FANDOM


Dwa pierwsze albumy utrzymane są w stylu metalcore, na kolejnych grupa ewoluowała i całkowicie odmieniła swój styl, który trudno jednoznacznie zakwalifikować.

Wikipedia o Avenged Sevenfold

Pewnego dnia obudziłem się w swoim łóżku. Całkowicie wyspany i pozytywnie nastawiony do życia. Wtedy w radiu usłyszałem ten zespół. To było straszne. Tak się wtedy przejąłem, że aż strzeliłem sobie w łeb. Do teraz nie mogę się pozbierać. Naprawdę.

Curtd Kobajn o Avenged Sevenfold

No wiesz… Kiedyś ich za to pozwę. Jednak aktualnie jestem zajęty reżyserowaniem 14 części Troff de Newer. Sam wiesz … To kupa roboty.

Sam wiesz kto o Hail to the King

Avenged Sevenfoldkinder metalowy zespół pochodzący z Huntington Beach, chyba w Kalifornii. Jak podaje jedyne podważalne źródło grają nie wiadomo jaką muzykę, jednak powszechnie wiadomo, że grają (Cover) Metal.

Historia

Zespół został utworzony przez wokalistę Matta Sandersa (który ze względu na swoje mroczne uczynki (próba spalenia szkoły, odprawianie czarnej mszy w czasie gdy nauczyciel wyszedł z klasy) został później nazwany M. Shadows, (co ma obrazować jaki jest zajebiście mhhroczny). Oprócz tego w skład wchodzi prowadzista (czyli osoba prowadząca) Synyster Gates, The Reverend „Refff” Tholomew Plague, który prowadził perkusję, Zacky Vengeance który sprawia tę niezwykle rytmiczną rytmikę oraz od 2002r. Johnny Christ, basujący gdzieś w tle.

Napisali w 2001r Warmness on the Soul oraz Sounding the Seventh Trumpet. Następny album Waking The Fallen nie miałby więcej sukcesów, gdyby nie to, że wokalista zepsuł sobie struny głosowe (prześpiewał się biedak). Największy sukces odniósł krążek City of Evil wydany w 2005r. Później zespół wydał jeszcze w 2007 Avenged Sevenfold oraz w 2008 Diamonds in The Rough, ale nie przyniosły tyle tantiemów, co CoE.

W roku 2009 zmarł The Rev – wieloletni pałker zespołu. Ustalono, że zginął śmiercią naturalną. Ludzie wierzący mogą teraz modlić się do swojego idola, który zapewne gra teraz z Kurtem Cobainem, Frankiem Sinatrą i Jimmym Hendrixem.

W roku 2010 zespół wydał singiel Nightmare (mhrocznie), mający promować album o tej samej nazwie (ukazał się on na rynku 27 lipca 2010). Pomimo braku perkusisty, na albumie słychać partie perkusji.

Cały album przepełniony jest goryczą po stracie perkusisty (co można zobaczyć również w teledysku do Nightmare) oraz zajebistymi solówkami Synystera Gatesa na akordeonie (przecież nie na gitarze). Oprócz tradycyjnych szybkich utworów, których solówek nie sposób by było zagrać nawet w Guitar Zero, na Nightmare znaleźć można Death metalowych morderców pokroju Victim oraz So Far Away. W tym pierwszym nie brak oczywiście (nie) epickich solówek.

Progresywność utworów została doceniona, dzięki czemu w telewizjach muzycznych ograniczono ilość teledysków pseudo artystów pokroju Justina Bimbera czy Miley Cyrus.

