Brwinów

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Skocz do: nawigacji, szukaj

Brwinów – miasto w woj. mazowieckim w powiecie pruszkowskim w gminie Brwinów.

[edytuj] Umiejscowienie

Brwinów znajduje się pomiędzy dwiema metropoliami: Pruszków i Grodzisk Mazowiecki. Brwinów czystym fartem znalazł się na jednej z największych linii kolejowych w Polsce – Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej. oraz na nowo powstałej autostradzie pt. A2 Autostrada Wolności. Obecnie torami osobowymi (dwoma pierwszymi) poruszają się co jakiś czas Kible i Impulsy, a trasą szybszego ruchu (dwa ostatnie tory) śmigają również poczciwe Kibelki, InterCity i przyspieszone pociągi piętrowe. Ludzie wybudowali niegdyś pierwszy w historii gminy przejazd kolejowy, ale ponieważ z jego powodu na torach robiły się korki, przejazd został zlikwidowany.

[edytuj] Historia

Legedna głosi że nazwa miasta pochodzi od zamożnego księcia Kosza, który chciał przejąć władzę nad nieposiadającą wówczas praw miejskich osadą. Jednak nie udało mu się to – osadnicy złapali go, utopili w rowie i przed pogrzebem odcięli mu brzytwą brwi. Stało się to podczas nowiu księżyca. Stąd nazwa – Brwi + Nów = Brwinów.

[edytuj] Atrakcje

  • Mniej więcej na granicy z Milanówkiem znajduje się Galeria Handlowa Brwinów. Ma jedno piętro, niewiele lokali i wyglądem przypomina bardziej nowoczesną fabrykę tytoniu niż sklep.
  • Rynek w centrum miasta – prawdopodobnie największy pod względem powierzchni obiekt w Brwinowie. Są tam różnorodne sklepy z rupieciami, fontanna i kościół neogotycki.
  • Osiedla – Brwinów posiada mnóstwo osiedli, na których syzyfową pracą jest znalezienie żywej duszy.
  • Park – tu jest chyba najbrudniejsze jezioro w Polsce (tak, jak w 15000 innych miejscach w kraju.
  • Czarne punkty znajdujące się co ok. 100 m od siebie – miejsca, w których rzekomo zginęli ludzie. Jest to fałszywe uzasadnienie odizolowania torów od reszty świata ekranami akustycznymi.
  • Poza wymienionymi powyżej w Brwinowie nie ma nic ciekawego do oglądania, więc Brwinów nie jest godnym zainteresowania obiektem turystycznym.


Koniec autostrady Ten artykuł dotyczy jakiejś pipidówy, sądząc po jego rozmiarze. Jeśli sprzeciwiasz się zaniżaniu znaczenia tej metropolii – rozbuduj go.

Nasze strony
Przyjaciele