FANDOM


Przenosimy się na nonsa.pl!

Po ponad trzynastu latach na serwerach Wikii, otrzymaliśmy niespodziewaną wiadomość – Wikia/Fandom zdecydowała o całkowitym usunięciu Nonsensopedii.
Czas na wyniesienie się stąd mamy do 21 kwietnia. Tego dnia strona nonsensopedia.wikia.com przestanie działać. Administracji nie zostało w takiej sytuacji zbyt wiele opcji. Doszliśmy do wniosku, że jedynym sensownym wyjściem jest przeniesienie się na nowy, niezależny hosting.

Ten artykuł znajdziesz na nowej Nonsensopedii tutaj.
Przenosimy się na nonsa.pl!

Po ponad trzynastu latach na serwerach Wikii, otrzymaliśmy niespodziewaną wiadomość – Wikia/Fandom zdecydowała o całkowitym usunięciu Nonsensopedii.
Czas na wyniesienie się stąd mamy do 21 kwietnia. Tego dnia strona nonsensopedia.wikia.com przestanie działać. Administracji nie zostało w takiej sytuacji zbyt wiele opcji. Doszliśmy do wniosku, że jedynym sensownym wyjściem jest przeniesienie się na nowy, niezależny hosting.
Ten artykuł znajdziesz na nowej Nonsensopedii tutaj.


Nagrobek
Black Ribbon
Z głębokim żalem zawiadamiamy, iż niniejszy artykuł, znany również jako
Eutanazja,
odszedł w zaświaty oczekując należytego pożegnania.

Jeśli masz zamiar zakłócić jego wieczny sen – pamiętaj...!
Ty też kiedyś umrzesz!

Nintendo Euthanasia System

Nintendo Euthanasia System, czyli twoja ostatnia sesja na NES-ie

Myślisz, że z przysięgi Hipokratesa możesz sobie zrobić spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością?!

Osioł ze Shreka o eutanazji

Eutanazja (gr. najlepsza śmierć) – proces technologiczny polegający z grubsza na bezbolesnym przyspieszeniu klientowi spotkania ze św. Piotrem. Na prośbę i koszt klienta.

Historia edytuj

Wbrew pozorom eutanazja znana jest od czasów prehistorycznych, kiedy to mieszkańcy jaskini nie mogąc znieść wrzasków głowy rodziny wracającego z polowania na tygrysy szablastozębne, postanowili ulżyć mu w cierpieniu i nakarmić wilczą jagodą. Albo przyCenzura2ć z maczugi, jeśli wrzaski były wystarczająco długie i intensywne.

Od tych sielskich czasów w zasadzie nic się nie zmieniło i tak średniowieczny rycerz pchał rannego przeciwnika sztyletem w oczodół, zanim ten zdążył narobić z bólu w zbroję, co obniżyło by jej cenę na skupie. Żołnierz amerykański wykonywał eutanazję na sobie, przed schwytaniem przez Japończyków; wreszcie typowy senior z kraju nad Wisłą, może uniknąć cierpień związanych z usiłowaniem przeżycia za pieniądze z emerytury i odejść z godnością istoty ludzkiej.

Kontrowersje edytuj

Oczywiście wielu osobom nie podoba się pomysł, by skarb tak cenny jak życie ludzkie oddać do wyłącznej dyspozycji jego właścicielowi i tym sposobem w wielu państwach dochodziło i dochodzić będzie do głośnych debat. Jej uczestnicy to celebryci, feministki, geje, transseksualni biseksualiści, Żydzi, masoni, prawa Godwina i cała masy przeróżnych elementów szopki medialnej.

Stosunek do eutanazji w wybranych krajach edytuj

 • Niemcy – nie widzisz sensu życia po paraliżu obu rąk? Nie ma sprawy, ale lekarz nie może pomóc ci w utrzymaniu pistoletu, inaczej będzie to zabójstwo!
 • Luksemburg – co prawda Kościół zabrania, ale powodzenia po drugiej stronie!
 • Albaniaod roku 1999 dokonywanie eutanazji jest... ALBANIA NIE ISTNIEJE!
 • Japonia – nie odbierajmy życia zbyt poważnie, pacjentowi dać NES-a i niech się rozerwie!
 • Izrael – jeśli komisja stwierdzi, że cierpisz wystarczająco i jeśli wszystko zakończy się przez Szabatem, to czemu nie?
 • Indie – przecież i tak ulegniesz reinkarnacji, to co za różnica, tylko nie poganiaj matki natury, odcięcie antybiotyków musi wystarczyć!
 • Francja – prezydent Emmanuel Macron obiecał eutanazję, to prezydent słowa dotrzyma. Głosujcie na prezydenta Emmanuel Macron!
 • IrlandiaPsst! Jak kupisz mi jeansy, to odłączę ci respirator!
 • Norwegia – wiking śmierci się nie boi, wiking poczeka grzecznie na swoją kolej. Inaczej jego lekarz pójdzie do paki;
 • Filipiny – i tak przeterminowany, nie wzmocni ducha naszych wojowników. Zakazać!
 • MeksykViva euthanasia passiva!
 • Polska – lekarz, który skróci męki twojego umierającego na raka ZUS dziadka, co prawda pójdzie do paki, ale na pocieszenie dostanie lizaka…
 • Turcja – nie zdążył na jihad, to niech cierpi!
 • Oregon – jeśli dwóch lekarzy stwierdzi, że szkoda na ciebie czasu, to możesz się otruć. W sumie zawsze możesz się otruć, ale tutaj przymkną na to oko. I jeszcze przyniosą truciznę pod nos.

Metody dokonywania eutanazji edytuj

Jak uśmiercić człowieka, by ten nie doznał niepotrzebnej krzywdy i w agonalnych podrygach nie spadł z łoża śmieci? I jak to zrobić, by dokonujący operacji lekarz nie poszedł w ślady pacjenta przez wyrzuty sumienia? Ludzkość do dawien dawna zadaje sobie to pytanie, na szczęście nowoczesna medycyna wraz z przemysłem zbrojeniowym wychodzą naprzeciw oczekiwaniom potencjalnego klienta i oferują rozmaitą gamę sposobów na bezproblemowe zejście z tego świata:

 • Co może zadziałać lepiej, niż profesjonalne narzędzie sukcesywnie pozbawiające bólu już od setek lat?;
 • Dla wielbicieli bardziej sterylnych metod, oraz uwielbiających małego tripa – śmiertelny zastrzyk;
 • Ewentualnie można podać DHMO, co skutecznie skróci cierpienia pacjenta;
 • Historia zna również kilka sprawdzonych sposobów;
 • Maszyna nie ocenia, maszyna rozumie, dlatego też można skorzystać z wyspecjalizowanych urządzeń, które po upewnieniu się co do intencji, bez zbędnego przedłużania popełnią twoje samobójstwo;
 • Zawsze również możesz wykorzystać „pół na pół”, lub „telefon do przyjaciela”.