FANDOM


Ten wątek nie był edytowany od 190 dni. Nie baw się w archeologa i nie odkopuj go. Zamiast tego możesz wrócić na stronę główną forum i założyć nowy temat.

Niestety, brakuje nam innego środka komunikacji. A chyba nie chcemy, aby przy każdej wypowiedzi się nabijała edycja. Irca i discorda przejęła ta druga Nonsensopedia. Tam chyba jest więcej użytkowników. Ciekawe, która sobie bardziej poradzi? Nonsensopedystka i jej Dyskusja 20:47, lip 27, 2018 (UTC)

Co do IRC-a, to trwa dyskusja nad całkowitym przerzuceniem się na Discorda. Jeśli przejdzie, to pewnie będzie można odzyskać kanał. Nie wiem jak wygląda sprawa z prawami do tej nazwy (oraz z hashami pojedynczymi czy podwójnymi), trzeba byłoby pogadać ze staffami z freenode. Poza tym chyba nic nie stoi na przeszkodzie, aby założyć jakiś kanał tymczasowy i tam pisać? W przypadku Discorda i tak całość sprowadzi się do utworzenia skróconego linku. Swoją drogą nie rozumiem, dlaczego edytowanie na obu wikiach jest uważane za zdradę. Czy każdy musi koniecznie stanąć po jednej ze stron? 94.254.255.25 (dyskusja) 19:55, lip 28, 2018 (UTC)
Najlepiej będzie chwilę zaczekać. Mam pewien pomysł, zobaczymy co z tego wyjdzie, dam znać na dniach. Magwac | Dyskusja 20:04, lip 28, 2018 (UTC)
"Swoją drogą nie rozumiem, dlaczego edytowanie na obu wikiach jest uważane za zdradę. Czy każdy musi koniecznie stanąć po jednej ze stron?" +1 w punkt.

Jestem typowym użytkownikiem który rzadko kiedykolwiek się udzielał w metadyskusjach, jedynie edytował i tez nie rozumiem. Czemu nie ma jakiś większych dram na wikipedii czy społeczności debiana? Bo mają jasną politykę prowadzenia w tym najważniejsze - nie ukrywają problemów. A a nonsie jakieś spiski, konspiracje i inne chuje muje, więc kto by chciał edytować z punktu typowego użytkownika w czymś targanymi konfliktami wewnętrznymi? Przez nie ludzie się zwalniają z pracy a co dopiero gdyby mieli by tu robić za darmo. W praktyce niewiadomo jakie jest nawet źródło problemów, sam nie wiem nic po za tym że coś było po za skórką bo to dopiero wypłynęło jak oliwa na wierzch. Jeśli są jakieś wikie które traktują o IDENTYCZNYM (nie podobnym) temacie i jest ich kilka to taki użytkownik sobie myśli "acha, pójdę tam gdzie jest więcej edytorów" i koniec końców i tak będzie wikia która będzie dominować - żaden normalny użytkownik nie będzie chciał się zajmować polityką jakiegoś guwnoserwisu. Kompowiec2 (dyskusja) 08:29, sie 14, 2018 (UTC)

A gdyby tak zrobić #nonsensopedia na innym serwerze? Serscull 16:21, sie 14, 2018 (UTC)

Nie widzę przeszkód. Kanał założyć może każdy, jedyne czego potrzeba to powszechnej akceptacji przez społeczność (mierzonej ruchem na kanale). Praktyka pokazuje, że mirahezowi edytorzy mają niemal zerowy ruch na swoim IRC-u, więc prędzej Discord się sprawdzi (wtedy wystarczy wstawić link i po sprawie). Plus jeszcze aktualizacja stron meta i innych takich (zgodnie z zasadami głosowania administratorów odbywają się na kanale, więc można byłoby uaktualnić niektóre zapisy). 5.184.12.128 (dyskusja) 12:24, sie 16, 2018 (UTC)
Przyznam że ostatnio nie miałem głowy do tego, a i sprawa z kanałem trochę się wlekła nie z mojej winy… Ech, powinienem był zrobić coś tymczasowego chociażby. Już robię co trzeba. Magwac | Dyskusja 19:09, sie 16, 2018 (UTC)

Powstał kanał tymczasowy, #nons na freenode. Do czasu ustalenia paru spraw lepsze to od próżni (a przynajmniej tak mi się wydaje). Zapraszam :) Magwac | Dyskusja 19:41, sie 16, 2018 (UTC)