Wraz z początkiem 2013 roku zespół postanowił przejść kolejną ewolucję. Uznali, że czas przejść do historii jako legendy w muzyce metalowej. Planowali dosięgnąć szczytu i wzbić się w przestworza. Chcieli stać się drugą Alkoholicą i Kociaczkiem. Dlatego 27 sierpnia nagrali cover album (Hail to the King). Jak inaczej zostać legendą niż podrabiając legendę? Chłopaki myśleli chyba, że świat i ich fani są na tyle głupi, że nie połapią się jak skopiują jeden riff… drugi… Ostatni. Cóż… tym razem ich przebiegłość i spryt zawiodły i Sam wiesz kto kiedyś ich za to pozwie. Jednak album ma też swoje dobre strony. Gdy będą w trasie razem z Czterema Jeźdźcami Apokalipsy fani będą mogli dwa razy posłuchać sobie Sad but Two. Nie brak również na nim zajebistych solówek Synystera, chociażby w Coming Home, która trwa prawie 2 minuty (i jest w stylu Żelaznych), bo Gates się zagalopował i zapomniał, że wokalista musi dokończyć piosenkę.

Skład Zespołu

Obecny Skład zespołu

 • Pan Mhrok – najmroczniejszy z całego zespołu. Na początku kariery myślał, że umie śpiewać natomiast po operacji strun głosowych nic się nie zmieniło.
 • Zacky Vengeance – gitara rytmiczna (niepodłączona). Czasem śpiewa… niestety.
 • Synyster Gates – gitara prowadząca (fałszująca). On również próbował zabłysnąć przy mikrofonie, jednak szło mu gorzej jak na gitarze. Chodzą pogłoski, że wymyślił Windowsa. Jest jednak prawdopodobieństwo, że to tylko zbieżność nazwisk.
 • Johnny Christ – gitara basowa. Nie można stwierdzić czy fałszuje czy nie. Z niewiadomych przyczyn go nie słychać.
 • Arin Ilejay – pałker. Przez niektórych nazywany mistrzem dwóch pał lub pało-walem.

Byli członkowie zespołu

 • The Reff – martwy pałker. Był lepszym pałkerem niż Arin[1]. Umarł z przyczyn (nad)naturalnych. Według mhhrocznego, mimo swojej śmierci The Rev nadal potrafi zadowolić.
 • Inni – kogo by tam obchodziła reszta tych obdartusów grających metalcore.

Znane Piosenki

Jeżeli ktoś gra w serie tych dziwnych ściganek to powinien skojarzyć takie utwory jak:

 • Almost Easy – w której to opowiadają jak to wracanie jest proste, że czują się szaleni (co się może nie mijać z prawdą). Utwór napisany prawdopodobnie dla mamy.
 • Blinded in Chains – w wolnym tłumaczeniu to Oślepiony w Łańcuchu, czyli tytuł wskazuje na to, że ślepią ich łańcuchy.

Są jeszcze inne znane piosenki:

 • M.I.A. – prawdopodobnie OST do filmu Helikopter w ogniu ale ta informacja jest niepotwierdzona.
 • Beast and the Harlot – Bestia i ladacznica. Jest to parodia Pięknej i Bestii, opowiadająca o intymnych przygodach dwóch członków zespołu (niestety z powodu ochrony prywatności nie możemy podać, że chodzi o Pana mhhrocznego i Reffa)
 • Nightmare – pierwszy singiel z albumu Nightmare, który opowiada o koszmarze. tytułem tym można również opisać całą Dyskografię zespołu.
 • Hail to the King – znany również pod nazwą Enter Sandman. Jest to kreatywny cover czterech kretynów wyjebanych z zespołu Dave'a Rudstaina

Ciekawostki

 • Jeśli wsadzisz głowę do mikrofali to nie będziesz w stanie jej zamknąć
 • Połowa składu Avenged tego próbowała
 • Pan mhhroczny tak naprawdę nie chce był mrocznym.
 • On po prostu nie ma przyjaciół i był gnębiony w szkole.
 • Przeczytasz kolejną Ciekawostkę
 • Ukradli czaszkę Ponad Zabiciu
 • Haha! Wiedziałem, że to zrobisz.
 • Jak to jest gdy czujesz, że ktoś panuje nad twoim życiem, opasły frajerze?
 • Avenged Sevenfold to tak naprawdę nie jest metal.
 • Nigdzie nie podano, że członkowie zespołu nie mogą nie być kobietami.
 • To już ostatnia ciekawostka.

Przypisy

 1. Podobno w obu znaczeniach