Bielsko-Biała

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Skocz do: nawigacji, szukaj

Bielsko-Biała – stolica Podbeskidzia. Wg Bielszczan (tych z Bielska) najgorsze miejsce na świecie, siedlisko całego zła świata, istna Puszka Pandory, wobec czego Bielszczanie przeprowadzają się do Gdańska lub Londynu, po czym wracają i mówią, że zapomnieli zgasić dawno sprzedany, od dawna nie działający, najlepszy piecyk po babci z XVIII wieku i zostają. A o górach se przeczytajcie gdzie indziej, bo Bielsko-Biała to wyżyna. Nie udawaj zdziwionego, góry z czasem robią się mniejsze.

[edytuj] Historia

Średnio dawno temu były dwa miasta: Bielsko w Śląsku Cieszyńskim i Biała w Małej Rzeczpospolitej. Białanie (ci z Białej) zawsze chcieli być Bielszczanami (tymi z Bielska), bo Bielsko wielkie i bogate. Poza tym pełno tu było tej całej industrii, która przyniosła burżujów. Było jeszcze sporo Szwabów i Jude-gangów, którzy wiecznie się kłócili o to, kto jest ważniejszy.

Po II wojnie światowej miasta się połączyły i z tego związku wynikło miasto znane jako Bielsko-Biała. Było też ich własne województwo, ale głupi Ślązacy je zlikwidowali i teraz jest województwo Śląskie. Bielszczanie zastanawiają się, czy nie mogliby zawładnąć częścią Beskid.

[edytuj] Współczesność

W czasach dzisiejszych w Bielsku-Białej jest sporo zabytków, parków przemysłowych i jeszcze trochę innych takich rzeczy. No i jest jeszcze tzw. „Sfera”, która zajmuje pół miasta, czyli wielkie targowisko zwane „Galerią handlową”.

Ponadto istnieje prowadząca do Cieszyna darmowa i nieremontowana jeszcze autostrada! Mieszkańcy zasadniczo nienawidzą Katowic i zazdroszczą Gorzowowi województwa (jak taka wieś może być województwem, co?).

Istnieje uniwersytet, czyli Akademios Technikos-Humanistikos (vel. Akademia Tańca i Humoru). Poziomem kształcenia mogą z nią konkurować jedynie takie znane uczelnie jak Politechnika Koszalińska, albo Akademia Podlaska.

[edytuj] Sport

Mają niby wspaniały siatkowy klub BKS Aluprof, który nie daje rady w europejskich pucharach i piłkarzy z Podbeskidzia. Kibice BKS-u (Bandyckiego Klubu Sportowego), który wciąż kisi się w nędznej III lidze, są permanentnie napadani i eksterminowani przez dominujących nad nimi siłą kibiców Podbeskidzia pochodzących od walecznych wikingów i rzymian. Niektórzy twierdzą, że podczas II wojny światowej to oni zrównali z ziemią Berlin.

[edytuj] Mieszkańcy

Obecnie liczy 176 453 mieszkańców.

Wikipedia o mieszkańcach Bielska-Białej

Miasto liczy około 200 tysięcy mieszkańców, choć zdaniem samych mieszkańców jest ich ponad 2 miliony. Może dlatego, że dodali jedno z tych życiowych zer spod monopolowego.

[edytuj] Sławni Bielszczanie

[edytuj] Atrakcje turystyczne

 • Pomnik Reksia Arcydzieło sztuki. Poszukujących go turystów uprzedzamy, żeby dobrze patrzyli pod nogi, żeby się o nie nie potknąć;
 • Pomnik Bolka i Lolka Arcydzieło spod wielkiego targowiska zwanego „Sferą” (Galeria Handlowa).

[edytuj] Dzielnice

 • Śródmieście – Centrum tego zadupia
 • Aleksandrowice – Nic tam nie ma, tylko jakieś Komunistyczne ZOR'ry.
 • Hałcnów – Bielski Berlin. Sporu tu szwabów.
 • Kamienica – Stara i brzydka, Nikt by o niej nie wiedział gdyby nie było tam cmentarza na 10 km.
 • Komorowice – Znane z ulic o ciekawych nazwach których nazwy powstały za komuny w czasie libacji alkoholowej.
 • Lipnik – To raczej wieś ale co tam.
 • Leszczyny – Osada chłopo-robotnicza słynąca z zatrutych ogrodów owocowych.
 • Mikuszowice – znane z szpitala miejskiego "Stalownik" wyjęty rodem z Czarnobyla.
 • Obszary – Nie ma tego na mapie, nie wiadomo gdzie jest, więc czemu jest w administracji?.
 • Olszówka – Każdy typ nie zrównany psychicznie tam trafia. Zasługa psychiatryka.
 • Stare Bielsko – Najnowsza cześć tej puszki pandory
 • Straconka – Dawniej było tam sporo stryczków i krzeseł elektrycznych.
 • Wapienica – Wapień jest tu na porządku dziennym
 • Złote łany – Wzgórze gdzie ludzie zachwycali się pięknymi plonami zboża.

[edytuj] Linki

Strona dzielnicy Złote Łany W bielsku nawet dzielnice mają swoje portale.

Nasze strony
Przyjaciele