Claude

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Skocz do: nawigacji, szukaj

Pierdolony wąż bez języka!

Carl Johnson o Klaudiuszu

Claude – protagonista GTA III. Wbrew powszechnej opinii Claude to nie Claude Speed (GTA 2), tylko inna postać. Według graczy GTA III jest największym gangsta w całym GTA. Ubiera się stylowo: wieśniackie oliwkowe jeansy, brudna, pikselowata kurtka i trampki z Leclerca za 3.99.

[edytuj] Biografia

Nie wiadomo nic o jego dzieciństwie, jednak to na pewno wtedy kształtował się Ice-Cold gangsta, jakim jest Claude. W 1992 poznał Catalinę i chcąc jej zaimponować, porwał się na wyścig na Mazdy RX-7 z odzysku z CJ-em. Oczywiście przegrał, więc oddał CJ-owi jakąś melinę w San Fierro, a sam uciekł z Cataliną do Liberty City. Następnie widzimy go w 2001 roku w napadzie na bank, gdzie ta dziCenzura2a Catalina zdradziła go i chciała zabić, jednak Claude przecież nie zginie od postrzału dwiema kulami w głowę. Tak więc przeżywa i gdy, złapany przez policję, w busie więziennym rozmyśla, jakie by tu znaczki drapać na ścianie więzienia, na konwój uzbrojonych policjantów napada trzech pajaców z Ameryki Południowej, którzy pragną uwolnić jakiegoś starucha (i oczywiście im się udaje), a przy okazji uwalniają Claude'a i jego zioma, Ośmiokulkę. Wspomnianych trzech pajaców za nieodzowne uznało wysadzić most, na którym się znajdowali (wiadomo, szpan musi być), co jednak w najmniejszym stopniu nie zaszkodziło Claude'owi i jego ziomowi, którzy uciekli znikąd wziętym samochodem Kuruma. Od tej pory Claude wykonuje różne misje dla gangsta w LC, zadzierając z każdym gangiem na swojej drodze. Nie wiadomo, co się z nim stało po 2001, ale może poszedł nauczyć się mówić.

[edytuj] Ciekawostki

  • Nie umie mówić (umie tylko krzyczeć z bólu), a i tak dogada się z każdym, kogo spotka.
  • Jeśli każemy mu biec w bok, zamiast obrócić się przodem w tamtą stronę i biec normalnie, biegnie przeplatanką.
  • Biegnąc sprintem na autostradzie wyprzedza samochody.
  • Jest identyfikowany przez wszystkich w grze, nie ważne w czym siedzi i jak wygląda.
  • Jeśli policja go złapie, nie przejmuje się, że jest to zbiegły więzień z wyrokiem na 10 lat, i puszcza go wolno po 3 godzinach, dla bezpieczeństwa zabierając mu jedynie bronie.
  • Będąc gangsta i mając kilka tysięcy zabójstw na koncie, nie umie pływać.
  • Ale to jeszcze nic. Nie umie też się topić! Jeśli wpadnie do wody, to tylko macha rękami, jakby spadał w przepaść, a w ogóle nie zanurza się pod wodę!
  • Chce go zabić około 5 gangów, czym Claude wcale się nie przejmuje.
Nasze strony
Przyjaciele