Chodzież

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Skocz do: nawigacji, szukaj

Chodzieżmiasto w województwie wielkopolskim, położone na pojezierzu chodzieskim. Chodzież ciągle walczy, aby przebić świętą granicę 20 tys. mieszkańców, ale od lat się to nie udaje.

[edytuj] Położenie

Chodzież jest położona nad trzema jeziorami pełnymi odpadów – trudno powiedzieć, które z nich wszystkich jest najbrudniejsze. Oczywiście dla mieszkańców nie jest to żadnym problemem, ponieważ co roku, w sezonie największych upałów, wyruszają pielgrzymki pragnących odświeżenia ludzi. Dookoła miasta można zaobserwować piękne lasy – głównie sosnowe; były też stare lasy bukowe, ale zostały wycięte, kiedy pojawiły się plotki o możliwości powstania parku krajobrazowego.

[edytuj] Transport

Cudowny zakład transportowy PKS PIŁA, z nowoczesnymi autobusami osiągającymi zawrotną prędkość 25 km/h codziennie służy mieszkańcom. Niedawno wyburzony został dworzec PKS (na jego miejscu powstał „duży”, markowy market spożywczy). Gdyby komuś autobusy nie wystarczały, zawsze można wybrać się do Poznania pociagami PLK, pokonując tą niezwykle długą trasę 70 km w krótkim czasie (1.5 godziny, w porywach 2).

[edytuj] Sport

Mieszkańcy Chodzieży generalnie boją się sportu. Na samą myśl o tym miejscowi dostają gęsiej skórki, a w skrajnych wypadkach kończy się to palpitacją, acz niedawno ku zaskoczeniu i zarazem przerażeniu wszystkich udało im się zalozyć grupę biegową PCH_RUN. Z dalekich krajów czasem przyjeżdżają narciarze, chcąc pojeździć na stoku narciarskim, ale jako że nie bardzo wiadomo, kto za niego odpowiada, to zazwyczaj jest on zamknięty (albo armatka śnieżna nie działa). Pasjonaci rowerów mogą pojeździć po licznych leśnych dróżkach, znaczy się górskich trasach przełajowych (dodatkowy dreszczyk emocji zapewnia brak drogowskazów i zamazane oznaczenia szlaków).

[edytuj] Medycyna

Jak przystoi na rozwinięte miasto, ta jest na najwyższym poziomie. Szczególnie dla osób, które lubią rozmawiać przez telefon, ponieważ trzeba wykonać 100 połączeń, aby dodzwonić się do przychodni. Są tu także dwa szpitale, ale cierpią na notoryczny brak pacjentów, gdyż personel przypomina lekarzy z serialu Daleko od noszy. Jakiś czas temu w pobliżu szpitala znajdował się wygodnie usytuowany zakład wytwórcy trumien; niestety został wyburzony pod parking.

Nasze strony
Przyjaciele