Edyta (imię)

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Skocz do: nawigacji, szukaj

Edyta – kobieta, którą ktoś nieustannie edytuje. Edytowanie Edyty jest przy tym tak nachalne i nieustępliwe, że zazwyczaj Edyta się cofa w głąb siebie i nie może się odnaleźć we współczesnym świecie.

Pół biedy, gdy Edyta jest edytowana poprawnie, zgodnie z wszelkimi wymogami, cała już bieda, gdy w jej edycjach pojawiają się oznaki błędu (lub – znaki obłędu), zaś półtorej biedy, gdy pojawiają się w niej oznaki wandalizmu. Czasami zdarza się, że Edyta poznaje przyszłego męża (najczęściej Ukraińca z budowy) i wtedy to mąż jest jej naczelnym edytorem.

[edytuj] Cechy Edyty

  • Edyta nie jest zapisana do jakiegokolwiek cechu, jednak żyje w upartym i wyłącznym przekonaniu, że jest wyjątkowa i potrafi zaśpiewać np: hymn Polski lepiej od Lecha Kaczyńskiego. Na krytykę odpowiada: żebyście wiedzieli, Cenzura szczury, że macie na swoich rękach KREW i nie przyjmuje do wiadomości, że krytycy umywają od tego ręce.
  • Edyta pod wpływem M-patii ulega medytacji.
  • Edyta ma ciężko na stronach internetowych typu wiki, bo na górze każdej znajduje dziwną aluzję w postaci zakładki edytuj.
  • Edyta udaje oazę spokoju, choć kiedy nikogo w pobliżu nie ma zamienia się w prawdziwą bestię, świadkowie tej przemiany często kończą w szpitalach psychiatrycznych.
  • Ciągle pijana.

[edytuj] Znane Edyty

[edytuj] Imieniny

Edyta imieniny obchodzi: 9 sierpnia i 16 września.

Nasze strony
Przyjaciele