FANDOM


Cerberus-Blake

Cerber, Trzygłów, Puszek… Jak zwał tak zwał

Cerber – jedna z mitologicznych ras psów. Pierwszym hodowcą, który uzyskał psy tej rasy był Hades.

Użytkowość edytuj

Pies obronny i stróżujący. Często używany w nielegalnych walkach.

Temperament edytuj

Nieufny wobec obcych ludzi, agresywny wobec psów, akceptuje tylko jednego pana. Jeżeli będzie odpowiednio i konsekwentnie wychowywany, bez wzbudzania agresji, stanie się psem przystępnym.

Budowa edytuj

Masywny pies bardzo dużej wielkości. Znaki szczególne – trzy głowy i jadowity wąż zamiast ogona.

Szata i umaszczenie edytuj

Czarne, brązowe o lśniącym czerwonobrązowym podpalaniu. Obecnie większość cerberów ma czarną sierść, a tylko około jeden na dziesięć inną.

Utrzymanie edytuj

Pielęgnacja edytuj

Ponieważ jest to rasa krótkowłosa, wystarczy wyczesywać go mniej więcej 0 razy na rok. Wychowany Cerber będzie mył się jak kot (tylko szybciej, bo co dwie trzy głowy, to nie jedna). Te mniej wychowane będą kąpać się w błocie, a czasami w odchodach (niekoniecznie swoich). Niestety, na ich kłach (we wszystkich głowach) osadza się paskudny kamień nazębny i trzeba co tydzień myć Cerberowi ząbki specjalną szczotką. Tylko należy uważać, żeby nie zjadł cię podczas mycia i nie zeżarł ci szczoteczki. Zwróć szczególną uwagę także na trująco-żrące wyziewy z jego paszcz.

Dom edytuj

Jeśli mieszkasz w bloku, zapomnij o hodowaniu jakiegokolwiek Cerbera. Lepiej zajmij się Shih-tzu. Musisz mieć duży dom, duże drzwi i duży ogród. No i mało rzeczy, które twój pupil mógłby zjeść lub zbić (wazony, porcelana, itp.). Cerber lubi duże czerwone piłki.

Ciekawostki edytuj

Psy tej rasy głównie pilnowały night clubu Hadesa. Były one gratką dla innych hodowców, dlatego też często dochodziło do prób kradzieży. Jednak mało kto był w stanie ukraść takowego pieska. Udało się to Heraklesowi chyba tylko. Innym przypadkiem jest akcja z Orfeuszem i tym, jak uspokoił pieski graniem na swojej harfie czy czym tam.

Dzisiaj edytuj

W obecnych czasach głównym hodowcą tych przyjemniaczków jest niejaki Hagrid.