Big Brother

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Skocz do: nawigacji, szukaj
Łoczko
PAMIĘTAJ – Wielki Brat Patrzy

Zostałeś nominowany do opuszczenia domu Wielkiego Brata. Jeśli złamałeś choć jedną zasadę, opuść dom Wielkiego Brata.
Big brother.jpg

Wielki Brat we własnej osobie

Big Brother is Watching YOU.jpg

Wielki Brat patrzy!

Na kratę z nią!!!

Hiszpańska Inkwizycja o Big Brotherze

Wyprowadź mnie na zewnątrz!

Samuel Goldfish o Big Brotherze

Big Brother (Wielki Brat) – drugi po Agencie polski program telewizyjny typu reality show, na którym TVN zbił majątek. W latach 20012002 odbyły się trzy polskie edycje tego programu, a potem jeszcze dwie których nikt nie oglądał. Producentem programu jest Endemol.

Nagroda za zwycięstwo w programie wynosiła pięćset tysięcy złotych. Wielki Brat nie był obecny na planie ciałem, można było tylko usłyszeć jego głos. O pozostaniu w programie decydowały zarówno osoby biorące udział, jak i publiczność, przy pomocy telefonów: dzwoniąc pod specjalny numer lub wysyłając wiadomość SMS. Ten kto najmniej bluźnił, najrzadziej uprawiał seks, był lepiej wykształcony od widzów, przegrywał pierwszy.

[edytuj] Edycje

[edytuj] Big Brother 1 (marzec – czerwiec 2001)

Oglądali ją wszyscy Polacy, bez względu na płeć, wyznanie, kolor skóry. Kto nie oglądał, był bojkotowany przez resztę społeczeństwa. Uczestnicy do dzisiaj biegają sobie po mediach, próbując zrobić kariery tanim kosztem. To zupełnie jak w polityce, toteż niektórzy z nich zostali nawet wciągnięci do Sejmu.

[edytuj] Big Brother 2 (wrzesień – grudzień 2001)

Zorganizowano ją na identycznych zasadach, ale tym razem uczestnicy byli nudni i widzowie stwierdzili, że nie jest już tak fajnie.

[edytuj] Big Brother 3: Bitwa (marzec – maj 2002)

Chcąc, żeby jednak było fajnie, producenci dobrali tym razem parkę, która już pierwszego wieczoru puknęła się w jaccuzzi, dziewczynkę zbierającą Pokemony oraz dwójkę narwańców, którym nagle odechciało się być posłusznym Wielkiemu Bratu i próbowali zmieniać zasady. Niektórzy uczestnicy, nie mogąc wytrzymać w takim Wariatkowie, w popłochu uciekli z programu przez dach.

[edytuj] Big Brother 4.1 (wrzesień – grudzień 2007)

W związku z tym, że niektórzy fani formatu byli namolni i za wszelką cenę chcieli jego powrotu, TV4 postanowiła raz na zawsze skompromitować markę, by był z nią w Polsce spokój. Do programu zrekrutowano prostytutki, nudystów i alkoholików, a całemu temu towarzystwu regularnie podawano grzybki halucynki, aby zabawa była tym milsza.

[edytuj] Big Brother 5 (marzec – maj 2008)

Żeby być pewnym, że nikt już nigdy w Polsce nie upomni się o Big Brothera, TV4 zorganizowała jeszcze jedną edycję, dla pewności, że program osiągnie dno absolutne. Dwukrotnie interweniowała policja – raz aby uwolnić z programu nieznaną gwiazdkę pop, której producenci nie chcieli wypuścić z chałupy (Sasha Strunin), a drugi, żeby ocalić życie mieszkańców przed emerytowanym bokserem, który przesadził z grzybkami halucynkami i zaczął demolować otoczenie.

[edytuj] Zobacz też

Nasze strony
Przyjaciele