Antoni Macierewicz

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Skocz do: nawigacji, szukaj
Ujednoznacznienie Ten artykuł dotyczy polskiego schizofrenika. Zobacz też hasła o innych osobach o tym imieniu.
Obejrzyj ten film na YouTubie
Antoni Macierewicz jako Józef Cyrankiewicz
Antoni Macierewicz Sejm 2014.JPG

Czy to jest właśnie prawdziwa twarz Antka Emigranta?

Wsi-men.jpg

Likwidator WSI we własnej osobie

Do Rzeczy2.jpg

Macierewicz w tygodniku Do Rzeczy

Macierewicz snoop dogg.jpg

Nieśmiałe próby wokalne Antoniego

Macierewicz to groźny fanatyk

Kopacz o Macierewiczu

Lengyel, Maciar – két jó barát, együtt harcol, s issza borát

Węgierskie przysłowie mówiące, iż Antoni jest bratem każdego Polaka

Antoni Macierewicz raczej posuwa, bardzo często posuwa śledztwo do przodu.

Adam Hofman o pracach kolegi Macierewicza w kwestii Smoleńska według Telewizji Trwam

Antoni Macierewicz raczej posuwa

Adam Hofman o pracach kolegi Macierewicza w kwestii Smoleńska według Gazety Wyborczej

Panie Marszałku! Wysoka Izbo! Ojcze Dyrektorze!

Antoni podczas przemówienia z trybuny sejmowej 18 stycznia 2001

Panie Macierewicz, zostaw nas pan wszystkich kCenzura2.svga w spokoju!

Nawet Jurek Owsiak i wyznawcy Hare Kryszny mają dość Macierewicza

Wojska Obrony Terytorialnej kraju obejmą w tym roku trzy brygady sytuowane w województwach: białostockim, lublińskim i na Podlasiu; będą równocześnie utworzone cztery bataliony WOT. Obejmą one w tym roku mniej więcej 16 tys. żołnierzy

Antoni Macierewicz popisuje się znajomością geografii

On to mi przypomina takiego krokodyla, co tylko głowę znad wody wysadzi. I łypie… I gapi się… I jak chlapnie jęzorem, to w całym Nilu wody nie ma.

Mikołaj Cieślak jako Mariusz Błaszczak o Antonim

Antoni Macierewicz (własc. Antoni Maciarewicz[1]; ur. około 3 sierpnia 1948 w Warszawie), znany też pod pseudonimami: Wielki Likwidator, Pan i Władca WSI, Pan Antoś, Święty Antoni, Antek Policmajster – powszechnie znany autor fantasy. Osoba szanowana w Polsce w kręgach świadków Jehowy oraz moherowych beretów. Uwielbiany idol wielu milionów kombatantów z Wietnamu. Znana postać z ulicy Wiejskiej.

[edytuj] Działalność polityczna

Antoni Macierewicz to specjalista w działaniu w stanach skrajnego zagrożenia. Jest niekwestionowanym autorytetem w rozpoznawaniu miejsc działania mitycznego Układu. Jest prawą i lewą ręką Jarosława w rozstrzyganiu spraw niebezpiecznych dla polskiej racji stanu. Już w czasach komuny walczył, walczył, walczył… Nikt nie wie z czym. Autor słynnego raportu, sygnowanego jego imieniem i nazwiskiem. Jak nikt inny potrafi wyczuć agenta. Podobno w dziele uzdrawiania Polski posunął się do tego, że podsłuchuje rozmowy przy kasach w Oszonie i Kerfurze, pragnąc pozyskać informacje na temat kto, z kim i dlaczego. Z zasady podejrzane są osoby w czerwonych kapeluszach. Ciężko pracuje dla Kraju. Dzień w dzień wypisuje z książki telefonicznej nazwiska dziesiątek przypadkowych osób, by potem wciągnąć ich na listę agentów WSI i KGB. Zna nazwisko zabójcy prezydenta Kennedy'ego. Ta informacja znajdzie się w aneksie do Raportu. Z przecieków prasowych wiadomo, że chodzi o jedną z osób występujących w programie telewizyjnym „5-10-15”.

Obecnie jest Ministrem Obrony Narodowej w rządzie Beaty Szydło. Stworzył apel smoleński, tworzy mapy prezentuje podbój Rosji, krzyczy o tym, że Platforma nie odzyskała Tupolewa (choć sam nie odzyskał wraku). Antoni pokazał się jako osoba stawiająca na młodych.

[edytuj] Życie pana Macierewicza

Gdy tatuś Antosia poznał przepowiednię o jego synu, popełnił samobójstwo, gdy Antoś miał 15 miesięcy. Antoś urodził się w przekonaniu, że zrobi coś wielkiego w życiu. Dowiedział się, że jego babcia pracowała na roli. Dzięki tej informacji zainteresował się wszystkim, co związane z wsią. Przez wiele lat mieszkał na wiosce, gdzie uprawiał ziemię. Któregoś dnia usłyszał w radiu o Samoobronie i o jej porywczych planach podwyżek dla rolników. Antoni zainteresował się polityką. Przez parę lat był zwykłym politykiem, który niewiele mógł pozmieniać, aż do czasu, gdy został Wiceministrem Obrony Narodowej (w skrócie WON). Pewnego dnia zachciało mu się afery, a że był miłośnikiem wsi, zlikwidował WSI i napisał o nich raport.

