FANDOM


Notevilchuck

To wszystko jego wina

Death-logo

Logo

YouTube logo (2013-2015)
Toż to szatan!!!

Death (ang. Niebyt) – amerykański zespół death metalowy założony w 1984 przez Chucka Schuldinera. Trudno tu mówić o założeniu, gdyż była to tylko zmiana nazwy z Mantas.

Muzyka

Death grał death metal, lecz nazwa gatunku, wbrew obiegowej opinii, nie pochodzi od nazwy zespołu a od kawałka Death metal innego zespołu – Possessed. Na demach i pierwszych dwóch albumach, było to typowo deathowe napierdalanie, jednakże słyszalne były solówki, co w death metalu nie występuje; z każdą kolejną płytą muzyka stawała się coraz bardziej progresywna.

Skład

Trudno tu mówić o składzie. Schuldiner był jak Mustein i ciągle zmieniał skład. Chuck jednak przebił Dave'a, i na każdej płycie grał kto inny. Warto zaznaczyć, iż pierwszy album nagrał prawie sam, jedynie z pomocą perkusisty i osoby włączającej nagrywanie w magnetofonie. Ciekawe jest także to, iż Chuck potrzebował składu tylko po to, by móc grać koncerty. Sam nie dał niestety rady utrzymać dwóch gitar i basu siedząc przy perkusji.

Koniec kariery

W 2001 roku Chuck, ludzie z Death i Control Denied znudzili się graniem, ale byli tak zajebiści, że fanom nie spodobałoby się rozwiązanie ich ulubionych zespołów. Tak więc pomysłowy Chuck wymyślił, że umrze i to będzie wystarczającym powodem do zakończenia działalności. Udało mu się wyciągnąć jeszcze trochę kasy dla ludzi z zespołu mówiąc, że potrzebuje na leczenie. Jako przyczynę zgonu podano raka – dużo tego cholerstwa, więc nikt nie będzie się czepiać.

Dyskografia

  • Scream Bloody Gore (1987) – miłe słowo w kierunku pani Tipper Gore – pomysłodawczyni nalepek Parental Advisory Explicit Content.
  • Leprosy(1988) – album o jakże często spotykanej chorobie – trądzie.
  • Spiritual Healing(1990) – o zbawiennym wpływie spirytusu na ludzki umysł.
  • Human (1991) – Chuck odkrył, że jest człowiekiem. To temu, mimo iż lubił zwierzęta, one za nim nie przepadały.
  • Individual Thought Patterns (1993) – pomyślał jestem człowiekiem, zacznę sam myśleć.
  • Symbolic (1995) – w Polsce zobaczył kutasa na murze i pomyślał co to za dziwny, mistyczny, pewnie pogański, znak? Nie wiem, ale to zajebisty temat na płytę!.
  • The Sound of Perseverance (1998) – chłopcy z zespołu zobaczyli, że wytrwały człowiek wydaje taki dziwny dźwięk. Wzięli go jako motyw do riffu, i mieli pomysł na tytuł.