Biedny i osamotniony Adrian wpadł na pomysł i wciągnął do show-biznesu swoich ziomów: nieustannie łapiącego się za pierś Mariusa, cuchnącego kiszoną kapustą i skarpetkami Sorina oraz nierozstającego się ze swoim pluszowym misiem Mihaia. Ruszyli jak burza. Po opanowaniu Rumunii za cel wzięli sobie podbój innych państw, m. in. Polski. W niej właśnie zrobili karierę dzięki piosenkom pt. „Kylie” oraz „King of Disco”.


Crystal Clear app knotify To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny muzyki. Jeśli wytrzymasz 10 minut w słuchawkach – rozbuduj go.

Nasze strony
Przyjaciele