Banjo

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Skocz do: nawigacji, szukaj

Hahahaha!

Dowolny przechodzień, widząc wieśniaka z banjo

Banjo (czyt. bandżo lub banczo) – instrument strunowy poszarpany. Jego budowa to werbel z dosztukowanym gryfem. Używają go na targach żebracy ze wschodu – po alkoholu, by zdobyć pieniądze na jeszcze więcej alkoholu.

Jest powszechnie uważany za absolutnie wieśniacki i bezużyteczny instrument, bo po co uczyć się grać na postarzałym banjo, skoro można na gitarze?

Instrument ten jest kojarzony z muzyką country, wieśniakami, traktorami, i tak dalej. Jest on na tyle lekki, że podczas gry na nim można wykonywać bardzo wiele innych, bardziej wieśniackich czynności jak np. tańczenie lub jazda po polu na ciągniku.

[edytuj] Inne zastosowania

Banjo jest skuteczną bronią w walkach ulicznych. Użycie broni jest różne – już sam przeraźliwy dźwięk rozkłada przeciwnika na łopatki, a co dopiero uderzenie! Często stosowanym chwytem jest po prostu C-dur lub wepchnięcie komuś gryfu banjo w twarz. Po czymś takim delikwent z pewnością przez długi czas się nie podniesie.

[edytuj] Sukcesy


Crystal Clear app knotify To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny muzyki. Jeśli wytrzymasz 10 minut w słuchawkach – rozbuduj go.

Nasze strony
Przyjaciele