FANDOM


Dimebag708

Niestety Dime przez gitarę nie mógł pokazać gestu Kozakiewicza

Darrell Dimebag Abbott – amerykański muzyk metalowy, jeden z ojców założycieli Panterki, obok swojego brata, który był znany z gry na garnkach. Był znany z tego że ponoć dobrze grał na gitarze, ale przede wszystkim z tego że chlał i ćpał ile wlezie.

Życiorys

Urodził się 20 sierpnia 1966 w Dallas jako syn Jerry'ego Abbotta i Carolyn Abbott, był ich młodszym synem. Dime od dzieciństwa interesował się muzyką, a to dlatego że jego ojciec był producentem muzyki country. Jego ulubionym zespołem wówczas był KISS. Pierwsze narzędzie szatana dostał do swoich małych łapek w wieku dwunastu lat, była to jakaś wietnamsko-koreańska podróbka les pawła, ale nie przeszkadzało mu to. Podobno w pewnym okresie swojego życia grał tyle, że gitarę zabierał nawet tam, gdzie król chadza piechotą. Biedna gitara. W każdym razie grał sobie, grał aż tu nagle zakazali mu uczęszczania na konkursy a to dlatego że był zbyt OP. Pierwotnie kazał do siebie mówić Diamond Darrell, ale zrezygnował z tej ksywki bo dowiedział się że jest z deka pedalska. Tak samo jak cała ówczesna Panterka. Razem ze swoim grubym bratem po naradzie i nocnej libacji postanowili zmienić styl Panterki na bardziej ostry. Ponadto od tej pory nie grywał już na swojej wietnamsko-koreańskiej gitarze, tylko na prawdziwym narzędziu Szatana, Deanie ML 79 F, co stało się jego wizytówką aż do śmierci. No, prawie, bo grywał też na Łeszbernach, a widziano go także z Jacksonami. Po rozpadzie swojego Kiciastego bandu, wraz ze swoim bratem, chodzącą reklamą McDonalda założył zespół Gasoline, który potem przemianował się na Damageplan i wydał niestety tylko jeden krążek w lutym 2004, który był całkiem dobry, ale i tak do dupy. Kilka miesięcy przed śmiercią zaprojektował serię Razorback w Dean Guitars, ale biedak nie dożył czasu kiedy zostały wdrożone do produkcji.

Śmierć

Pewnego (nie)pięknego dnia, kiedy grał sobie ze swoim nowym zespołem, Damageplanem, 8 grudnia 2004 w Ohio na scenę wtargnął zamachowiec Nathan Gale, zabijając trzema strzałami w tył głowy Darka, Jeffrey'a Thompsona, Erina Halka i Nathana Bray'a. Wersji jest kilka. Pierwsza zakłada, że Natanek był pieCenzura2ty i myślał, że Dimbuk go wyśmiewa, a druga jest taka, że obwiniał go za rozpad Panterki.

W 2004 roku wrzucili go na 7. miejsce listy 100 najlepszych banjo playerów wszech czasów według magazynu Guitar World[1].

Dalsze dzieje

W styczniu 2015 roku, na 10. rocznicę jakiejś tam strzelaniny i morderstwa jakiegoś tam gitarzysty, magazyn Guitar World wydał nigdy wcześniej nie opublikowaną melodyjkę Darrella, noszącą zacny tytuł „Whiskey Road”.[2].

Przypisy