Stan zdrowia psychicznego pana Antka budzi wątpliwości. Niemniej jednak udowadnia, że nie trzeba zdrowia psychicznego, aby nieźle prosperować w polskiej polityce, a szczególnie na Wiejskiej. Co jest dobrą wiadomością dla wszystkich członków wszystkich formacji politycznych. A w ogóle, czuby: nie chowajcie się po kątach tylko do boju, nic do stracenia, wszystko do zyskania.

Znany ze swojej nietuzinkowej konsekwencji w realizacji raz podjętych postanowień, od lat prowadzi program walki z pospolitą pracą zarobkową pod niejednoznacznym hasłem „Buj”. Od dwóch dekad należy do ścisłej czołówki ligi (nie chodzi o tzw. Układ) bujających się na posadach – zarówno realnych, jak i fikcyjnych – za pieniądze podatnika. Pomimo bliskości sukcesu w tej wymagającej rywalizacji, poważnie rozważa kontynuowanie projektu po przejściu na ciężko „zabujaną” emeryturę.

[edytuj] Międzynarodowa sława i kult

  • Pomimo lokalnej strefy działania, Antoni Macierewicz stał się obiektem międzynarodowego kultu. Miedzy innymi, grupa Cypress Hill napisała i wykonała piosenkę o Antonim Macierewiczu Insane in The Brain, która szybko zdobyła sławę na całym świecie. W teledysku i podczas występów, główny solista próbuje oddać kultowy wygląd Macierewicza w najmniejszym detalu.
  • Złośliwe karły reakcji próbują twierdzić, że Macierewicz nie wynalazł swojego kultowego wizerunku sam, ale jedynie ukradł i skopiował wygląd i zachowanie swojego idola Bin Ladena. Według innych źródeł, wygląd i zachowanie przypomina Feliksa Dzierżyńskiego. Istnieje podejrzenie że Antoni może być wnukiem Feliksa.
  • Dzięki szkoleniu w WSI jego wytrwałość i pomysłowość rodem z McGyvera pomogły mu zbiec z miejsca katastrofy Tu-154 do kraju i przygotował tournee po USA.
  • W listopadzie 2010 postanowił wraz z Fotygą podbić Amerykę, zbudować międzynarodową komisję w celu wyjaśnienia katastrofy pod rosyjską prowincją. Zasłynął z faktu, że przez 2 godziny przemawiał na kongresie w USA do portiera, aby wpuścił jego i Fotygę. W Polsce wizyta odbiła się szerokim echem politycznej kompromitacji. Sam Macierewicz zapewne wizytę podsumuje sukcesem i sporządzi stosowny raport.
  • Na wszelki wypadek pozostałe pomniki Feliksa Dzierżyńskiego nie są niszczone. Magazynuje się je w miejscowości Borne Sulinowo, gdzie po zmianie napisów na tablicach (tekst Feliks Dzierżyński zostanie zastąpiony tekstem Antoni Macierewicz), będą gotowe do powrotu na cokoły z których zostały zdemontowane.
  • Międzynarodową sławę przyniosło mu ogłoszenie w polskim sejmie wyczytanych w internecie informacji na temat sprzedaży Rosji okrętów typu Mistral w cenie 1$. Następnie wysłał do Rosji żądanie wyjaśnienia tej sprawy, jednak strona rosyjska nie uwierzyła, że pismo może być napisane przez osobę dorosłą w związku z czym minister nie doczekał się żadnej odpowiedzi.
  • W 2016 roku Antoni Macierewicz przystąpił do bicia rekordu świata w przejeździe trasy Warszawa-Toruń na czas. Jak we wszystkich próbach prędkościowych regulamin wymagał pokonania trasy w obu kierunkach w ciągu 24 godzin. Niestety próba została zakończona niepowodzeniem w wyniku sabotażu dokonanego przez wrogów ludu którzy celowo blokowali trasę stojąc na skrzyżowaniu na czerwonym świetle. Antoni zakończył próbę z bardzo dobrym wynikiem (średnia prędkość przejazdu była ponad dwukrotnie większa niż dopuszczalna prędkość na trasie), ale rekord nie został uznany ponieważ okazało się że zamiana samochodów w czasie próby jest sprzeczna z regulaminem.

[edytuj] Hobby

[edytuj] Plany na przyszłość

W kuluarach mówi się, że Macierewicz nie jest zadowolony ze współpracy z PiS, ponieważ PiS to po angielsku pokój, a Macierewicz nie lubi pokoju, podczas którego nie wolno nikogo brzydko przezywać. Wobec powyższego, zamierza reaktywować partię – Chrześcijańską Unię Jedności[2] i wprowadzić ją do sejmu, a następnie przejąć władzę. A następnie wszystkich pozamykać.

[edytuj] Zobacz też

Przypisy

  1. Nie wierzysz w to „a”? Oglądaj TVN24!
  2. W skrócie ChUCenzura2.svg.
Nasze strony
Przyjaciele