FANDOM


Ten artykuł przeszedł przez SDU; zobacz przebieg głosowania.

Komentarz edytuj

podeszłes to artykułu z dystansu co bardzo mi sie podoba trzeba miec troche dystasu do religi

usunąć to edytuj

Ten artykuł obraża uczucia religijne.

Wniosek o zmianę edytuj

Zmieniłbym poniższy kawałek na coś innego: "No tylko jest jeden feler – Jezus nie znał swego ojca. No chyba, że był Synem Bożym... Buhahaha, dobre! " "No tylko jest jeden feler – Jezus nie znał swego ojca. Według pewnych sugestii w bibliografii jego ojcem jest Bóg, którym on sam jest więc sam jest swoim ojcem .. Buahhhaha, dobre!"

Skasować! edytuj

To skandal! Uważam, iż należy ten artykuł natychmiast usunąć. To oburzające, że na Nonsensopedii ma swoją stronę jakiś podrzędny chrześcijański bożek, a brak jest artykułu poświęconego jedynej prawdziwej Bogini: Discordii. Moim zdaniem znacznie bardziej zasługuje ona na uwagę niż Jezus z Nazaretu, który przecież był zwykłym Żydem. Pod rozwagę! Wielebny Rabican z Fortecy Żalu (83.9.123.22 03:48, 30 sty 2009 (UTC))

Raptor Dżizas edytuj

Czemu nie ma że Jezus Chrystus był raptorem? :( W końcu 4chan tak mówi.

Arkhir 21:38, 25 paź 2008 (UTC)

Webbizmy edytuj

Czy Howard Webb musi być w każdym artykule? TO przypomina już trochę chucka, wywale to.

Ech... brakuje nam takich ludzi. Misiek XCV 04:19, 18 cze 2008 (UTC)
To się zarejestruj! :D Wasilij Hrabia Ƶygutek 07:48, 18 cze 2008 (UTC)
Nawet mnie nie wkurwiajcie. Mam tu konto i już byłem banowany 3 razy chyba, niektórzy admini są bardzo twardogłowi ;) 195.117.172.179 01:11, 22 cze 2008 (UTC) (użytkownik:wilqw3)

subkultura emo edytuj

a poza tym... emo to nie subkultura, tylko styl ;] 195.117.172.179 01:16, 22 cze 2008 (UTC)

Jezus nie był Emo jakby co! nie wolno drwić z religii

Stolarka edytuj

Bzdura. Jezus nie zajmował się rzemiosłem stolarskim - Józef owszem, ale to nie znaczy, że Jezus też (tym bardziej, że nie otrzymał tego w genach od Józefa).

BZDURA, ojcem Jezusa był Gepetto, który był elektrykiem w Stoczni Gdynia. 8882 04:14, 7 sie 2008 (UTC)

Nie paplaj głupot, to jest encyklopedia HUMORU, a nie BEŁKOTU! Misiek XCV 04:39, 7 sie 2008 (UTC)
Jezus był cieślą, jak WC. ᒦᓂᐊ 09:12, 8 sie 2008 (UTC)

Przykro mi - naśmiewać się można prawie z wszystkiego, ale nie jest tym czymś religia. O czym zresztą mówi nawet polski kodeks karny (choć nie jestem z tych, co będą grozić procesami). Tymniemniej - ja nie śmieję się z żydów, muzułmanów itp., ale nie życzę sobie robienia pośmiewiska z mojej religii. Jestem zdecydowanie za usunięciem tego artykułu.

1) "W wieku 30 lat założył kółko rybackie" - chyba rybacy byli tam w mniejszości? 2) "które z bliżej niewyjaśnionych przyczyn stało się religią. " Bzdura :"a na tej skale zbuduję mój Kościół" - wystarczająco wyjaśnione? 3) narodziny - Jaskinia, która służyła za stajnię. Obie wersję są poprawne - i mówią o tym samym 4) "Jezus mówił, że każdy jest dobry, nawet jeśli jest zły" bzdura: "Nikt nie jest dobry, tylko sam Bóg" 5) "Po prostu myślał, że jego ojciec umarł," - bzdura - nie ma śladu, który pozwoliłby na taką interpretacje 6) "według wierzeń judejczyków każdy idzie do nieba po śmierci." - pojęcie "Szeolu" - dokąd idą ludzie po śmierci jest skrajnie odmienne od naszego "nieba" - wiec kolejna bzdura... 7) "No tylko jest jeden feler – Jezus nie znał swego ojca." - prawnego - znał - Józefa z Arymatei. Biologicznego też. 8) "Apostołowie wstąpili do niego i mieli całkiem niezłe zyski." - pomówienie 9) "A inni, że w ogóle nie zmarł, bo zabili Judasza, który go zdradził. " - jeśli już, to Szymona z Cyreny... 10) "tak napisali to się trzymam źródeł." - buchachacha...

Faktycznie - nonsensopedia...

To, co napisałeś wyżej, to tylko zwykłe pomówienia. Głoś swoje herezje gdzie indziej. ᒦᓂᐊ 13:13, 8 wrz 2008 (UTC)
Dwa słowa: TO NONSENSOPEDIA!!! Myślisz, że będziemy tutaj pisać artykuły, dzięki których inni będę się mogli uczyć? Nie widzisz tutaj ironii? Amoniak 14:20, 8 wrz 2008 (UTC)

Uważam, że należy usunąć ten artykuł edytuj

Czytałem waszą opcję, ale mimo wszystko muszę się wypowiedzieć na temat tego artykułu. Uważam bowiem, że należy go usunąć. Ten artykuł obraża moje uczucia religijne. Wiem, że Nonsensopedia nie prezentuje sobą żadnej opcji. Dlatego nie proszę nigdy o usunięcie artykułów o np. politykach, których darzę sympatią. Nie mogę jednak patrzeć na takie głupie naśmiewanie się z religii. Myślę również, że nie tylko mnie razi ten artykuł. Takie treści mogą być antyreklamą dla Nonsensopedii. Sam rozważam możliwość zaprzestania oglądania tej strony. I jeszcze jedno: zanim usuniecie moją wypowiedź pomyślcie o tym, co napisałem. Michal mwr 17:21, 20 sie 2008 (UTC)

