Bałuty (Łódź)

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Skocz do: nawigacji, szukaj

Napić się bałuckiej mety z Łodzi nawet dziecku nie zaszkodzi

Słynne powiedzenie

Morda nie szklanka, ŁKS Limanka!

Fani ŁKSu o sobie

Bałuty i Chojny to naród spokojny.

Motto niektórych Łodzian

Twarde pięści Krew na butach Widzew rządzi na Bałutach

Fani Widzewa o sobie
498f06325f827 430.jpg

Bałucki artysta

Bałuty – dzielnica Łodzi, całkowicie opanowana przez kibiców zarówno ŁKSu, Widzewa, Startu oraz Budowlanych. Bez wpierdolu na tej dzielni się nie obejdzie.

[edytuj] Historia

Bałuty to tak naprawdę wieś, ale po kolei. Wszystko zaczęło się w prehistorii, kiedy człowiek o imieniu Bałut wraz ze swoją rodziną przywędrował z Afryki na tereny dzisiejszej Łodzi. Osiedlił się niedaleko słynnej rzeki „Bałutki” ponieważ miejsce obok rzeczki „Łódki” było już zajęte. Założył wieś o wdzięcznej nazwie Bałuty. Wieś ta została Ochrzczona w IX Wieku przez Piasta (władce Polan) protoplastę jak się później okazało Piastów. Aż do XX wieku postępował silny, niepohamowany wzrost potęgi Bałut, niestety w 1915 roku nastąpił kryzys, Bałuty zostają siłą włączone do Łodzi. Ludność oczywiście protestowała, ale nie dała rady zaciężnym oddziałom ZOMO. W tym roku Bałuty straciły lidera na międzynarodowej liście największych wsi, (przypomnę, że wtedy liczyły 100 tys. mieszkańców). Obecnie wieś Bałuty dzielnica Łodzi jest najbardziej rozwiniętym kulturowo obszarem Łodzi.


Według najnowszych badań NASA słynny Rynek Bałucki to miejsce niegdysiejszego lądowania Międzygalaktycznej Flotylli Mizoginów Plamistych na szczęście zostali oni stąd przepędzeni przez Bałuta i zaciężne oddziały Lorda Somersby (a przynajmniej tak słyszałem)

[edytuj] Subkultury

Dzielnica jest bogata w różnorakie kultury, wyszczególnimy najważniejsze z nich:

  • Kibice – najczęściej spotykana grupa. Elitę tworzą kibice ŁKS-u i Widzewa, dorównać próbują im kibice STARTU oraz Budowlanych, ale ich starania zawsze kończą się na paleniu zelówek.
  • Dresiarze – również silna grupa (wielu jest kibicami) zajmują się biciem, paleniem, piciem, terroryzowaniem przechodniów. Interweniują zawsze gdy ktoś ma problem.
  • Skini – zajmują się pilnowaniem Białej Supremacji, część z nich jest kibicami.
  • Komuniści – wszelkiej maści zachodnie pedalsko-socjalistyczno-masońskie wymysły psujące przyjęty ład i porządek(aż strach pomyśleć co by było jak by byli kibicami, kolejny zamach?).
  • Mohery – poddani jedynego słusznego medium w Polszy.
  • Żule – żul pospolity występujący w każdym zakątku naszego kraju.
  • Rolnicy – grupa, która ma się dobrze, tęsknią za czasami gdy Bałuty były wsią. Nie mieli zaszczytu przynależeć do Bałuckiego PGRu.
Nasze strony
Przyjaciele