Bośnia i Hercegowina

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Skocz do: nawigacji, szukaj
Bośnia i Hercegowina
Flaga Bośni i Hercegowiny.svg.png
Flaga Bośniaka. Widzicie to Emo w konącie?
Stolica Sarajewo
Ludność nieliczona, bo w kółko się wielu wybija
Język urzędowy bośniacki
Ustrój Demokracja w powijakach. Do komuny jeszcze zbyt wielu ciągnie
Religia islam
Waluta amunicja do różnej broni
 
New-Bouncywikilogo.gif Dla tych bez poczucia humoru, eksperci od Wikipedii posiadają nudniejszy powiązany artykuł.
Zobacz: Bośnia i Hercegowina

Serbowie? Nie znamy.

Boszniacy o Serbach

To w końcu Bośnia czy Hercegowina?

Uczeń na geografi

Bośnia i Hercegowina (B&H, Konfederacja - Królestwo zjednoczonych królestw Bośni, Hercegowiny i częściowo Serbii, serb. Босна и Херцеговина) – sporawe państwo (51 129 km²) wciśnięte pomiędzy Europę wschodnią, a Bałkany, z wielkim dostępem do morza (aż 17 km). Odłamek dawnej Jugosławii. B&H jest państwem tolerancyjnym – obowiązują tam aż trzy teraz dwa języki urzędowe: bośniacki oraz chorwacko–serbski. Jest również trzech prezydentów: Chorwat Ivo Miro Divo Sivo Jović, Serb Borisław Porawaty i Boszniak Stulejman Tynić. W BiH mieszka 4 430 494 ludzi, a ich liczba ciągle rośnie. Kasą w Bośni i Hercegowinie do 1998 były dinary i kuny, ale brzmiało to zbyt obciachowo, więc teraz obowiązuje tam BAM (KM, Marka transferowa, Konvertibilna Marka). Boszniacy od zawsze nienawidzili Serbów i Chorwatów. Właściwie nie wiadomo za co. Natomiast Hercegowinianie lubią wszystkich, ale nikt ich nie lubi.

[edytuj] Znani Boszniacy i Hercegowińczycy

Najbardziej znanym Boszniakiem był Gawryło Princip. Musiał on mieć jakieś pretensje do Arcykięcia Ferdynanda i jego żony. Podziurawił ich jak sito. Jego pomnik w Sarajewie przypomina tzw. "ustęp turecki" czyli są to ślady stóp odlane w betonie.

O sławnych Hercegowińczykach nie znaleźliśmy informacji.

[edytuj] Powierzchnia

Bośnia i Hercegowina jest państwem o największej powierzchni pól minowych w Europie. Wystarczy zejść z drogi lub ścieżki i BUM! nie żyjesz.


Crystal earth.png To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny geografii. Jeżeli kiedykolwiek widziałeś to miejsce – rozbuduj go.

Nasze strony
Przyjaciele