FANDOM


Butapren – substancja chemiczna używana jako klej do gumy i skóry. Jest bogatym źródłem toluenu i acetonu, dlatego jest tanim i prostym narkotykiem wykorzystywanym przez niedoświadczonych ćpunów oraz fanów Naruto.

Zastosowanie

Najczęściej używany jest przez narkomanów. Pod wpływem jego zapachu każdy, nawet największy ateista uwierzy w istnienie krasnoludków i smerfów. Innym zastosowaniem jest zabawa w Naruto. Polega ona na tym, że dzieci smarują sobie podeszwy butów butaprenem i biegają po suficie. Niestety w większości prób klej okazuje się za słaby i dzieci spadają z hukiem, tracąc sporo HP i wiarę w posiadanie chakry. W celu rozpędzenia ponurego nastroju dziecka, rodzice radzą dzieciom, aby od razu użyły Pattexu lub w ostateczności Kropelki. Zadowolone dzieci znowu wierzą, że są ninja jak Naruto.

Etymologia

Nazwa „Butapren” ma związek ze słowem „but”. Każdy kto nie jest tłukiem oraz przeczytał akapit Zastosowanie potrafi domyślić się, dlaczego ten klej kojarzy się z butami.

Pisano nawet o nim piosenki. Najsłynniejszą piosenką o butaprenie jest utwór „Butapren” starego punkowego zespołu Defloracja. Piosenka ta jest szczególnie popularna wśród młodzieży identyfikującej się z subkulturą punkową. W opozycji do tegoż dzieła powstał utwór o tym samym tytule, ale od zespołu Uliczny Opryszek. Tym razem krytykował znaną markę.

Nuvola apps edu science To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny chemii. Jeżeli cierpisz na alkanolepsjęrozbuduj go.