Zaprzestawaj oglądania tej strony, bo propozycja odpada. Nasza opcja wyraża wszystko. Może po prostu znajdziesz sobie artykuły, które lubisz, a nie będziesz się rozwodził nad artykułami dt. ikon popkultury/religii (:P). Swoją drogą: nie pomyślałeś, że usuwając ten artykuł obrazisz MOJE uczucia religijne i MOJE poglądy? [[Terrapodian]] Ni! 17:45, 20 sie 2008 (UTC)
Po pierwsze, nie wasza opcja a nasza opcja. Tak, ty też jesteś Nonsensopedystą i masz swój wkład w encyklopedię. A co do obrażania uczuć: jakby się przyjrzeć dokładnie, to każdy tekst kogoś obraża. Tokio Hotel – fanów zespołu. Blondynka – blondynki. Howard Webb – Howarda Webba. Microsoft - Mikromiękkich. Żeby można było się z czegoś śmiać, kogoś musi to obrażać. Niestety. Misiek XCV 05:38, 21 sie 2008 (UTC) PS. Zawsze zostaje SDU, ale niemal wszyscy doświadczeni użytkownicy z pewnością zagłosują za zostawieniem, więc to nie przejdzie. Misiek XCV 05:38, 21 sie 2008 (UTC)
Zastrzegłem przecież, że nigdy nie proszę o usunięcie artykułów o politykach, gwiazdach itp. nawet, gdy szanuję tą osobę. Nie przeszkadza mi artykuł o systemie operacyjnym, czy przeglądarce, której używam. Uważam po prostu, że są rzeczy z których śmiać się nie należy, a ten artykuł niewątpliwie się do takich zalicza. Ale jak nie to nie. Mówi się trudno. Michal mwr 07:52, 21 sie 2008 (UTC)

Ależ !! Obraża uczucia religijne ? Jestem ateistą. Bóg nie istnieje, wszystkie religie powstały w jednym celu - by kontrolować i bogacić się. Odkąd sięgamy pisaną historią ! To jest OCZYWISTE wystarczy pomyśleć. A propo usuwania czegokolwiek. Może by tak usunąć wszystkie strony poświęcone religiom, hołdowaniu bożkom i bogom itp ? PRZECIEŻ ONE WSZYSTKIE OBRAŻAJĄ MOJĄ INTELIGENCJĘ !!.


wg mnie ludzie któży czują sie obrażeni nie powinni tego czytać widząc ten temat. sroro widzisz że będą popisane tam różne rzeczy o twojej religi to nie czytaj. przeczytaj co innego. wg mnie powinno to zostać

I zostanie. Nikt nie planował tego usunąć, podobnie jak z Emo czy innymi artykułami, które wielu ipom się nie podobają. Misiek XCV 04:36, 5 wrz 2008 (UTC)

Ja też uważam, że należy usunąć ten artykuł. Nikt nie ma prawa do obrażania Syna Bożego, jeśli nie z powodów oczywistych dla każdego, to również i dlatego, co dla nas zrobił. Niezależnie od tego, czy ktoś wierzy, czy nie.83.27.181.213 14:26, 6 wrz 2008 (UTC)

Misiek, Terrapodian... Prawdopodobnie nie wiecie, jak się czują ludzie wierzący. Biografia do wyrzucenia, tak samo jak inne grafiki. Obrażając Boga (tercjanie) czy (tylko) Zbawiciela (antytrynitarze) bądź proroka (muzułmanie) robimy sobie antyreklame, tak, tak, ponad 60% Polaków czytając ten artykuł ma Nonse na minusie. No, ale cóż, trudno się mówi... Dla wierzących to jest gorsze obrażenie, niż artykuł o nim samym. Na prawdę! Terr – no, czyli należy pozwolić na rasizm, bo tolerancja obraża poglądy neonazistów, tak? Ciekawe podejście... Amoniak 15:04, 6 wrz 2008 (UTC)
Wierz mi, że wiem jak czują się ludzie wierzącym. Sam jednym byłem i śmiem uważać, że w swojej wierze przewyższałem wielu fanatyków i dewotków, chociażby znajomością Biblii oraz zasad Kościoła Katolickiego, ale nie o tym ten temat. Po pierwsze; od kiedy martwimy się czymś takim jak antyreklama? Niektórzy czytają coś co chcą i po prostu omijają tematy, które ich rażą. Są też tacy, którzy będą prowadzić całą kampanię przeciwko jednemu artykułowi, tylko dlatego, że urażają ICH WŁASNE odczucia religijne. Kto tu jest nie fair, my, czy oni? Można wierzyć i nie być zadufanym w sobie dupkiem (nie kieruję tych słów do osób tutaj wpisujących się), który walczy o pewną idee tylko dla walki. Po drugie; Amoniak - popadasz w zupełną skrajność twierdząc, że popieram rasizm. Poglądy neonazistów ogólnie godzą w tzw. tolerancję, więc trudno tu mówić o mojej akceptacji tego zjawiska. Więcej nie powiem, bo ten argument jest tak absurdalny, że aż śmieszny. [[Terrapodian]] Ni! 14:43, 7 wrz 2008 (UTC)

Humor jest rzeczą cenną i pożądana, ale jak każda rzecz na świecie ma swoje granice. Jednym jest humor ludzki, normalny i naprawde śmieszny, a drugim bezsensowne paplanie dziwnych frazesów i obrażanie tym samym wielu ważnych osób, nie mówiąc już o Synu Bożym. Tak, czytałem waszę opcję, ale to nic nie zmienia. Jest różnica między żartami a prostactwem. 83.27.181.213 17:42, 6 wrz 2008 (UTC)

Miło, że są jeszcze IPcy, którzy czytają Kanciapę. Ale... Po pierwsze – nie dla wszystkich ludzi Jezus jest Synem Bożym (dla niektórych nie istnieje). Po drugie – artykuł jest pod redakcją. Trzeba zlikwidować agitkę. Jednak blankowanie nic nie da – jeżeli chcesz pomóc, zarejestruj się. To pomoże. Po trzecie – nawet, jeśliby artykuł był czysty, czyli nie wyśmiewał Jezusa, ale np. ludzi zakładające bzdurne teorie spiskowe czy absurdalne dogmaty to i tak znajdą się czytelnicy, których sam tytuł razi i będę to blankować bez względu na treść. Amoniak 19:34, 6 wrz 2008 (UTC)

Usuńcie ten artykuł. To, że obrażacie uczucia religijne, to nie ma znaczenia. Obrażacie Boga. Durne twierdzenie, że ktoś w niego nie wierzy, nie ma znaczenia.

Dobrze Panie Amoniaku (nie wiem jak się zarejstrować jestem tępy). Doskonale wiem, że nie dla wszystkich.Ale dla mnie tak - to wystarczający powód, żeby działać - blankowałem dzisiaj ze dwa razy - reszta to dzieło innych - podobnie jak wpis z ustawy - jak widzisz nie jestem jedynym, którego to bulwersuje. Proszę więc z dobrej woli - usuńcie, a będzie Wam to dobrze poczytane. Nie powinniście tak samo obrażać mahometa czy buddy, z tych samych powodów(pomińmy to, kto kim w jakiej religii jest). A jednak sprawia przyjemność durne pisanie o Bogu, Chrystusie, J.Ś. Papieżu, J.Ś.P Katolickim Kościele. Na co Wam to? Proszę Was, usuńcie. /mvl/ 83.27.83.58 20:36, 6 wrz 2008 (UTC)

Jeszcze raz bardzo proszę o usunięcie Mathias von Liechtenstein 20:44, 6 wrz 2008 (UTC)

Posrani wszyscy kurwa jesteście, mam to w dupie, czy był Synem Bożym, czy nie, bo w sumie to jest dobry temat do polewki. I nie wiem czego się Amoniak czepiasz. Wasilij Hrabia Ƶygutek 20:46, 6 wrz 2008 (UTC) P.S. I większość nie chce nic w tym zmieniać.

