Bałuty (Łódź)

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Skocz do: nawigacji, szukaj

Napić się bałuckiej mety z Łodzi nawet dziecku nie zaszkodzi

Słynne powiedzenie

Morda nie szklanka, ŁKS Limanka!

Fani ŁKSu o sobie

Bałuty i Chojny to naród spokojny.

Motto niektórych Łodzian

Twarde pięści, krew na butach, Widzew rządzi na Bałutach!

Fani Widzewa o sobie
498f06325f827 430.jpg

Bałucki artysta

Bałuty – dzielnica Łodzi, całkowicie opanowana przez kibiców zarówno ŁKSu, Widzewa, Startu oraz Budowlanych. Bez wpierdolu na tej dzielni się nie obejdzie.

[edytuj] Historia

Bałuty to tak naprawdę wieś, ale po kolei. Wszystko zaczęło się w prehistorii, kiedy człowiek o imieniu Bałut wraz ze swoją rodziną przywędrował z Afryki na tereny dzisiejszej Łodzi. Osiedlił się niedaleko słynnej rzeki Bałutki ponieważ miejsce obok rzeczki Łódki było już zajęte. Założył wieś o wdzięcznej nazwie Bałuty. Wieś ta została ochrzczona w IX. wieku przez Piasta (władcę Polan), protoplastę (jak się później okazało) Piastów. Aż do dwudziestego wieku postępował silny, niepohamowany wzrost potęgi Bałut, niestety w 1915 roku nastąpił kryzys, Bałuty zostały wtedy siłą włączone do Łodzi. Ludność oczywiście protestowała, ale nie dała rady zaciężnym oddziałom ZOMO. W tym roku Bałuty straciły pozycję lidera na międzynarodowej liście największych wsi (wtedy liczyły około 100 tys. mieszkańców). Obecnie wieś Bałuty jako dzielnica Łodzi jest najbardziej rozwiniętym kulturowo obszarem miasta.

[edytuj] Subkultury

Dzielnica obfituje w różnorakie kultury, oto najważniejsze z nich:

  • Kibice – najczęściej spotykana grupa. Elitę tworzą fani ŁKS-u i Widzewa, dorównać próbują im kibice STARTU oraz Budowlanych, ale ich starania zawsze kończą się na paleniu zelówek.
  • Dresiarze – również silna grupa (wielu z nich jest też kibicami), zajmują się biciem, paleniem, piciem, terroryzowaniem przechodniów. Interweniują zawsze, gdy ktoś ma jakiś problem.
  • Skini – zajmują się pilnowaniem Białej Supremacji, część z nich jest kibicami.
  • Komuniści – wszelkiej maści zachodnie pedalsko-socjalistyczno-masońskie wymysły psujące przyjęty ład i porządek (aż strach pomyśleć co by było jak by byli kibicami, kolejny zamach?).
  • Mohery – poddani jedynego słusznego medium w Polszy.
  • Żule – żul pospolity występujący w każdym zakątku naszego kraju.
  • Rolnicy – grupa która ma się dobrze, tęsknią za czasami gdy Bałuty były wsią. Nie mieli zaszczytu przynależeć do Bałuckiego PGRu.
Nasze strony
Przyjaciele