FANDOM


Disambug Ten artykuł dotyczy byłego kapłana. Zobacz też hasła o innych osobach o tym imieniu.
Tracz i ks. Antoni

Ksiądz Antoni z Traczem podczas karnawału

Antoni Wójtowicz – polski ksiądz, największy wróg Janusza Tracza. Wielki kapłan, który po objęciu struktur państwowych przez skorumpowany kler oraz po nawróceniu Tracza (na którego natknął się podczas Światowych Dni Młodzieży) porzucił sutannę i jako świecka osoba walczył o demokrację podczas Manify 2017.

Biografia

Kościołem zainteresował się pod koniec lat 60., na złość Traczowi, który miał wówczas praktyki w Służbie Bezpieczeństwa. Proboszczem w Tulczynie został w 1978 roku, po śmierci swojego wuja, ks. Bernarda Grochowskiego. Mając dosyć babci Józi uciekł do probostwa w Hrubielowie, zaś na jego miejsce trafił ks. Antoni Król. Porzucił kapłaństwo pod koniec 2015 roku, a w czerwcu 2016 przyjął akt apostazji.

W 2017 roku dziennikarze z Pyta.pl natknęli się na Antoniego Wójtowicza, który walczył o demokrację. Były ksiądz jednak odmówił zdecydowanego komentarza, pytając się Jaoka, o co mu chodzi z tymi lewakami.

Jest bratem pani Krystyny – znanej pacjentki szpitala psychiatrycznego, która kombinowała z lekami wraz z patologiem Kurskim, który po eksmisji z warszawskiej woli ustatkował się w Hrubielowie.

Ciekawostki

  • Pomimo reprezentowania polskiego kościoła katolickiego przyjaźnił się z Żydem, niejakim Jakubem Blumentalem.


40px To jest tylko zalążek artykułu związanego z postaciami fikcyjnymi. Jeśli rozpoznajesz Rumcajsa i Pszczółkę Maję – rozbuduj go.