Albert Einstein

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Skocz do: nawigacji, szukaj
Disambug Ten artykuł dotyczy niemieckiego fizyka. Zobacz też hasła o innych osobach o tym imieniu.
Einstein

Ja wiem, o co w tym chodzi, a ty nie...

Das ist ein Stein!

Niemiecki naukowiec badający mózg Einsteina

Jestem głęboko wierzącym ateistą.

Albert Einstein o sobie

Nie przejmuj się, jeśli masz problemy z matematyką. Zapewniam cię, że ja mam większe.

Albert Einstein do ucznia

Warstwa powierzchniowa ciała penetrowana jest przez kwanty energii, których energia jest przemieniana, przynajmniej częściowo, w energię kinetyczną elektronów. Najprostszą koncepcją jest to, że kwant światła przekazuje swoją całkowitą energię pojedynczemu elektronowi.

Albert Einstein o efekcie fotoelektrycznym

Einstein też była kobietą!

Cytat z filmu Seksmisja o Einsteinie

Nie wiem jaka broń będzie użyta w III wojnie światowej ale w IV będzie na patyki i kamienie.

Albert Einstein o wojnie

Obywatele! Najbliższa przyszłość spiętrza przed nami taką ilość problemów, że aby im sprostać, nie wystarczy już być Einsteinem... Trzeba być Zweisteinem i Dreisteinem.

Jonasz Kofta o względności czasu

Einstein też się nie raz ubrudził zanim wynalazł żarówkę.

Homer Simpson o Einsteinie

Obliczył ilość błędów dla Windows Me.

Microsoft o Einsteinie

Albert Einstein (ur. 14 marca 1879 w Ulm, zm. 18 kwietnia 1955 w Princeton) – wybitny fizyk, twórca szczególnej teorii względności i ogólnej teorii względności, a także słynnych równań E=mc^2 i E=lsd^2, a także  KFC=MC ,  MC=BK , ale przecież KFC nie równa się BK. W 1921 roku przyznano mu Nagrodę Nobla za jego pracę nad efektem fotoelektrycznym. Dzieła jego życia zupełnie niesłusznie przypisywane są jego kuzynce, z którą się ożenił. Jako pracownik biura patentowego próbował patentować różne swoje wynalazki, np. odmładzający rower czy też białe piegi.

Prawdziwą sławę przyniosło mu stwierdzenie, że na mocy szczególnej teorii względności, człowiek poruszający się starzeje się wolniej, niż człowiek stojący lub leżący, zgodnie z wyprowadzonym przez siebie wzorem na tzw. dylatację czasu. Goniony kłopotami finansowymi próbował otworzyć gabinet piękności, w którym głównym zabiegiem było podróżowanie dorożką wokół głównego placu miasta. Niestety, efekty dylatacji czasu ujawniają się dopiero w momencie, gdy osiągnięta zostaje prędkość bliska prędkości światła, co przy ówczesnej mocy dorożek nie było możliwe.

Pogrążony w smutku, biedzie i zgryzocie wymyślił ogólną teorię względności, w której duża masa (naprawdę duża) może zakrzywiać czasoprzestrzeń. Dzień później został obrzucony pomidorami przez grube przekupki, sprzedające warzywa na placu obok jego domu.

Koniec życia spędził na odgadywaniu tajemnicy Wszechświata oraz na odpowiadaniu na pytanie, czy Bóg gra w kości. Okazało się, że Bóg gra w kości, z czym Albert nie mógł się pogodzić.

Do dziś niefizycy próbują obalić ogólną teorię względności. Jednak póki co jedyne co obalili to ok. 5847 litrów wódki (liczba ta ciągle rośnie).

Nasze strony
Przyjaciele