Burkina Faso

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Skocz do: nawigacji, szukaj
Burkina Faso
Burka Fasoli
Flaga Burkina faso
Symbol
Stolica Ugadugudugudugu
Król Izak Żyda Zida
Ludność fasole, kilka murzynów
Powierzchnia 1000 bambometrów²
 
Jakarta slumhome 2

Przeciętne osiedle w Burkinie Faso

Burkina Faso, a tak naprawdę Burka Fasoli – dziwny kraj, czy tam państwo, czy tam państewko, gdzie każdy ma afro, Ebolę, nosi burkę i je fasolę. Skąd to wszystko wiemy? A więc, oficjalnie państwo nosi nazwę Burka Fasoli, co mówi samo za siebie; a reszta to w tamtym regionie po prostu standard, także nie ma o co się martwić. Kraj ten ma dość długą nazwę stolicy – Ugadugudugudugu (nie słuchajcie Wikipedii – tam piszą Ugadugu). Nie jedźcie tam, po prostu przeczytajcie artykuł – wiele nie wiemy, ale postaramy się opisać ten kraj i wymienić wszystkie powody dlaczego powinniście tam nie jechać.

[edytuj] Położenie

Burka Fasoli jest położona gdzieś w Afryce, mniej więcej tam gdzie jest Ebola. Graniczy ona z Togo, Ghaną, Dahomejem Beninem, Wybrzeżem Kości Słoniowej i Mali. Tylko tyle wiemy o położeniu, i na pewno nie używaliśmy jedynie mapy z galerii Google aby to sprawdzić.

[edytuj] Historia

No… był sobie, ten teges… i z tego zrobiło się to. A to zrobiło to i zrobił się teges. Żartujemy, nie znamy historii Burkiny Faso. Prawdopodbnie jej nie ma, lub po prostu była burka i fasola, i się jakoś zjednoczyły aby powstała Burka Fasoli czy też jak już wolicie, Burkina Faso. Może ewentualnie wkroczyli później smutni panowie w garniturach i zmienili mieszkańców w fasole z burkami i aframi, a potem jeszcze wrócili aby dać im Ebolę. Jeśli tak, na pewno byli bardzo smutni. Kolejny powód, aby nie jechać do Burki Fasoli, lub jeżeli wolicie (wiemy, że nie), Burkiny Faso.

[edytuj] Handel

Handel Burki Fasoli polega na sprzedawaniu dzieci z „Big Wioska” amerykańcom. Są one przekazywane w ręce kompletnie nieznane, ale co z tego? Jak dywanu nie trzepały i bananów nie zbierały, to mają teraz za swoje! Jakby się wzięły za zbieranie fasoli i prykanie szamanowi w twarz, może przyniosłyby jakiś pożytek. A tak to tylko siedzą i mówią „ła ła łi, ła ła łi”.

Crystal Clear app internet To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny geografii. Jeżeli kiedykolwiek widziałeś to miejsce – rozbuduj go.

Nasze strony
Przyjaciele