Filatelistyka

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Skocz do: nawigacji, szukaj

Filatelistyka – jeden z działów nieskończonego hobby. Polega na zbieraniu znaczków, im bardziej starych, tym lepiej, jednak młodzi filateliści (tak nazywa się tych szaleńców) ze względu na niedostępność takich śmieci zadowalają się tańszymi zamiennikami kupionymi na poczcie.

[edytuj] Sposób katalogowania

Sposobów jest mnóstwo. Można trzymać je w lodówce, apteczce, w drukarce (co znacznie ułatwia przybywanie znaczków i powiększanie kolekcji), pod kanapą lub – w ostateczności – w klaserze. Cel jest ten sam – złap je wszystkie!

Znaczki można szeregować alfabetycznie, cenowo, kolorami, ząbkami, kształtami, wielkością, datą produkcji, występowaniem, od największego do najmniejszego lub odwrotnie. Wymieniać sposoby rozmieszczeń można tak samo jak liczenie do nieskończoności.

[edytuj] Dostępność znaczków

Najbardziej trafna będzie najbliższa poczta, skrzynka pocztowa (pozycja na złodzieja) czy też w sklepie filatelistycznym (na zramolałego wariata). Internauci polują też na Allegro na słynny znaczek – dobrze ustawiony samolot z odwróconymi napisami.


Puzzle stub Autorowi tego hasła oderwało palce zaraz po tym, jak wklepał kilka zdań. Jeśli chcesz go zastąpić – rozbuduj to hasło.

Nasze strony
Przyjaciele