FANDOM


Bysławosada w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie tucholskim, w gminie Lubiewo, w Borach Tucholskich, niedaleko Płazowo City. Zwane często Cholerdorf, Cholercity, Cholerostadt, a miejscowi nazywani są cholerykami.

Po drodze możemy spotkać emigrantki z Rosji. Jest tu jezioro skwaszone (rzadko zwane Bysławskim), w którym kąpią się tam wszyscy mieszkańcy okolicznych miejscowości (Bydgoszcz, Toruń, Tuchola, Świecie). W związku ze stałą bliskością jeziora i kąpielami w nim, mieszkańcy Bysławia mają od lat niezmienione miny odbijające na ich twarzy coś pomiędzy strachem, smutkiem, radością, gniewem, zażenowaniem, rozczarowaniem, błogością, rozanieleniem, morderczym szałem, pożądaniem seksualnym a obojętnością. W mieście kiedyś panowała cholera, dlatego często określane jest jako „Wieś Choleryków”. Hymnem jest Bysław, Bysław über alles.

Atrakcje turystyczne

Bysław posiada trzy czynne lumpeksy, pięć sklepów spożywczych, salon kosmetyczny, fryzjera, kwiaciarnie, kilka sklepów odzieżowych, stacje benzynową.

Wrogowie

Od zawsze jedynym wrogiem tej malowniczej miejscowości jest Lubiewo. Już za czasów pierwszych mieszkańców, Lubiewo napadało na niewinnych mieszkańców Bysławia. Od tamtej pory minęły już tysiące, a nawet setki lat, ale antagonizmy wciąż narastają. Mówi się, że Lubiewo szykuje się do stłumienia narodowowyzwoleńczych buntów Bysławiaków, którzy żądają autonomii i utworzenia Wolnego Miasta Bysław pod kontrolą Ligi Ekstraklasy Polskiej.


Koniec autostrady Ten artykuł dotyczy jakiejś pipidówy, sądząc po jego rozmiarze. Jeśli sprzeciwiasz się zaniżaniu znaczenia tej metropolii – rozbuduj go.