Dobra, mogę sobie być posrany albo i mieszkać w kale, ale usuńcie ten artykułMathias von Liechtenstein 20:50, 6 wrz 2008 (UTC)

Rozczarowanie twoje. Wasilij Hrabia Ƶygutek 20:53, 6 wrz 2008 (UTC)

To jest straszne. Jak tak w ogóle możecie? NIE MACIE PRAWA OBRAŻAĆ BOGA i tyle. To na prawde nie jest zabawneMathias von Liechtenstein 20:59, 6 wrz 2008 (UTC)

Nie mamy prawa? Przmeyśl to jeszcze raz. Bo bez sensu gadasz. Wiesz, wedługi islamu on był tylko prorokiem. A według mnie był zwykłym Żydem. Tak nawiasem, to żadne obrażanie. Jeśli On istnieje, nabija się pewnie z twojego ciasnego umysłu. Wasilij Hrabia Ƶygutek 21:08, 6 wrz 2008 (UTC)
My tylko korzystamy z boskiego wynalazku jakim jest wolna wola. Cóż, taki jest tego skutek uboczny. Najwyżej usmażymy się w piekle. Skąd wiesz, czy ten artykuł nie jest częścią Jego wielkiego planu stworzenia? I proszę tutaj nie przerzucać się wulgaryzmami. Wszystkich się to tyczy. AVFpodpisΑ Ω Æ21:32, 6 wrz 2008 (UTC)

Skoro w Niego nie wierzycie, to po co tak trzymacie ten artykuł, jakaś fobia?67.159.44.138 21:43, 6 wrz 2008 (UTC)

Mamy też hasło o smokach, w nie też ludzie nie wierzą, a jednak je mamy. Co to za głupie gadanie w ogóle? AVFpodpisΑ Ω Æ21:56, 6 wrz 2008 (UTC)

Prawda jest taka, Proszę Pana, że Państwo po prostu będziecie trzymać ten artykuł, na pochybel katolom i innym katolom... Bawi Was to i macie dziką satysfakcję, że ktoś się czepia. Proszę więc, usuńcie go. Jeśli nie ze względu na to Kim był Pan i Zbawiciel, to dlatego co zrobił:On, istniejąc w postaci Bożej, nie skorzystał ze sposobności, aby na równi być z Bogiem, lecz ogołocił samego siebie, przyjąwszy postać sługi, stawszy się podobnym do ludzi. A w zewnętrznym przejawie, uznany za człowieka, uniżył samego siebie, stawszy się posłusznym aż do śmierci - i to śmierci krzyżowej. Dlatego też Bóg Go nad wszystko wywyższył i darował Mu imię ponad wszelkie imię, aby na imię Jezusa zgięło się każde kolano istot niebieskich i ziemskich i podziemnych. I aby wszelki język wyznał, że Jezus Chrystus jest PANEM - ku chwale Boga Ojca. (Flp 2:6-11). Należę do tej grupy ludzi, która skłania głowę wymawiając Jego Imię - zgodnie ze starą rzymską tradycją liturgiczną - więc może teraz zrozumiecie, dlaczego tak ważne jest dla mnie usunięcie tego tekstu - poza tym, nie tylko dla mnie, ale i dla wielu innych Mathias von Liechtenstein 06:38, 7 wrz 2008 (UTC)

Gdzieś już to chyba mówiłem, może nawet w tym wątku. Istnieją Strony do usunięcia, można tam umieścić strony słabe, które należałoby usunąć. Jednakże, użytkownicy mający poniżej 50 edycji nie głosują, a większość doświadczonych użytkowników zagłosuje za zostawieniem, więc to raczej nie przejdzie. Ewentualnie możnaby usunąć co bardziej obraźliwe fragmenty. I to trza zrobić. Misiek XCV 06:45, 7 wrz 2008 (UTC)
Jest jedna rzecz która mnie cholernie wkurwia, tj zgrywanie świętoszkowatego dupka. czy wy, kurwa, kiedykolwiek czytaliście biblię? Czy znaleźliście fragmenty merytorycznie gryzące się z artykułem? Proszę bardzo - poprawcie je. Uważasz, że hasło o Jezusie jest be? proszę bardzo - nie czytaj go. Z nas tu obecnych ci którzy stoją za pozostawieniem artykułu są bardziej tolerancyjni, ponieważ pozostali nie potrafią spojrzeć na siebie z dystanu, a to pierwszy krok do nietolerancji. Notabene nie znalazłem żadnych obrażających fragmentów, tj żadnych których np zabrania biblia. wilkuw3 08:11, 7 wrz 2008 (UTC) PS. Matthias, nie czytaj więcej biblii od świadków Jehowy.
Wilku, mi chodzi o to, żeby kolega nam podał fragmenty, które jego zdaniem się gryzą, a my zobaczymy i zastanowimy się, czy je zmienić, usunąć, czy zostawić jak jest. Nonsensopedia jest do edytowania dla wszystkich po to, żeby każdy mógł wprowadzać swoje zmiany i proponować ulepszanie artykułów. A czy zmiany są dobre, to już inna sprawa. Misiek XCV 08:28, 7 wrz 2008 (UTC)
Ale Vae poczyścił, nie ma co... Powiem tak – jestem katolikiem i nie widzę nic złego w napisaniu tego artykułu. Ważne jest, jak się napiszę. Artykuł agituje. Jak ktoś łamie N:NO to się jakoś nie przejmujemy i to jest nasz problem. W niedługim czasie zmienię Biografię i podpisy w Galerii, bo reszta jest ok. Amoniak 09:12, 7 wrz 2008 (UTC)
Dobra, biografię można zmienić. Ale kasacja odpada, i nadal uważam, że to trochę bez sensu się tak pienić. Ale cóż. Wasilij Hrabia Ƶygutek 11:08, 7 wrz 2008 (UTC)

