Fantastyka

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Skocz do: nawigacji, szukaj
Mapa Szablon

Szablon do tworzenia świata fantasy

Fantastyka – popularny dział literatury, bez którego nie byłoby wspaniałych dzieł takich jak „Władca Pierścieni”, „Harry Potter” czy „Dziedzictwo”.

[edytuj] Książki

W książkach fantasy nigdy nie jest za dużo magii i przeróżnych stworów, takich jak:

[edytuj] Fabuła

  • Główny bohater jest niepełnoletnią sierotą wychowywaną przez wredne wujostwo. Jakimś cudem dowiaduje się, że jest czarodziejem lub kimś wyjątkowym. Poznaje kogoś, kto podczas podróży uczy naszego młodego bohatera zachowania, walki, kultury przy stole, oczywiście magii i wyciąga ze wszystkich opresji. Stary nauczyciel w końcu kiedyś zginie, lecz nasz bohater ratuje/spotyka i zaprzyjaźnia się z kimś, kto dąży do tego samego celu, co nasz bohater...
  • Na głównego bohatera poluje czarny charakter pod postacią złego maga czy króla. który jest inteligentny niczym warzywo.
  • W trakcie podróży, główny bohater dowiaduje się, że jego przeznaczeniem jest bycie hardkorem, bądź po prostu umrzeć w walce...
  • Główny bohater przechodzi przemianę, czyli staje się męski, odważny, poważny i zaczyna rozumieć świat. W raz ze swoim przyjacielem, wpada w kłótnię, która przeradza się w bójkę. Strzelają na siebie focha, lecz dalej pozostają razem. W końcu przyjaciel opowiada prawdę o sobie.
  • Docierają do celu podróży. Tambylcy (czyli mieszkańcy) witają z entuzjazmem głównego bohatera, twierdząc, że od dawna na niego czekali. Kolegę zamykają w pierdlu.
  • Nadciąga wojna z wysłannikami złego króla/maga. Bohater przywdziewa lśniącą zbroję i do ręki łapie iście diaboliczne ostrze. Przywódca buntowników ginie z rąk bandy najbardziej zidiociałych wrogów. Bohater przysięga zemstę i ma zamiar pokonać złego króla. Na tym kończy się pierwszy tom.

[edytuj] Fani fantastyki

Fantastyka znalazła sobie niezliczoną ilość miłośników, zawzięcie pochłaniających kolejne książki. Możemy podzielić ich na:

  • tych, którzy popierają fantastykę toczącą się w dalekiej przyszłości (na przykład „Star Wars”);
  • tych, którzy popierają fantastykę toczącą się w dalekiej przeszłości (na przykład „Władca Pierścieni” lub „Eragon”);
  • tych, którzy popierają fantastykę toczącą się w teraźniejszości (na przykład „Harry Potter”).

[edytuj] Zobacz też

Nasze strony
Przyjaciele