FANDOM


3 of 15 - Belvedere Palace, Vienna - AUSTRIA

W przerwie meczu można pozwiedzać

Ernst-Happel-Stadion w Wiedniu, Prater – kilkakrotnie liftingowana arena EURO 2008, pięciogwiazdkowa, eliptycznodachowa, ultranowoczesna i wielofunkcyjna. W szczytowym momencie mieściła nawet 90 tys. osób, później stopniowo się zmniejszała, by w końcu móc wystąpić na mistrzostwach, co od początku było jej celem. Posiada bieżnię lekkoatletyczną, ale się jej wstydzi, więc stara się przykrywać ją dodatkowymi krzesełkami.

Histoyczne wydarzenia

Dokonano tu dramatycznego mordu na polskiej piłce, która już była w stanie agonalnym. Nieomylny sędzia piłkarski Łeb ograbił nas z zwycięstwa w meczu EURO 2008, w którym to naszym przeciwnikiem była Australia Austria. W ostatniej minucie meczu podyktował karnego z kapelusza i pomimo wcześniejszej bramki grajka Pereiry tylko zremisowaliśmy. Na historyczne zwycięstwo w europejskim czempionacie czekamy do dziś.

Dostępność

Jeżeli posiadasz samochód i zamierzasz dojechać nim pod stadion, to, mówię Ci – nie ma się nawet co pchać, stadion jest w centrum, a centrum zawsze jest zapchane. Najlepszym wyjściem będzie zostawienie go na jakimś podmiejskim polu, pobłądzić piechotą kilka godzin i trafić do metra, którego wszystkie linie prowadzą na stadion.


Przyjecie To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny piłki nożnej. Jeśli odróżniasz Borubara od Perejry – rozbuduj go.