Butapren

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Skocz do: nawigacji, szukaj

Butapren – substancja chemiczna używana jako klej do gumy i skóry. Jest bogatym źródłem toluenu i acetonu, dlatego jest tanim i prostym narkotykiem wykorzystywanym przez niedoświadczonych ćpunów oraz fanów Naruto.

[edytuj] Zastosowanie

Najczęściej używany jest przez narkomanów. Pod wpływem jego zapachu każdy, nawet największy ateista uwierzy w istnienie krasnoludków i smerfów. Innym zastosowaniem jest zabawa w Naruto. Polega ona na tym, że dzieci smarują sobie podeszwy butów butaprenem i biegają po suficie. Niestety w większości prób klej okazuje się za słaby i dzieci spadają z hukiem, tracąc sporo HP i wiarę w posiadanie chakry. W celu rozpędzenia ponurego nastroju dziecka, rodzice radzą dzieciom, aby od razu użyły Pattexu lub w ostateczności Kropelki. Zadowolone dzieci znowu wierzą, że są ninja jak Naruto.

[edytuj] Etymologia

Nazwa „Butapren” ma związek ze słowem „but”. Każdy kto nie jest tłukiem oraz przeczytał akapit Zastosowanie potrafi domyślić się, dlaczego ten klej kojarzy się z butami.

Pisano nawet o nim piosenki. Najsłynniejszą piosenką o butaprenie jest utwór „Butapren” starego punkowego zespołu Defloracja. Piosenka ta jest szczególnie popularna wśród młodzieży identyfikującej się z subkulturą punkową. W opozycji do tegoż dzieła powstał utwór o tym samym tytule, ale od zespołu Uliczny Opryszek. Tym razem krytykował znaną markę.

Nuvola apps edu science To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny chemii. Jeżeli cierpisz na alkanolepsjęrozbuduj go.

Nasze strony
Przyjaciele