FANDOM


Różnica między Krasnoarmieńcami, a Aliantami jest taka sama, jak między wyzwoleniem Auschwitz, a zburzeniem Drezna

Taka tam półprawda
Dresden 2012-05-30-8133

Pomnik robotnicy - w komunistycznej Germanii nawet kobiety odbudowują miasta!

Drezno – miasto we wschodnich Niemczech, będące jednocześnie najważniejszym pomnikiem komunizmu na świecie. Pod koniec drugiej wojny światowej zniszczone przez kapitalistów Aliantów, którzy pozazdrościli Rosjanom sukcesów na froncie wschodnim. Jedyne miasto na świecie, którego centrum wygląda tak samo jak 80 lat temu, mimo że przez 50 wyglądało zupełnie inaczej.[1] Mekka lewaków, którzy w każdą rocznicę bombardowania gromadzą się pod miejscowymi kościołami celem protestowania przeciwko odradzającym się ruchom nazistowskim[2].

Obecnie jest nieoficjalną, samozwańczą stolicą przeciwników Islamizacji Europy i jedynym miejscem w Niemczech, gdzie nie można utracić praw rodzicielskich za krytykę polityki azylowej kanclerz Angeli Merkel.

Zasługi dla komunizmu

Drezno jest najlepszym na świecie dowodem wyższości komunizmu nad kapitalizmem, ponieważ jego przykład dowodzi, że:

 • kiedy komunizm ratował Żydów i wyzwalał obozy koncentracyjne, kapitalizm niszczył światowe dziedzictwo kulturowe;
 • komunizm wiernie odbudowywał z ruin zniszczone wojną miasto, podczas kiedy zgniły kapitalizm budował miasto-podobne koszmarki;
 • żołnierze radzieccy charakteryzowali się rycerskim honorem wojennym, podczas gdy kapitaliści zabijali cywilów;
 • Niemiecka Republika Demokratyczna była światową potęgą gospodarczą, a jej miasta rozwijały się najlepiej w Europie;
 • na jego gruzach, wespół ze zrujnowaną Warszawą, za sprawą cudotwórstwa komunizmu doszło do pogodzenia dwóch zwaśnionych narodów – polskiego i niemieckiego.

Korzyści z komunizmu

Kiedy Drezno należało do Najlepiej rozwijającego się kraju świata dzięki systemowi wiecznej szczęśliwości stało się jednym z najlepszych miast na świecie. Najczęstszymi gośćmi miasta byli oczywiście Polacy, którzy przyjeżdżali tu, aby kupować towary produkowane w Polsce i pokazywać jak bogato żyje im się w komunizmie.[3] Dzięki takim właśnie wyprawom rozwinęła się nowa gałąź logistyki, która polegała na wwożeniu a następnie wywożeniu towaru do NRD i z powrotem. Dzięki olbrzymiemu bogactwu postawiono tam wiele przepięknych blokowisk, które dziś wyburza się pod rekonstrukcje obiektów historycznych.

Zabytki

Drezno słynie z licznych zabytków, które stoją mimo zrównania ich z ziemią. Najważniejsze z nich to:

 • Zwinger – barokowy kompleks przypominający minipark z fontannami;
 • Kościół Dworski – mimo, że kościół to odbudowany przez komunizm;
 • Tarasy Brühla – miejsce skąd można podziwiać panoramę Łaby;
 • Opera Sempera – odbudowywana przez 40 lat, ale skutecznie;
 • Zamek – kolejne dzieło odbudowniczych. Tym razem już tych kapitalistycznych, chociaż ich kapitalizm jest coraz częściej podważany;
 • Kościół Mariacki (przez samozwańczych germanistów zwany także Kościołem kobiet) – odbudowany ledwie 10 lat temu stał się symbolem ponownego zjednoczenia Niemiec.

Przypisy

 1. No może oprócz Berlina, ale teraz pomniki Wilusia i zamki już nie kojarzą się z Hitlerem
 2. Nie, nie przywidziało ci się, naprawdę pod kościołami
 3. Marka wschodnioniemiecka to nie byle waluta, tylko obywatele bogatych krajów komunistycznych mogli sobie pozwolić na takie luksusu