Another Brick in the Wall

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Skocz do: nawigacji, szukaj
Can canning

We don't need no education, we don't need no thought control…

Another Brick in the Wall (bardziej znany jako Łi dont nid noł edziukejszyn) – kultowy utwór brytyjskiego Pink Floyd, z albumu The Wall. Kilka razy, a przez jakieś pierwsze 10 minut się zaczynał. Najsłynniejsza jest część druga, być może dlatego, że w niej Floydzi doszli do sedna. Chyba.

[edytuj] Cel

Piosenka została napisana w celu zbuntowania młodzieży szkolnej, co jak widać Floydom udało się aż za bardzo, bo polscy uczniowie buntują się, mimo że nawet nie słyszeli tego kawałka.

[edytuj] Covery

Utwór doczekał się wielu coverów. Grali go m.in. KoЯn i Eric Prydz. Ten drugi zrobił to bardzo hardcore'owo, wycinając kilkanaście sekund, podkładając bit i tuszując wszystko nic nie znaczącym wideoklipem i zmianą tytułu.

[edytuj] Interpretacje

Przesłanie utworu nie na wszystkich wpłynęło pozytywnie. Jako przykład podać można wielu polskich polityków, głównie z Samoobrony. Tak bardzo uwierzyli w słowa we don't need no education, że większość z nich nie ukończyła podstawówki.


Crystal Clear app knotify To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny muzyki. Jeśli wytrzymasz 10 minut w słuchawkach – rozbuduj go.

Nasze strony
Przyjaciele