Wilków, mi wcale nie chodzi tutaj o sprzeczność z Biblią - poza tym "kółko rybackie" - ? chyba że rybaków ludzi, ale to już czepianie się słówek. Mi po prostu chodzi o to, że są pewne wartości, z których nie powinniśmy się śmiać. Dla katolika śmianie się z Chrystusa, to po prostu bluźnierstwo. Nie czepiam się wcale ani poradnika "Jak być dobrym katolikiem?" ani podobnych tekstów - są spoko ;) Trochę przesadziliście z papieżem, a i od Boga Ojca warto by się odczepić - reszta naprawdę ok. Rozumiecie - humor ma swoje granice. Chcecie czegoś superśmiesznego na temat Kościoła? Na jednym katolickim forum jest bardzo obszerny dział z kawałami tego typu. Mogę wam podać parę linków. Jedną rzeczą jest dobry żart, a czym innym pierdzielenie bez sensu. Samo umieszczenie pojęcia "Jezus Chrystus" w Encyklopedii Humoru jest nie na miejscu. Nie raz cisnąłem polewkę z wielu księży itp. ale to jest różnica - nawet jak się śmiałem, to zachowywałem pewną dozę szacunku. Tutaj sytuacja jest inna - traktowanie Osoby Boskiej w sposób żartobliwy to nic śmiesznego. Język watykański - świetny pomysł na żarty - ale Syn Boży - to nie przystoi ani chrześcijanom, ani jehowcom, ani muzułmanom(w tym wypadku największy poza Mahometem prorok) - a inni powinni to uszanować. "jestem katolikiem"- Amoniak . Jest taka piosenka dla dzieci: Amoniaku, czy Ty kochasz Jezusa? - dam Ci do myślenia. Przeczytaj jeszcze dokładnie fragment listu św.Pawła do Filipian- "aby na Imię Jezusa zgięło się każde kolano"(reszta na górze). "PS. Matthias, nie czytaj więcej biblii od świadków Jehowy." - wilków - Nie trafiłeś :P. Biblia Tysiąclecia wydana przez prymasa kard.Wyszyńskiego. I nie zarzucaj mi, że jestem "tępym średniowiecznym katolem" - co trzyma się dogmatów a nie Biblii - dogmaty z Biblii wynikają i tam jest ich źródło, a poza Biblią jest jeszcze Tradycja - rozpoczęta przez Apostołów - uczniów Jezusa, którzy byli napełnieni Duchem Świętym, tak samo jak wybrani przez nich następcy. /Mathias von Liechtesntein/83.27.188.63 13:26, 7 wrz 2008 (UTC)

Artykuł nie zostanie usunięty, jedynie poprawiony. Koniec tematu, moim zdaniem. Misiek XCV 13:44, 7 wrz 2008 (UTC)
Nie mamy prawa obrażać Boga. Hahaha... Od razu nastawiasz dyskusję na zły tor. Dałeś pewien apel, żadnych sensownych argumentów i oczekujesz, że my zrobimy tak jak chcesz? Rzucasz pięknymi cytatami z Biblii, używasz światłych słów, no ale wybacz... to nie jest miejsce w którym można prowadzić dyskusję na temat religii i wiary. Artykuł nie jest agresywny, nie obraża Jezusa, ani katolików. Chcesz porównania? Uncyclopedia - zobacz co tam zrobili. Więc proszę już więcej nie zgłaszać podobnych propozycji, bo one po prostu nie należą do tych nad którymi się dyskutuje. Od kiedy tu jestem, Nonsensopedia nie udawała, że czegoś nie ma i na ten temat się nie pisze. Art o Jezusie zostaje. Koniec kropka. I nie próbujcie nawet ułagadzać go, w myśl poprawności politycznej. [[Terrapodian]] Ni! 14:43, 7 wrz 2008 (UTC)
Zgadzam się z Terrapodianem. Do IP – wygląda na to, że w ogóle nie czytałeś artykułu. Grafikom można poprawić podpisy, ale Kontrowersje nie wyśmiewają Jezusa, ale tych co do tych grup należą. Nie widzicie tego? Mam duży szacunek do imienia Zbawcy (nie pultaj się Terr), dlatego jak ktoś by napisał dziwaczne pseudonimy imienia Jezusa od razu bym je cofną, bo uznałbym je za niesmaczne. Biografia jest taka sobie, mogła by być lepsza. Jeżeli ktoś chce zmiany artykułu, niech powie co dokładnie trzeba zmienić, ale kasowania nie przejdzie. Amoniak 14:58, 7 wrz 2008 (UTC)
Nie ciachajcie, a ipy sobie pójdą, bo to nie to miejsce, gdzie mogą się wyżywać. Nie ma świętości, i tyle. Wasilij Hrabia Ƶygutek 15:06, 7 wrz 2008 (UTC)

Dobra Panowie, proponuję mały układ - chcecie się nabijać z wierzących w Chrystusa, to przekonwertujmy tekst tak, żeby pasował do kontekstu - "chrześcijanie" - jak ktoś wpisze "Jezus Chrystus" niech przekierowuje. Sam chętnie dla celów nonsensopedii. chętnie mogę napisać parę śmiesznych ciekawostek. Zależy mi tylko na jednym - aby Chrystus nie był obiektem żartów. Odstawmy na bok tutaj nawet tolerancję religijną itp. Po prostu zgódźcie się. Błagam. Amoniak - proszę Cię i napominam, abyś przyjął moją propozycję i nie robił śmiechu z Chrystusa.( Słuchałeś Ewangelii i Czytań dzisiaj, no nie? - odnośnie upomnienia(nie mogłem Ci jakoś wysłać priva, więc pisze tutaj) Mathias von Liechtenstein 16:36, 7 wrz 2008 (UTC)

Powiem ugodowo. Uzgodniliśmy kastrację i zrobienie tego bardziej poprawnym. Dla mnie ten art zawsze byl dowodem, że chrześcijanie nie wszędzie wetkną swój nos i nie zmienią innych na swoją wygodę, ale tylko krowa w końcu nie zmienia poglądów. Więc, będzie ułagodnienie, tym się Amoniak zajmie. Wasilij Hrabia Ƶygutek 16:40, 7 wrz 2008 (UTC)
Mathias, parę spraw. Po pierwsze – do tego ten artykuł zmierza! To śmiania się z ludzi robiących to z Jezusem, co już większość zrobiło z Mikołajem! Komercja, komercja i jeszcze raz teorie spiskowe. Po drugie – nie wiem czego chcesz mnie nawracać (?). Jestem świadomy swych działań, czytam Biblie, nie musisz mi prawić kazań (mówię jako sysop, prywatnie bardzo lubię pogadanki o religii). Po trzecie – tak zwany priv to u nas dyskusja użytkownika. Amoniak 17:17, 7 wrz 2008 (UTC)
Czemu zatem nie można się śmiać z Jezusa? Wasilij Hrabia Ƶygutek 17:52, 7 wrz 2008 (UTC)
Nie można śmiać się z nikogo i z niczego, ale żarty z tym czymś w tle są jak najbardziej pożądane. Zależy od wyczucia. Np. kawał o zdradzie uważam za beznadziejny, za to Panie Jezu, z Twoim Ojcem nie gram jest w miarę sympatyczny. Amoniak 18:09, 7 wrz 2008 (UTC)
Ok. p.Amoniaku. Zacznę od środka. Nie chciałem Panu prawić kazań, tylko sprawdzić poziom pana "katolickości" i może jakoś panem poruszyć. Nie chodziło mi o nawracanie, tylko o upomnienie jako obowiązek. Co więcej sprawa tego artykułu była poruszona na najbardziej katolickim forum w Polsce i leciały tam niezłe określenia(chce Pan linka, to dam w jakiś mniej oficjalny sposób, żeby się nie rozprzestrzeniło). Jeśli uważa Pan, że ten artykuł ma taki cel, to proponuję kilka zmian, żeby sprostować. Na przykład w głównym artykule można napisać zamiast:

Jezus Chrystus – historyczny twórca chrześcijaństwa. W wieku trzydziestu lat założył kółko rybackie, które z bliżej niewyjaśnionych przyczyn stało się religią. Najlepszy chwyt marketingowy XXI wieku. dać: Jezus Chrystus – historyczny twórca chrześcijaństwa. W wieku trzydziestu lat założył kółko rybackie( nie sprecyzowano tylko, co mieli łowić), które z bliżej niewyjaśnionych przyczyn stało się religią. Dawnymi czasy większa populacja świata uważała go za Zbawiciela Świata i Syna Bożego, teraz nieliczne grupki zwane tradsi lub katolami i parę heretyków podtrzymuje ten pogląd. Dla reszty jest po prostu fajny do wszystkiego.Najlepszy chwyt marketingowy XXI wieku. Istnieje też pogląd, że był hinduskim guru i wcieleniem buddy i że nie umarł na krzyżu, tylko lewitował nad górą, gdzie Rzymianie wieszali skazańca, a wtedy durne katole znalazły sobie Boga. Jeśli jakiś człowiek jeszcze w niego wierzy tak jak należy to gratulacje. Pasuje?

