Białoruś

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Skocz do: nawigacji, szukaj
Białoruś
Bialorusflaga2.png
Oficjalna flaga
Stolica Mińsk
Ludność Prawie 10 milionów osób kochających Łukaszenkę
Język urzędowy rosyjski. Bo po białorusku stare babcie mówią!
Ustrój Demokracja (lepsza niż ta u nas!)
Religia łukaszenkizm
Waluta Wór kartofli
 
Bialorus-flaga.PNG

Nieoficjalna flaga Białorusi

New-Bouncywikilogo.gif Dla tych bez poczucia humoru, eksperci od Wikipedii posiadają nudniejszy powiązany artykuł.
Zobacz: Białoruś

Żywie Biełaruś!

Przeciętny białoruski opozycjonista o tym artykule

Republika Białorusi (fin. Valko-Venäjä) – lenno Federacji Rosyjskiej, pasożyt na wschód od Polski z własnym herbem i flagą, a nawet z hymnem! Za sterem tego państwa stoi niejaki Łukaszenka. Za Łukaszenką najpewniej stoi Putin. Za Putinem z kolei stoi Kwaśniewski… tzn. stał, na paradzie w Moskwie.

Białoruś jest państwem, które najbardziej ustępuje Polsce. Jeszcze nigdy nie mieli lepszego wyniku w piciu wódki niż Polacy, lecz Białoruś jako jedyne państwo ma niskie rachunki za prąd. I tak go nie używają, bo co tysięczny mieszkaniec posiada komputer. Gospodarka trzyma się na bardzo niskim poziomie. Głównym towarem eksportowym Białorusi jest smalec i Gumowe Kaczki. Eksport osiąga 45% na wschodzie, a na zachodzie 2%. Czemu tak nisko? Podobno białoruskie towary na granicy od razu są kradzione, ale polska straż graniczna stanowczo zaprzecza tym oskarżeń i jest oburzona. Z pewnością wynika to z akcyzy na białoruskie papierosy sprowadzane z Turcji .Białoruś jest również jedynym krajem, w którym każda domowa i samochodowa apteczka powinna zostać wyposażona w paczkę prezerwatyw – jedna paczka na osobę, bez względu na wiek i płeć.To jedyny tolerancyjny wobec mniejszości Kraj WNP

Oni mają chyba jakąś amnezję, ci Białorusini! Wszystko idzie na straż graniczną, a to przecież oni wyrzucają swoje graty do Bugu – powiedział polski słup graniczny.

Nieprawdą jest, że na Białorusi nie ma demokracji. Obywatele Białorusi mają dość istotny wpływ na przyznanie 1,2,3, a nawet 12-tu punktów konkretnej piosence na Eurowizji; tj. konkretnej rosyjskiej piosence.

[edytuj] Ludność

  • Biali Rusini (de facto zachowujący się jak Rusini) – 25%
  • Rusini – 24%
  • Polacy (muszą tam udawać, że są Rusinami) – 50%
  • Inne narodowości – 0,09%
  • Kinga Rusin – 0,0000005%

Niezarejestrowane osoby (są tam na czarno, inni oficjalnie nie wiedzą, że oni tam są) – 0,91%

[edytuj] Historia

Karta do glosowania.jpg

Referendum na Białorusi

Od czasów średniowiecza Białoruś była podzielona na dwa narody: Białych Rusinów i Rusinów. Przeważnie wygrywali Biali, ale w 666 roku podczas wielkiej bitwy na łonowych wzgórzach Rusini pod dowództwem Kingi Rusin (wschodniej Joanny D'Arc) rozgromili wojska Białych. W 1666 r. gdy Biali i Rusini prowadzili wojnę, niespodziewanie z zachodu zaatakowała ich rosnąca w siłę Polska pod dowództwem. Wobec klęsk obu królestw, Biali i Rusini postanowili połączyć siły i przeciwstawić się agresorowi. Białoruś niestety po wielu walkach musiała ugiąć się przed napastnikiem i została polskim lennikiem. Była nim 1 miesiąc, gdy Polska usłyszała jaki mają PKB. Od tamtego czasu w Białorusi panuje pokój. 19 marca 2006 na Białorusi odbyła się wielka farsa, po której Łukaszenka przedłużył sobie rządzenie o kolejne kilka lat. Dzisiejsze granice Białorusi zostały ustawione tak by Polacy nie mieli kontaktu granicznego z Rosją (niegłupi pomysł, swoją drogą).

[edytuj] Czasy Współczesne

Lord of the belarus.jpg

Władca Białorusi

Białoruś dzisiaj jest państwem zmilitaryzowanym. Posiada 30 tys. wojów uzbrojonych w siekierki „Wiking”. Wojska pancerne składają się z 3 czołgów na baterie i 10 transporterów (podobno) opancerzonych. Lotnictwo składa się z 5 dwupłatowców „Trumna R-12” oraz jednego śmigłowca bojowego „Jedynak”.

Obecnie na stanowisko prezydenta Białorusi może kandydować wyłącznie osoba z doświadczeniem na stanowisku prezydenta Białorusi.

[edytuj] Przyszłość do 2030 roku

Przyszłość Białorusi do 2030 roku leży w Polsce. Tylko dzięki niej będą mogli chodzić zimą w sandałkach. Oprócz tego Łukaszenka będzie dążył do uzyskania dostępu do morza. W tym celu postara przebić się do Morza Czerwonego. Po drodze zamierza podbić Islandię. Jednak jasny jak słońce jest fakt, że Łukaszenka jest zbyt głupi, by takich rzeczy dokonać, a poza tym… Putin mu nie pozwoli tak zaszaleć.

Z pomocną ręką do ludzi tu mieszkających przyjdzie oczywiście Polska. Polacy jak zawsze pokażą swoją waleczność i wyzwolą te tereny z władzy miejscowych komunistów. Powstały już projekty wschodnich polskich województw. Wraz z Białorusią Polska przejmie też to coś na południe od Białorusi, nazywane czasami Ukrainą, żeby Lwów znów był w 100% polski. Wtedy wszyscy Polacy na wschód od Polski będą wolni.

[edytuj] Zobacz też

Nasze strony
Przyjaciele