Dénes Pungor

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Skocz do: nawigacji, szukaj
Dénes Pungor otwiera brame

Dénes Pungor zawsze marzył o karierze odźwiernego.

Dénes Pungor, brat Istvana (ur. 1 listopada 1987 w Szombathely) – były węgierski skoczek narciarski. Pierwszy skok oddał już w wieku 6 lat, ale niestety niewiele się nauczył. Każdy jego skok jest potencjalnie jego ostatnim w życiu. Dzięki swojej technice lotu, przypominającej mieszankę stylów Eddiego Orła i Roberta Matei, został okrzyknięty przez niektórych kibiców następcą słynnego „Orła”, czyli najgorszym skoczkiem narciarskim. Jednak Eddie zapowiedział, że nie odda tytułu zbyt łatwo. Wyzwał nawet Pungora na pojedynek na najkrótszy skok na skoczni mamuciej, ale FIS niespodziewanie zaoponował – nie czują chłopy bluesa...

[edytuj] Sukcesy

Jedynym sukcesem Dénesa jest przypadkowo zajęte 28 miejsce na skoczni w Bischofshofen w ramach konkursu Pucharu FIS, gdzie jak wiemy, skaczą same sportowe niemoty. Nawet taki skoczek jak Pungor mógł zdobyć punkty. Dzięki temu mógł rozpocząć starty w Pucharze Kontynentalnym. Sama obserwacja jego skoków w PK należy do ekstremalnych przeżyć. Nie startował zbyt często. Zwykle zajmował ostatnie miejsca. Np. na średniej skoczni w Planicy w jeden weekend był w sobotę 80, a w niedzielę 72. To ostatnie miejsce było uzależnione od ilości zdyskwalifikowanych zawodników. Swój największy sukces odniósł w Ramsau, gdzie wyprzedził dwóch zawodników – kolegę z reprezentacji Pétera Tucsaia i Rumuna Mihaia Damiana.

[edytuj] Zapowiedzi

Dénes zapowiedział, że chce startować w Pucharze Świata oraz wystartować na Igrzyskach. Powiedział, że prędzej czy później musi mu się udać osiągnąć jakiś sukces. Z zapowiedzi jednak nic nie wyszło, gdyż, tak jak by zrobił każdy normalny człowiek, Dénes zrezygnował z robienia czegoś, co go kompletnie przerastało. W 2008 roku zakończył swoją karierę i mało kto to zauważył, gdyż na listach wyników różnych konkursów wciąż widniało nazwisko Pungor. Rodzinne tradycje wciąż kontynuuje jego brat Istvan.

Nasze strony
Przyjaciele