Zdajesz sobie oczywiście z tego sprawe, że to jest wiele słabsze. Choć w sumie nie do mnie ta gadka, ale ja poprostu lubię dyskujsę. Wasilij Hrabia Ƶygutek 19:00, 7 wrz 2008 (UTC)
Nie wiem, nie miałem pisać od nowa artykułu, miałem tylko poprawić to, na co zwrócono mi uwagę w Nonsensopedia:Kiepskie artykuły. Poprawiłem 3 akapity zmieniając trochę sens humoru, a także 4 podpisy pod grafikami, dzięki czemu mają inny charakter. Ten artykuł nie ma na celu nikogo obrażanie. Po prostu – są ludzie, których to śmieszy. I co do początku – warto by wspomnieć o stosunku religii wschodu do Jezusa, jednak to oddzielna sprawa. Tutaj mówimy o Naszej opcji. Jeżeli chcesz go rozbudować – proszę bardzo, ale znajdą się tacy co to cofną. Dlatego najlepiej stworzyć brudnopis i tam napisać swoją propozycje, zgłosić do jakiegoś admina, aby poprawił i można wstawiać (obecnie zalatuje trochę bełkotem i agitką, ale drobna korekta i będzie ok). Amoniak 19:05, 7

wrz 2008 (UTC)


"[...]Dla mnie ten art zawsze byl dowodem, że chrześcijanie nie wszędzie wetkną swój nos i nie zmienią innych na swoją wygodę..." Wasilij Hrabia Ƶygutek 16:40, 7 wrz 2008 (UTC)"

Czyli jednak nie chodzi tu o humor ale dokuczenie katolikom ;) Pan naprawdę myśli, że my chcemy usunięcia/zmiany tego artykułu dla WŁASNEJ WYGODY?--Zywakonserwa 18:05, 13 wrz 2008 (UTC)

Ej, ej, bez takich. Nonsensopedia nie ma na celu nikogo obrażanie. Myślmy racjonalnie, spróbujmy zrozumieć drugą osobę. Nadinterpretacja nie wskazana. Amoniak 18:08, 13 wrz 2008 (UTC)


Natychmiast usuńcie ten artykuł!!! ok, można się pośmiać, ale nie z Boga, nie z Kogoś, kto oddał za ciebie życie!!! Nie rozumiem, jak ktoś mógł napisać taki artykuł!!! to nie moja wina, że jesteście ludzie tak zaślepieni, że nie zauważacie prawdy!!! może się nawrócicie... wtedy zrozumiecie urażonych chrześcijan i usuniecie ten artykuł!!!

Czy zrozumiesz wreszcie, że na świecie są jeszcze Żydzi, buddyści, konfucjaniści, agnostycy, deiści, antyteiści i ateiści ? Zrozumiesz wreszcie, że nie wszyscy wierzą w twoje piękne nawrócenie? Nie zauważasz, debilu, że autor nie jest pisany w złej wierze (jakby śmiech był w złej wierze, to przerzuć się na kalwinizm palancie!). Biedactwo KAT-olickie, wyznania, które ma na sumieniu setki milionów ludzi, i będzie nam wmawiać, że nie wolno się z kogoś śmiać. Jezus miałby trochę dystansu do siebie. –Cerber–Kim jesteś i dlaczego mnie nie cierpisz? 08:28, 31 maj 2009 (UTC)

WEDŁUG ARTYKUŁU 196 kodeksu karnego obrażanie uczuć religijnych jest karalne:

Art. 196. Kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Wnoszę o natychmiastowe usunięcie tego artykułu!

Jezus oddał za nas życie... Wybacz, ale jeśli nazywasz "poświęceniem" zmartwychwstanie trzy dni po, a następnie wniebowstąpienie, to ja dziękuję za takie coś. Jak mógł oddać życie, skoro je później odzyskał? Co to za śmierć? I jeszcze karzą mi być za to wdzięczną, a niby z jakiej racji? On nikogo w ten sposób nie zbawił, tylko chrześcijanie-katolicy w to wierzą. Dał się ukrzyżować... i cokolwiek dobrego z tego wynikło? Czy świat jest dzięki temu lepszy? Nigdy nie był dobry, nie jest i nigdy nie będzie. Wasze przekonania niczego nie zmienią.

Uważam, że ten artykuł... edytuj

...ubliza wierze chrześcijańskiej. Jezus Chrystus to nie HUMOR bo to podstawowy obiekt naszej Wiary, i nie każdy chce widzieć kogos kto naśmiewa się wrecz ublizajac zbawicielowi. Prosze o usunięcie ARYKUŁU.

ja upatruję zbawienia w piwie i wcale nie domagam się usunięcia tego artykułu. Polecam N:NO. Pozdrawiam, Spurt 13:47, 4 lis 2008 (UTC)
I tak byś się nie domagał, bo byś to wywalił ponad pół roku temu Mordka Misiek XCV 14:01, 4 lis 2008 (UTC)
Raczej Twojej nie naszej. Wierz w co chcesz, ale pozwól by inni smiali sie z tego absurdu.

Niczego nie usuwać. Uczucia religijne to największa bzdura w historii ludzkości. Służą tylko i wyłącznie do tego, żebyście mogli od byle czego udawać obrażonych i ograniczać wolność słowa i poczucie humoru innych. Równie dobrze ja mógłbym powiedzieć, że wmawianie mi że ktoś kiedyś wstał z grobu zwyczajnie obraża moją inteligencję. Obrażanie się na siłę.

^ Zgadzam się. Misiee-Chan (dyskusja) 09:38, sie 25, 2017 (UTC)

83.28.9.8 18:07, 25 gru 2008 (UTC)Mala edytuj

Ten artykuł należy usunąć! Rozumiem humor ale bez przesady! Owszem można pośmiać się z wielu rzeczy ale nie z takich! Jezus Chrystus był Bogiem, a tu po prostu jest naśmiewanie z tego! Ten tekst godzi we wszelkie uczucia religijne! Jeżeli ktoś nie uznaje Jezusa to jego sprawa, ale niech nie obraża Jego wyznawców! Jezus Chrystus oddał za każdego z nas życie! Nie każdy byłby w stanie poświęcić własne życie nawet za swojego współmałżonka czy swoją współmałżonkę a ON oddał swoje własne życie za obcych ludzi. Wycierpiał tyle przez każdego z nas. Nawet za autora tego tekstu, a On go tak traktuje! Humor humorem ale trzeba mieć pewien "smak" i umiar!


