FANDOM


Ten wątek nie był edytowany od 440 dni. Nie baw się w archeologa i nie odkopuj go. Zamiast tego możesz wrócić na stronę główną forum i założyć nowy temat.

Witam wszystkich! Tytuł forum mówi chyba wszystko – chodzi o spis botów (poza kategorią Boty oczywiście) oraz własną stronę w przestrzeni Nonsensopedia botów. Wydaje mi się, że problem ten, jakim jest brak spisu, był już kiedyś poruszany na ##nonsensopedia. Do rzeczy więc.

Jak już wspomniałem, boty nie posiadają własnej strony meta, a szkoda. Nie ma bowiem na przykład informacji o zasadach. Choć myślę, że każdy posiadacz bota wie, że nie należy z niego wandalizować ani generalnie szkodzić Nonsie, to jednak warto by było, aby te zasady były bardziej precyzyjne i – przede wszystkim – dostępne dla wszystkich.

Propozycja zasad

  • Boty nie mogą brać udziału w żadnych głosowaniach.
  • Bot musi mieć na swojej stronie użytkownika podanego właściciela. Mile widziane również zadania bota.
  • W przypadku, gdy bot zaczyna szkodzić w jakikolwiek sposób, administrator ma prawo (a jeśli widzi to wręcz obowiązek) natychmiast go zablokować.
  • Jeśli właściciel bota celowo używa go do wandalizmów lub innej szkodliwej działalności, bot zostaje pozbawiony flagi, a właściciel zbanowany.
  • Edycje bota w żadnym wypadku nie wliczają się do edycji właściciela. Ponadto, bot nie ma prawa służyć do nabijania edycji na głównym koncie swojego operatora.
  • Na konto bota może zostać nałożone inne uprawnienie niż flaga bota tylko w uzasadnionym przypadku, takim jak konieczność usuwania dużej ilości stron.

Propozycja strony ze spisem botów
Propozycja strony ze spisem znajduje się tu. Oczywiście jeśli ktoś ma lepszy pomysł na jej wykonanie, to nie mam nic przeciwko, żeby to właśnie jego wersja – za zgodą społeczności – została wprowadzona.

No, to co chciałem napisałem. Proszę o podzielenie się swoją opinią i pomysłami. Sir Polskacafe 19:54:06, paź 01, 2017 (CEST)


Dobry pomysł. Można dopisać jeszcze, jak uzyskać flagę bota. 209po Radioactive 17:56, paź 1, 2017 (UTC)

Flagę (uprawnienie) bota można uzyskać poprzez zgłoszenie prośby do biurokraty lub – w przypadku jego dłuższej nieobecności – poprzez zgłoszenie na Centrum Społeczności po uzyskaniu zgody innych Nonsensopedystów. Może być? Sir Polskacafe 23:58:07, paź 01, 2017 (CEST)

Większość z rzeczy o których wspomina Kawuś jest na stronie Pomoc:Boty :P Railfail536 (dyskusja) 18:52, paź 1, 2017 (UTC)

Ta, ale to strona FANDOMowa (nawet się wyświetla że została usunięta :P), nie zawiera zasad ani spisu. Sir Polskacafe 20:53:25, paź 01, 2017 (CEST)
Dlatego też mówię "większość", sam pomysł oczywiście ma sens, spis botów aktywnych na danej wiki zawsze na propsie. Railfail536 (dyskusja) 19:08, paź 1, 2017 (UTC)
Ma to sens. Chciałbym jeszcze poruszyć kwestię tej usuniętej strony. Coś trzeba z tym fantem zrobić. Mr obornik Skargi i zażalenia 21:16, paź 1, 2017 (UTC)
Można odtworzyć i ewentualnie dać redira do tej strony, co by powstała. Sir Polskacafe 23:58:07, paź 01, 2017 (CEST)
Ja bym tę stronę pomocy zostawił w spokoju, przed usunięciem tam był jakiś tutorial do Pythona (którego nam nie trzeba). Jestem jak najbardziej za stworzeniem strony ze spisem i zasadami, tylko przydałoby się dodać kolumnę Uwagi, coby móc np. wpisać, że bot ma moda. Magwac | Dyskusja 22:42, paź 1, 2017 (UTC)
Dobre, zrobione. Sir Polskacafe 06:48:20, paź 02, 2017 (CEST)
Powrzucałem to gdzie trza, macie tu efekt końcowy. Wpisałem na razie tylko boty z flagą bota, bo chwilowo nie mam czasu żeby to wszystko uzupełnić (pomoc mile widziana). Magwac | Dyskusja 10:43, paź 2, 2017 (UTC)