Czołg

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Skocz do: nawigacji, szukaj
Czołgi(chronologicznie)
Piasek-czerwony
Resztki egipskiego czołgu. Czerwony kolor to pozostałość po substancji chroniącej przed pociskami kumulacyjnymi
 

Czołg – luksusowy pojazd z funkcjami militarystycznymi. Służy do walki.

[edytuj] Pradzieje

Historia czołgu jest tak stara, jak Leonardo da Vinci. Prawdopodobnie to ten właśnie makaroniarz walnął na papierze pierwszą grafę czołgu. Później na jakiś czas zaniechano tego pomysłu. Powrócił on do życia dopiero w XX w.

[edytuj] Budowa

Czołg składa się z podwozia, nadwozia, wieżyczki, czterech pancernych i psa. Pierwsze czołgi były budowane już w Starożytnym Egipcie z drewna, były one napędzane benzyną z papirusu. Dzisiejsze czołgi zbudowane są z aluminium i są pozłacane.

  • Podwozie – najlepsze czołgi budowane były na podwoziu gąsienicowym. Budowano też czołgi na kołach, ale to już nazywały się „Cenzura sprawy”. Podwozie było odpowiednio wzmacniane przeciwko np. przeciwpancernym kotom samobójcom, minom piechotnym, rosyjskim komandosom ścielących swoje ciała i odchody po polu bitwy i elokwentnym wypowiedziom przedstawicieli Młodzieży Wszechpolskiej.
  • Nadwozie – najlepsze były nadwozia odlewane, ale olane też były dobre. Optymalna grubość pancerza to około 1 000 000 mm, musi koniecznie być w kropki i w ciapki. Taki pancerz najlepiej chronił przed koktajlami Mołotowa, koktajlami Kaczyńskiego i pociskami spuszczanymi przez ptaśki, a także różnego rodzaju odłamkami. Dodatkowo za każdą gąsienicą powinna się ciągnąć brona do orania i plandeka przeciwko pokemonom.
  • Wieżyczka – w niej znajdowało się działo, ale nie zawsze (czasem znajdowano tam coś innego). Im większa rura, tym większa możliwa amunicja. Im dłuższa rura, tym większa celność. Najchętniej stosowano amunicję dum-dum, ale taką zarąbiście skuteczną. Do tego często przenoszono amunicję typu canister (kartacz) wypełnioną setkami śrucin, dzięki temu podczas długich misji można było upolować kaczkę, aby potem przyrządzić ją na rozgrzanym wydechu.

Czołg ma też beczki na paliwo, służą one do tego żeby kadra oficerska kradła z nich benzynę jak będzie jechać na wakacje.

  • Skrzynia biegów – czołg ma biegi do przodu, których jest więcej i biegi do tyłu, których jest mniej. Wyjątek stanowią francuskie czołgi, które mają wszystkie biegi do tyłu aby szybciej uciekać i tylko jeden do przodu, na wypadek ataku przeciwnika od tyłu. Do tego w niektórych (np. M1A1 Abrams) jest też tryb PIVOT, umożliwia on szpanerom przed dyskoteką robienie piruetów w miejscu.

[edytuj] Nowinki techniczne

Najbardziej zaawansowane technicznie były ruskie czołgi, ponieważ musiały wytrzymać promieniowanie rosyjskich komandosów. Znajdowały się tam ekrany promieniochłonne, przez co miejsca było tyle, ile w ruskim czołgu. Miejsca wystarczyło już tylko na sprzęt grający zrywający z lasek ciuchy i 4 członków załogi. Osoba nr 5 musiała 24 godziny na dobę wystawać przez wieżyczkę. W niektórych czołgach (np. T-55) niedawno zaprzestano wożenia amunicji do armaty (sama armata została, dla efektu odstraszającego). Powodem były częste wybuchy amunicji (popularne latające kapelusze), oraz to, że magazyn amunicji idealnie pasuje do kalibru wytwarzanych obecnie butelek vodki. Ponadto w sytuacji gdzie przekraczając granicę spotkanie wroga graniczy z cudem amunicja nie jest do niczego potrzebna, w przeciwieństwie do vodki, bo przecież podczas nudnej podróży na ukraiński front trzeba przecież coś pić.

[edytuj] Osiągi i dane techniczne

  • V max – od 1(kapitalistyczne świnie) do 100 000 000(mateczka Rosja) km/h
  • Spalanie – około 1 litr jugosłowiańskiej śliwowicy na 100 000 km (ruskie czołgi) i około 50 litrów Johnnie Walkera na 1 km w przypadku kapitalistów.
  • Przyspieszenie – od 0 do 100: kapitaliści nie osiągnęli 100 na godzinę. Rosjanie stówę robią w 3,5 s(tyle, co McLaren F1 lub kombajn Bizon).

[edytuj] Natura czołgu

Czołg się czołga oraz wyjeżdża znienacka, więc nikt go nie lubi. Występuje stadnie, bądź w osamotnieniu. Przechodzącego obok czołgu człowieka mogą obleźć gąsienice.

[edytuj] Występowanie

Czołgi występują na całym świecie. Najliczniej występujący na ziemi jest T-55. W 2008 populacja wynosiła 55000 sztuk. Najbardziej narażony na wyginięcie jest PanzerKampfagen IV w 1980 (80% populacji zaginęło w niewyjaśnionych okolicznościach w trakcie olimpiady zimowej w Moskwie, obecnie populacja wynosi 344 sztuki i wciąż maleje). PanzerKampfagen IV jest wpisany na Czerwoną Listę Czołgów Zagrożonych Wyginięciem.

[edytuj] Zobacz też

Nasze strony
Przyjaciele