FANDOM


Ben 10 – przeciętny serial o dziesięcioletnim dzieciaku, który znalazł w lesie zegarek bez wskazówek. Jego kuzynka jest kujonem, a dziadek żywi się robakami.

Ben 10

Pierwszego dnia wakacji dziesięcioletni Ben obozuje w lesie z dziadkiem i kuzynką. Kiedy wybiera się na samotny spacer po lesie, nagle z nieba spada zegarek bez wskazówek. Ben więc naciska i co tylko na dziwne guziczki i zaczyna dzięki zegarkowi ratować świat przed złymi kosmitami. Później okazuje się, że zegarek nazywa się Omnitrix.

Później Ben i Gwen z dziadkiem jeżdżą po całych Stanach pokonując złych i dobrych kosmitów w tym Vilgaxa z głową ośmiornicy. Gwen zaczyna czarować (nie tylko dosłownie), a dziadek je coraz więcej robali.

Ben 10 Obca Potęga

Zegarek, dzięki któremu Ben może zamieniać się w różnorakich kosmitów przechodzi jakąś dziwną transformację. Jego kuzynka – ruda Gwen i jego niegdysiejszy wróg o imieniu Kevin zbierają się w drużynę, po czym razem ratują świat. Od czasu do czasu pojawia się tępy blondyn, który wysysa z wszystkich młodość, Gwen okazuje się być kosmitką, podobnie jak Kevin. Ben zakochuje się w Julii, która ma kosmicznego psa, etc. itp. itd. Ben (w tym sezonie mający 15 lat) ratuje świat do końca sezonu.

Zaczyna się też pojawiać domniemany twórca Omnitrixa – Azmuth, podający się za najinteligentniejsza istotę we Wszechświecie, mimo że nawet nie wie kto to Włóczykij, Jezus Chrystus czy chociażby ksiądz Sz.. Natanek… Ba! Ciągle poniża Bena, mimo, że to on odwala całą robotę.

Ben 10 Ultimate Alien

Omnitrix zostaje zniszczony i zastąpiony Ultimatrixem stworzonym teoretycznie przez Azmutha, chociaż wszyscy wiedzą, że to Albedo go wykonał. Ben znowu dostaje wpierdziel od Azmutha, lecz i tak ratuje świat przed kosmitami razem ze swoją kuzynką i Kevinem. Na końcu sezonu uwalnia się Dagon, sir Dżordż kradnie Azmuthowi pewien mieczyk, a z kolei Azmuth doznaje regresu świadomości i gada o swojej byłej. Na końcu Dagona zabijają, Vilgaxa unieszkodliwiają, a Ben dostaje nowy zegarek. Tym razem Omnitrix w wersji najnowszej.

Ben 10 Omniverse

Ben ma prawie 17 lat. Jest nieco brzydszy[1]. Gwen i Kevin się ulatniają, za to za Benem zaczyna chodzić Rook (taki niebieski kosmita z Revony) i zasypuje go milionem lamerskich pytań. Azmuth ciągle miesza Bena w swoje sprawy, jakby sam nie mógł ich rozwiązać, Bena czasem nachodzi jakaś niebieska kaczka ze spluwą. Sam chłopak ląduje w jakimś kosmicznym wariatkowie, nazywającym się miastem.

Ben 10 Omniverse Galaktyczne Potwory

Nie wiadomo czym ten sezon się zaczyna, a czym kończy poprzedni. Jedyną różnicą jest chyba to, że niebieska kaczka pojawia się częściej, a Azmuth wcale. Przynajmniej narazie dał Benowi spokój. Więcej za to w tym frankensztajnów, duchów, mumii, wilkołaków i zombi.

Przypisy

  1. Wszystko przez papierosy