Fidel Castro

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Skocz do: nawigacji, szukaj
Pingwin animacja.gif

Wykonane przez CIA za pomocą aparatu ukrytego w bucie zdjęcie Fidela sprzed lat

Fidel Castro (13 sierpnia 1926, umrze w dzień końca świata) – dresiarz, słynny kastrat, prezydent, minister finansów, minister rolnictwa, pełnomocnik ds. odbudowy wybrzeża i premier Republiki Kuby. Fidel od zarania swojej działalności publicznej kreuje się na wielkiego przywódcę rewolucji. Zna na pamięć wszystkie dzieła Marksa, Engelsa i Lenina. Potrafi recytować wierszyki o Josifie Wissarionowiczu Stalinie, nie poruszając ustami. W latach 19561959 popularnie nazywany wzorem Gomułki, El Comediante. Jego władza podlega jedynie Włodzimierzowi Leninowi. Fidel w trudnych chwilach przyjeżdża do mauzoleum moskiewskiego i siada wodzowi na kolanach, by prosić go o radę. Castro znany jest z wielogodzinnych przemówień, podczas których jednocześnie pali cygaro i macha rękami.

Na Zachodzie dość powszechne jest przekonanie, że rządy Castro na Kubie pochłonęły tysiące ofiar. W rzeczywistości ich dokładna liczba nie jest jednak znana, stąd Fidel twierdzi, że jego przeciwnicy polityczni nawet nie wiedzą, o czym mówią. Fidel jest tegorocznym pretendentem do Pokojowej Nagrody Nobla. W swoich licznych i porywających serca przemówieniach do narodu, kładzie nacisk na propagowanie idei humanizmu, czerpiąc cytaty wprost z „Mein Kampf”. Poza tym uznał Call Of Duty 4 Modern Warfare za najlepszą grę wojenną.

Do ciekawostek z życia Castro należy to, że lubi jazdę na deskorolce, Ernesto Guevarę i lody z Necronalda. Jest znanym dyktatorem mody.


Crystal sexes.png To jest tylko zalążek artykułu o ludziach. Jeśli masz coś wspólnego z daną kastą – rozbuduj go.

Nasze strony
Przyjaciele