Obejrzyj Ty sobie dziecinko Zeitgeist (koniecznie pierwszą część), może sie czegoś nauczysz, a tak w ogóle to sobie wypraszam, żeby mi mówiono, że ktoś, na którego istnienie dowodów nie ma (poza poamiętnikiem jego ojca - Gepetto) miał za mnie umierać, a nawet jeśli tak, to mi tego nie wypominaj... (Ziem 19:32, 28 gru 2008 (UTC))


Ja widzę, że jakaś banda zbuntowanych nasto-(i więcej) latków, która ma problemy ze sobą, a udaje, że po prostu kieruje się obiektywną obiektywnością walczy zaciekle, żeby w encyklopedii humoru pozostał artykuł ośmieszający Boga i Zbawiciela Świata. A dlaczego? Bo uważają, że na podstawie działań ich umysłów są w stanie ocenić, czy Bóg instnieje, oraz że postać na życie której są dowody historyczne mogła żyć naprawdę. I walczą. Nabijają się z Wartości, dla których ich pradziadkowie byli gotowi ponieść śmierć. Bo teraz już jest nowa era, teraz już Bóg umarł, Chrystus się nie urodził, a Kościół jest jedynie zgrają zkobieciałych panów, którzy liczą tylko na kasę. I puścić w czambuł należy całe wieki ciemnogrodu i głupoty, rozwoju nauki, wybitnych ludzi, świętych i bohaterów... bo jakoś dziwnym trafem nagle wszyscy zaczęli być empirykami i naukowcami. Odnoszę wrażenie, że komuna niszczy nas dopiero po swoim upadku. "Dom chwały i służby twojej, królestwo to Polskie, i z przyległymi państwy, i z ludem tobie pokornym, zachowaj Panie Jezu Chryste, Boże nasz, a fundament jego, ś. katolicką wiarę, umacniaj, aby go heretyckie zdrady nie podkopywały. Matt. 7 [25]. Na opoce Piotra twego zbudowane jest, przy nim mocno stoi, wiatrów i wody bać się nie będzie, póki taką ma osadę. I pogańska, i heretycka ludzka siła nie przemoże budowania, które mocna ręka twoja postawiła. Jedno nas w wierze i pobożności katolickiej posilać i ożywiać nie przestaj. Tobie z Ojcem i z Duchem Świętym równa chwała i cześć na wieki. Amen." Piotr Skarga, Kazania Sejmowe Mathias von Liechtenstein 14:02, 8 sty 2009 (UTC)


Wstydedytuj

Ten artykuł należy skasować! Popieram tych co nie chcą tego artykułu. Rozumiem że tutaj opisujemy wszystko przeciwnie, ale żeby o religii tak obrażać to wstyd. Rozumiem można zostawić asrtykuł o Rydzyku, ale obrażanie Jezusa przekracza wszelkie granice. Kinrepok 14:26, 7 lut 2009 (UTC)

A chrześcianie mówili że karykatury Mahometa to "nic takiego", a teraz obrażają się, że piszemy "coś" o Jezusie. Nonsensopedia jeździ po wszystkim i wszystkich. Nie wybieramy "ofiar", nie bluzgamy na konkretną rzecz. Jak jedną ideologię obrazimy to możesz być pewien, że przeciwną też. To samo z innymi rzeczami. Nonsensopedia wszystko odwraca, przeinacza, zniekształca i wyciąga swoje "racje". Prowadzimy święto wojnę w której zło nagradzamy a dobro karzemy. Wszystko po to aby nasza walka wydawała się ludziom obiektywnym i zrównoważonym śmieszna Ex"e"19 15:06, 7 lut 2009 (UTC)

A jak NAPRAWDĘ chcecie to skasować to dajcie do artykułu szablon {{sdu}} Ex"e"19 15:21, 7 lut 2009 (UTC)
No dobra. Artykuł należy wstawić do SDU to raz. Po drugie, gdyby istniał artykuł o Mahomecie, to bym w dyskusji też taki tekst napisał, bo wojny z talibami mi się nie chce. Kinrepok 13:20, 12 lut 2009 (UTC)

1.Sam wstaw szablon SDU. Demokracja zdecyduje.
2.Nie mówię o arcie na nonsie. Mówię o PRAWDZIWYCH karykaturach Mahometa za które muzułmanie chcieli zabić ich twórcę. Ex"e"19 13:40, 12 lut 2009 (UTC)

Aha.--Kinrepok 16:16, 12 lut 2009 (UTC)

Usuńcie to! edytuj

Krótko mówiąć - jedna wielka bezczelna kpina!

To jest kpina edytuj

Jak możecie tak OBRAŻAĆ samego Boga? Proponuję skasować tę stronę. Rozumiem żarty żartami, ale z pewnych rzeczy się NIE ŻARTUJE - poza tym uważam, że tej strony nie można nazwać żartem - wykracza ona daleko poza granice waszego "humoru" i rani uczucia niektórych ludzi (w tym moje). Patrząc przez pryzmat tego artykułu, może to lepiej, że Nonsensopedii wytoczono proces? 89.200.228.112 Coratio 15:02, 6 kwi 2009 (UTC) Zgadzam się.. Jak tak można? Fajnie jest się czasem pośmiać z czegoś, ale żeby szydzić sobie z Boga? SKANDAL! Trzeba to usunąć!

To jest kretyn edytuj

1,41421. Jak można obrażać coś czego nie ma ! A nawet gdyby jakimś cudem, pomijając wszystkie paradoksy, zdrowy rozsądek itp bóg istniał to może niech się do cholery sam wypowie a nie poprzez wątpliwej wartości fanatyków !!

1,61803. Owszem, jak widać, żartuje się, Czemu nie zgłosiłeś takiego żalu jak "obrażają" Chucka Norrisa ? Jego to wolno ? Jego osoba jest niczym w Twoich oczach ? to niezły "chrześcijanin" z Ciebie.

3,14159. Nie "naszego" (cyt: waszego) humoru. Naszego humoru granic on jeszcze nie osiągnął. Osiągnął i przekroczył co najwyżej granice Twojego humoru Panie Ponuraku. Mów za siebie.

22^k+1. Trzeba przede wszystkim usunąć takich religijnych fanatyków !!!. Gdyby nie oni (właśnie głównie ci "miłosierni" chrześcijanie) w naszej niechlubnej ludzkiej historii można by zaoszczędzić MILIONY ludzkich istnień !!. Na szczęście wreszcie nawet im już nie wolno zabijać. ````

Bardzo Ładny Artykuł. edytuj

Śmieszą mnie osoby które piszą o tym aby ten artykuł skasować.Jesteście fanatykami religijnymi i gdyby w bilbli było napisane aby spalić/zabić/zgwałcić kozła zrobilibyście To.Wiara to przeżytek, głupota.Relikt przeszłości który ciągnie tyle pieniążków od wiernych.O czym to świadczy ?? Że świat jest głupi.

