Antena

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Skocz do: nawigacji, szukaj
DishHome satellite dish

Przykładowa antena satelitarna, służąca do odbioru TV Trwam

Działaj, kCenzura2a!

Przeciętny polak po uderzeniu ręką niedziałającej anteny

Antena – przyrząd służący do odbierania radia, głównie Radia Maryja. Jest on znajdowany w różnych miejscach – na samochodach, na radiach, i ewentualnie na podłodze jak się złamie. Wtedy można skombinować nową z drucika, jeżeli jest się MacGyverem. Czasami anteną nazywa się również te okrągłe plastikowe badziewia które trzeba wieszać jak kupi się dekoder (przy czym zawsze Mieciu mówi czy odbiera, a Tadziu lata po drabinie), na których jest napisane jaki typ telebadziewia masz w domu (czasami, niektóre ruskie anteny są całe szare), również jest to taka, którą aż chce się zdemontować i zrzucić z drugiego piętra po zobaczeniu reklamy Media Expert z Eweliną Lisowską.

[edytuj] Wygląd

Długie, metalowe, błyszczące… Sroka by sobie wzięła jakby kto nie pilnował. Czasami, jak wyżej już opisano, okrągłe i plastikowa, z napisem Cyfrowy Polsat, Cyfra+, ewentualnie n, czasami nc+. Inne są tylko szare. Widzowie kablówki nie mają pojęcia o czym teraz mówimy, więc lepiej przejdźmy do dalszej części artykułu.

[edytuj] Przeznaczenie

Głównym przeznaczeniem anten jest wytwarzanie charakterystycznego świstu budzącego użytkowników[1]. Czasem służą również do odbierania sygnałów radiowych w celu słuchania muzykę w stylu Dżastin Bimber, lub Kejti Pieri. Zaś anteny telewizyjne mają służyć jako cel do rzucania kamieniami odbierać stacje telewizyjne takie jak TVP1, TVP2, TVN oraz TV Trwam.

[edytuj] Typy

Są różne typy anten:

  • Antena klasyczna – taki kawałek drutu, będący przykładem sztuki pana Zdzisia spod monopolowego. Można powiesić na niej garnek podpieprzony teściowej. Służy do ściągania naziemnego radia i lokalnej telewizji;
  • Antena kablowa – sam kabel wystający ze specjalnego gniazda lub po prostu ze ściany, do którego operator sieci kablowej wrzuca Polsat i TVN. Dawniej podłączany bezpośrednio do telewizora, obecnie do dekodera DVB-C;
  • Antena satelitarna – opisana już wyżej; ta okrągła od dekodera;
  • Antena samochodowa – do odbierania Terefererefefefefem i innego badziewia. Bez niej da się odbierać tylko jedyne słuszne radio;
  • Antena CB radio – również samochodowa, lecz do komunikacji przekazywania, że np. miśki suszą na ścieżce do centrum;
  • Antena moherowa – znajdywana na czubku beretu moherowego. Służy do wysyłania sygnałów telepatycznych pani Eugenii;
  • Antena UFO – antena służąca do przywoływania kosmitów. UWAGA! Przechowywać poza zasięgiem dzieci, grozi inwazją;
  • Antena w telefonie komórkowym – dawniej była widoczna. Podobno nadal istnieje.

[edytuj] Prawda

Uwaga!
Warning / Achtung / Attention / Attenzione / Advertencia / Pozor / Atenção / Внимание / Увага / Προσοχή / Figyelem / Advarsel / Įspėjimas / Waarschuwing / გაფრთხილება / Զգուշացում / 危ない / 警告 / 注目 / 경고 / אזהרה / चेतावनी / คำเตือน / تحذير !
W dalszej części artykułu znajdują się tajne informacje.
Kontynuowanie czytania może poskutkować odwiedzinami smutnych panów w garniturach.
Miej się na baczności, jeszcze nie jest za późno i zawsze możesz pominąć tę sekcję.
Wielki Brat Patrzy

Niewielu spośród żyjących zna prawdę o antenach. Ci którzy ją poznają, też wkrótce nie będą już żyjący. Wszystko dlatego, że oni chcą ukryć przed nami prawdziwe przeznaczenie anten, a mają na to swoje sposoby, możecie mi wierzyć. Widziałem w życiu wiele, a jeszcze więcej się domyślam, ale nie mogę wszystkiego wyjawić. Ktoś jednak musi znać prawdę, dlatego powiem w skrócie…

Sygnały, które płyną przez anteny do naszych telewizorów, odbiorników radiowych, a może nawet bezpośrednio do naszych głów mają tylko jeden cel. Mają nas zniewolić! Mają nas ogłupić! Mają nas podporządkować jedynym władcom, jacy na prawdę rządzą nami wszystkimi! Nie mogę powiedzieć, kim oni są. Nie możecie za dużo wiedzieć! To dla waszego bezpieczeństwa. Ale przyjrzyjcie się, co te fale robią z waszymi mózgami. Patrzycie w telewizor i myślicie: jakie to głupie, a już po chwili nie można was od tego oderwać. Tracicie czas, zdrowie i poczucie własnej wartości. Będziecie zaprzeczać, o tak! Będziecie mówić, że inne rzeczy też mają na was taki wpływ. BĘDZIECIE OBRAŻAĆ PRAWDĘ, PATRZĄC JEJ PROSTO W OCZY!!! Ale ja wiem, że to kłamstwa! Kłamstwa, które wszczepiły wam w głowy anteny! Pewnie myślicie, że przesadzam, że jestem dziwny, może nawet szurnięty!? ONI CHCĄ, ŻEBYŚCIE TAK MYŚLELI!!! Opamiętajcie się! Jest jeszcze nadzieja! Możecie się wyzwolić, ale musicie zacząć działać! Wyrzućcie anteny. Zniszczcie je. Nie pozwólcie in sobą manipulować. To wszystko spisek. Ogłupione społeczeństwo, to posłuszne społeczeństwo! Nie dajcie się!

Za długo już gadam. Muszę iść, muszę się przemieszczać. Oni mnie szukają! Od lat depczą mi po piętach. Nie przyznawajcie, że mnie widzieliście. Jestem w niebezpieczeństwie, a wy razem ze mną. Nie mogą się dowiedzieć, że mnie widzieliście. Żegnajcie i nie dajcie się antenom!

Spokojnie!
Smutni panowie w garniturach nie przyjdą, jeśli nie przeczytasz informacji wyżej.
Te niżej możesz czytać.
Wielki brat przebacza

[edytuj] Zobacz też

Przypisy

  1. Pododno jest to część międzynarodowego systemu ostrzegania przed huraganami.
Nasze strony
Przyjaciele