Zresztą nawet jak patrzeć od sprawy Herezji, nie to stanowczo nie jest Herezja. Każdy ksiądź wam tak powie(Oczywiście nie mówie o panu "R"). Szkoda że nie nadal nie dodali tutaj o chorobie Jezusa który "ponoć jest Bogiem - Bóg nie istnieje" cierpii na wiele rodzajów w tym schizofrenie - każde jego słowo to potwierdza, słyszy głosy i wiele innych.

A co do reszty fanatyków, głęboko gdzieś mnie obchodzi wasza opinia - Jeśli chcecie mnie spalić śmiało, czekam.


82.210.155.22 21:38, 26 mar 2009 (UTC

Bóg ci dopowie............ po twojej śmierci

Za ciebie można się tylko modlić, ale to i tak nic nie da.

Skandal edytuj

Jak tak można pisać na temat Naszego Założyciela. Jeżeli autorze jesteś katolikiem to przekroczyłeś barierę własnego sumienia. Nie powinieneś pisać a tym bardziej parodiować Chrystusa w zdjęciach i w artykułach. Skandal!!!!!!!!!!!! Jak możesz się nazywać Chrześcijaninem?????? W religii islamskiej dawno byś trafił na czarną listę do usunięcia. Ale to zostawiam Bogu i tobie. Usuń i nie ukazuj swej niskości!!!!!!!!!1

Do kogo to było? Wasilij Hrabia Ƶygutek 17:49, 19 kwi 2009 (UTC)
Jeśli edytowałeś tą stronę, to do ciebie ;) Mцsдł + 17:51, 19 kwi 2009 (UTC)
Nawet nie pamiętam. Wasilij Hrabia Ƶygutek 17:53, 19 kwi 2009 (UTC)

A z jakiej paki w takim razie nie skasowany jest artykuł ateistach, czyżby katolicy to wyższy poziom człowieka ??

"Ateista jest zbyt leniwy, żeby trudzić się wyznawaniem wiary, kiedy może posiedzieć sobie w niedzielę przed telewizorkiem, a jednocześnie zbyt głupi, dumny i zarozumiały, żeby być w stanie uwierzyć w coś czego nie może fizycznie doświadczyć" Ateista nie jest głupi.

                                 Adeerhel


Czemu pokasowano tyle cytatow? :P były fajne Towarzysz Alchemik Król na szafot! 21:57, 13 maj 2009 (UTC)

No były, ale lud zaściankowy podniósł bunt ;) ᒦᓂᐊ 18:01, 15 maj 2009 (UTC)

SKASUJCIE TEN ARTYKUŁ.

Bo mały katolek nam każe? –Cerber–Kim jesteś i dlaczego mnie nie cierpisz?, 11:30, 3 cze 2009 (UTC)

Jestem szczęśliwy, że osiągnąłem taki poziom ateizmu, że widząc ludzi piszących "Jak można obrażać samego Boga/naszego Założyciela bla bla bla... to aż się śmieję i uważam takich ludzi za ograniczonych umysłowo... A takim rzucaniem się to panowie katole tylko się kompromitujecie. Historycznie rzecz biorąc należy wam się za inkwizycję, dziesięcinę i krucjaty. Więc zamknijcie mordy i cieszcie się, że artykuł o Jezusie jest w miarę łagodny... Brak Użytkownika 14:47, 21 cze 2009 (UTC)

POPIERAM przedmówcę ! Chorzy są ! :) Ale skoro nawet większość lekarzy/psychiatrów jest chora to jak ich tu leczyć ? . Z jednym się zgadzam z tymi fanatykami. Czeka nas armageddon. Niestety nie z woli boga jakiegoś tylko wymrzemy, pozabijamy się, potrujemy, itp w wyniku własnej wrodzonej głupoty. A propo artykułu o ateistach. JESTEM Ateistą ! Artykuł mnie obraża ALE !! ROZŚMIESZYŁ MNIE DO ŁEZ !! JEST ZAJE...FAJNY ! Nie zamieszam go zgłaszać do usunięcia !Proszę o usunięcie edytuj

Artykuł bardzo niskich lotów. Wg. mnie jest nieśmieszny, ale żałosny i obraźliwy. Nonsensopedia wiele traci przez takie kpiny (bo to nie jest humor ale kpiny). Proszę o usunięcie. --79.191.31.203 13:17, 26 lip 2009 (UTC)

Powiem tak: wiele artykułów na Nonsie może obrazić wiele osób, jednak nie wszystkie z nich by to zrobiły. Nie zrobiłyby tego, bo mają dystans do siebie i nie obrażają się o byle pierdoły. Ja jestem osobą wierzącą, ale mam dystans do swojej religii i nie ubiłbym jak psa autorów tego arta. Brak dystansu do religii świadczy tylko o głupocie. A gdyby Jezus nie chciał tego arta, to by go wywalił. Grzeeesiek 13:38, 26 lip 2009 (UTC) PS: Jeśli za bardzo bełkocę, to sorry.


To może odrazu skasować stronę, bo jakby nie patrzeć to wszystko może kogoś obrazić. Ja czytając artykuł o metalach śmiałam sie choć sama jestem jednym z nich, gdyż podchodziłam do tego z żartem. Ale wierze w Boga, bo jak ktoś się urodził przed swoimi urodzinami (ok. 7 lat BC- before Christ), to musi być Bogiem.

Powiem krótko: będziecie mdleć ze strachu, a i tak się nie nawrócicie życzę miłego spotkania z Panem Piekła w przyszłym życiu

coś do dodania ;) edytuj

mozna dodac "plotki głoszą, że urodził sie 25 grudnia. uniwersalny dzień na Boże Narodzenia, 25 grudnia urodził sie tez przecież grecki Zeus i rzymski bóg słońca" ;)


Własnie ! Dotknąłeś czułego punktu tych najwyższy władz kościelnych. Okazuje się że nie tylko 25 grudzień prawie WSZYSTKIE święta i ważne daty kościelne są dopasowane do przed(nie)chrześcijańskich mitów i legend lub wręcz do... ciekawych zdarzeń astronomicznych/geograficznych. Nie, w tej religii niczego ani nowego ani odkrywczego. No i główny temat: NIE USUWAĆ śmiejmy się z wszystkiego !. Śmiech to zdrowie !!. Dlaczego dla religii (i to w dodatku chrześcijańskiej) miałoby by być akurat inaczej ?


Przekleństwo edytuj

Nie wiecie komu urągacie albo jesteście tak głupi że że mi się rzygać chce. Ujrzycie Pana w chwale i będziecie tam gdzie jest płacz i zgrzytanie zębów. Król Królów was osądzi.

 • Boga nie ma. N:NO [adiblol/16:56, paź 31, 2009 (UTC)] 
 • Boga "nie ma", ale tylko według ateistów. Nie wierzcie sobie tam, ja tam WIERZĘ. Nie wolno drwić z religii!! Nawet jak w nią nie wierzycie, to nie wolno obrażać wyznawców religii! Każdy może ten artykuł usunąć, nawet ja!

Nie obraża się wyznawców religii, ale... zaraz, tak w sumie obraża się wyznawców religii. No bo czy jest coś wdzięczniejszego niż naśmiewanie się z zakompleksionych debili żyjących według nakazów księgi pełnej podań i przypowieści ludowych napisanej kilka tysięcy lat temu?

I kto tu ma kompleksy, że musi wyżywać się na innych...? Flijoye 15:45, lut 10, 2010 (UTC)

Nie uważam się za jakiegoś zaściankowego mohera albo za fanatyczkę (mam 14 lat), ale ludzie, bez przesady, przecież jest tyle lepszych tematów do obśmiewania... Kpiny z cudzej wiary są, moim skromnym zdaniem, bardzo nie na miejscu. Z poważaniem, かすみ-さん [Kasumi-san] 17:13, lis 30, 2009 (UTC)

Nic tu o wierze, artykuł ni w pół słowa nie mówi o mistyczności Chrystusa, w całości jest tu mowa o Jezusie jako postaci historycznej. A to, że ktoś ma kompleksy, to nie moja wina :> wilkuw3 06:54, gru 1, 2009 (UTC)
Kompleksy? Zajrzyj do słownika i dowiedz się, co to znaczy. Flijoye 15:45, lut 10, 2010 (UTC)

=Do dodanieaedytuj

Warto by może dodać, iż jak trzerj królowie szli za gwiazdą i trafili do stajn gdzie się miał urodzić, to przecież Gwiazda była miliardy kilometrów od ziemi i "de facto" znajdowała się nad wszystkimi stajniami na półkuli, można więc dodać, że królowie się pomylili i prawdziwy syn boży był w sąsiednim mieście, ale że nikt go nie odwiedził i jego rodzice nie dostali darów, "prawdziwy" zmarł na biegunkę (najczęśtsza przyczyna zgonów niemowląt)

Usuńcie to!!! edytuj

Usuńcie ten bluźnierczy artykuł, bo mnie obraża!!! :(

Echh czytałeś zrzeszenie się odpowiedzialności. Nie To przeczytaj. Kalendarz Grudiel Pogadajmy YOU NEED TO TASTE BLOOD! 07:32, mar 20, 2010 (UTC)

Skandal i obraza!!! edytuj

Pisze, że podobno nonsensopedia nie obraża religii. A ten artykuł to niby co, nie obraża?! Do tych, którzy choć raz napisali o Panu Jezusie coś bluźnierczego w tym artykule (i nie tylko): nawróćcie się, póki pora, najlepiej idźcie się wyspowiadać. Nikt z ludzi nie wie, kiedy któryś z was umrze... Może nawet jutro... A wtedy już będzie za późno na nawrócenie się i traficie do piekła. Powtarzam, nie obrażajcie Pana Boga i Pana Jezusa! Żądam usunięcia tego bluźnierczego artykułu!!! Storm HawksAerrow19 Du ju tokin tu mi? 21:20, maj 2, 2010 (UTC)

Zaparz sobie meliski, idź oddać Natankowi swoją wypłatę i przejdź na kolanach całą katedrę dookoła, biczując się. Może ochłoniesz.
Myślę jednak, że grafika Jezusa, który pokazuje środkowy palec, czy bezczeszczenie Krucyfiksu (broniącego bramki), są bardziej obrażające niż śmieszne. Uważam, że jeżeli usunie się część artykułu o Jezusie to nonsensopedia zyska więcej zwolenników niż jeżeli są tam zwroty czy grafiki nie do końca szanujące czyjeś poglądy

Poczucie humoru Pana Jezusa. edytuj

Wszyscy, którzy obrazili się na Nonsensopedię z powodu treści tego artykułu nie maja poczucia humoru. To podobniej, jak faryzeusze, którzy - nie mając poczucia humoru - ukrzyżowali Jezusa. To dziwne, że obrońcy dobrego imienia Pana Jezusa i faryzeusze - którzy Go ukrzyżowali - mają jakąś cechę wspólną: brak poczucia humoru.

Jezus natomiast musiał mieć dobre (nie złośliwe) poczucie humoru, gdy zamienił wodę w wino.

Istnieje nawet na temat tego wydarzenia pewien przekaz historyczny. Otóż, gdy towarzystwo weselne - przepite do cna - zbudziło się rano, jeden z towarzyszy zdołał błagalnie wyszeptać: Niech ktoś skoczy po wodę. Na to drugi z towarzyszy odpowiada: Dobrze. Tylko nie Jezus.

Wniosek z tego podania taki, że Jezus mógł - zdaniem drugiego z towarzyszy - zrobić biesiadnikom żart i przynieść kolejne porcje alkoholu. Jeśli zaś ludzie z Nim biesiadujący znali Jego skłonność do żartów, to pewnie taki był, a jeżeli tak, to na pewno nie obraziłby się na treść artykułu o Nim, który publikuje Nonsensopedia.

Różnica między Jezusem a katolikami była taka, że Jezus przeskoczył inteligencją swoją epokę, a katolicy do tej pory nie wyrośli ze średniowiecza.

Ojciec Jeszu edytuj

Jezus był nieślubnym dzieckiem rzymskiego żołnierza Pantery

Jakiś komentarz, który nikogo nie obchodzi edytuj

TEKSTY W NONSENSOPEDII SĄ PRYMITYWNE I BLUŹNIERCZE. NALEŻY JE NATYCHMIAST USUNĄĆ! 89.65.105.83

USUNĄĆ edytuj

TEN ARTYKUŁ OBRAŻA MOJE I NIE TYLKO MOJE UCZUCIA RELIGIJNE. PROSZĘ O JEGO USUNIĘCIE!

Używanie caps locka obraża mój wzrok, a jakoś się nie skarżę. Szklarz (dyskusja | edycje | kontakt ) 17:59, sty 29, 2014 (CET)

edytuj

Zawsze będzie mnie rozwalać, jak ludzie wchodzą na Nonsensopedię, a potem płaczą, że ich uczucia religijne itp. są obrażane xD Misiee-Chan (dyskusja) 08:45, sie 25, 2017 (UTC)

Jezus Zbawiciel wzorem... edytuj

Jezus Zbawiciel jest postacią ewangeliczną i niekwestionowaną postacią historyczną, wzorem człowieka dla człowieka. Aby nie ponieś wiecznej śmierci w tunelu swoich uczynków, naukowo udowodniony. (Verum44 (dyskusja) 11:00, mar 3, 2018 (UTC))

Bluźnierstwaedytuj

Proszę o usunięcie tej obrzydliwie bluźnierczej strony. W przeciwnym wypadku będę musiał zareagować inaczej. O mnie · Skontaktuj się ze mną! · Co wniosłem do tej Wiki 09:49, lip 19, 2018 (UTC)

Zgroza Rail Dyskusja 16:46, lip 19, 2018 (UTC)