FANDOMOstatnio Nonsensopedia doczekała się dość niewdzięcznych wydarzeń, chodzi tu o redukcję kadry administratorskiej. Wraz z większością administracji, w tym z wszystkimi biurokratami, postanowiliśmy temu przeciwdziałać i ogłosić mały konkurs.

Spośród osób, które zgłoszą się poniżej, wybierzemy piątkę kandydatów. Wśród nich będziemy wybierali dwójkę, która otrzyma prawa administratorskie. Wpierw jednak muszą przejść specjalnie przez nas przygotowany test. Otóż, każdy kandydat, po kolei według zgłoszeń, otrzyma uprawnienia na okres jednego tygodnia. Będzie wykonywał przez ten czas zadania administratorskie jak zwykły admin, z zastrzeżeniem, że nie może głosować w OUA oraz nie będzie posiadał praw na botku (Emdegger zaznaczał również, aby nie dotykać stron z przestrzeni MediaWiki, póki tego nie ogarnie). Po tygodniu czasu uprawnienia zostaną zdjęte i przekazane następnej osobie.

Oceny dokonywać będzie grono w następującym składzie:

Po pięciotygodniowym okresie ww. komisja dokona oceny poszczególnych kandydatów w skali sześciostopniowej (szkolnej; celujący, bardzo dobry, etc.), z której dwa pierwsze miejsca zostaną nagrodzone +sysopem. Będziemy oceniać według następujących kryteriów:

 • przyrost edycji;
 • przyrost edycji kreatywnych;
 • wypowiedzi na forum (ilość i sens);
 • obecność na kanale (aktywna, bez wiszenia);
 • patrolowanie OZ;
 • znajomość zasad redakcji wraz z zastosowaniem ich do poprawnego zredagowania min. 5 artykułów;
 • kontakt ze społecznością;
 • sposób pracy z gronem administracyjnym;
 • wykonywanie zadań technicznych (zmiana ANM, egzekucja wyników SDU, etc.);
 • umiejętność kategoryzacji, wydzielania podkategorii i klasyfikowania artykułów – każdy z kandydatów otrzyma polecenie uporządkowania jednej z kategorii głównych Nonsensopedii;
 • aktywne uczestnictwo w głosowaniach na ANM, SDU i Newsie Miesiąca – chcemy widzieć, jak kandydaci są aktywnymi członkami społeczności i korzystają ze swego prawa głosu;
 • każdy kandydat może w czasie konkursu zgłosić się raz po pomoc do jednego z członków komisji oceniającej w rozwiązaniu kwestii, która jest dla niego zbyt trudna i nieograniczoną ilość razy do osób spoza komisji – kontakty z komisją będą odnotowywane i zaznaczane;
 • w przypadku rażącego łamania zasad Nonsensopedii kandydat może zostać wykluczony z konkursu, co nie zmienia liczby miejsc przeznaczonych do obsadzenia w administracji – konkurs ulega wtedy skróceniu o liczbę dni w skali tygodnia, które zostały osobie wykluczonej do wypełniania ww. zadań.


UWAGA: Jednomyślną decyzją administracyjną zostaje również zawieszona procedura PUA do czasu rozstrzygnięcia konkursu i rozdania uprawnień. Nabór kandydatów trwa do 12 października 2011 do godziny 23:59, a więc do środy włącznie. Po tym terminie administracja wybierze konkursową piątkę, która stanie w szranki o prawa administratora. Po konsultacjach międzyadmińskich, ustaleniu hierarchii ważności kryteriów wymaganych od kandydatów w czasie przebiegu konkursu, data jego rozpoczęcia i zakończenia zostanie podana do wiadomości publicznej na Forum i w szablonie Ogłoszenia lokalne. Prosimy kandydatów o niewpisywanie komentarzy co do wymogów, a jedynie o notyfikowanie chęci udziału w konkursie.

Niniejsza strona zostanie zabezpieczona i nie będzie dostępna dla użytkowników nowych i niezarejestrowanych. Ma to zapobiec spamowaniu na niej oraz ew. wandalizmom. Wpisanie swojej kandydatury nie oznacza automatycznego wzięcia udziału w konkursie! Dobór uczestników leży w gestii tylko i wyłącznie wyżej wymienionych administratorów. Pod uwagę będą brane takie czynniki jak liczba edycji kreatywnych, staż i społeczne zaangażowanie kandydata. Jednocześnie administracja zastrzega sobie prawo do uwzględnienia innych czynników, o ile uzna je za ważące. Wraz z rozwojem konkursu strona będzie aktualizowana o nowe wiadomości i komunikaty. Dziękujemy. Artur21 22:52, paź 9, 2011 (UTC)

Zakończyliśmy nabór kandydatów, dziękujemy za wszystkie zgłoszenia, kolejne nie będą już przyjmowane. Ogłoszenie konkursowej piątki nastąpi najprawdopodobniej dzisiaj wieczorem, ew. w dniu jutrzejszym. Artur21 05:10, paź 13, 2011 (UTC)
Mały surprise. Każdy kandydat otrzymuje po cztery zadania do wykonania, z których będzie oceniany obok powyższych kryteriów w tej samej skali. Niektórzy kandydaci wykonali część zleconych im zadań, reszta zostanie za chwilę rozdana po dyskusjach. Pełna lista zadań do wykonania znajduje się tu. Artur21 21:16, paź 17, 2011 (UTC)

Kandydatury edytuj

Wpisywać poniżej:

Zen_Xen_ni! edytuj

Kandydat: ZentroXenondyskusjablokadywkładprzeniesione stronylogi

Powód: Mam spory staż, mam dobre stosunki z obecną administracją. Nie liczę na zwycięstwo, ale sprawdzę na co mnie stać!
Do niezdecydowanych: Zgłoście się, zawsze warto spróbować, jeśli na tym nie stracisz nic.

Podpis: 禅.氮. 09:04, paź 10, 2011 (UTC).

JohnAveryedytuj

Kandydat: JohnAverydyskusjablokadywkładprzeniesione stronylogi

Zgłasza: Użytkownik:JohnAvery.

Powód: Jako, że kilka osób sugerowało mi, żeby wziąć udział w konkursie, nie mogę zawieść ich zaufania, więc się zgłaszam. JohnAvery napisz 11:50, paź 10, 2011 (UTC)

KANDYDAT WYCOFAŁ SIĘ NA WŁASNĄ PROŚBĘ w dniu 12.11.2011 r. Emdeggergadajka 14:35, lis 13, 2011 (UTC)

Exe19edytuj

Kandydat: Exe19dyskusjablokadywkładprzeniesione stronylogi

Zgłasza: Użytkownik:Exe19.

Powód: Jako, że pewna osoba sugerowała mi, żeby wziąć udział w konkursie, nie mogę zawieść jej zaufania, więc się zgłaszam. Ex"e"19 13:31, paź 10, 2011 (UTC)

Jurek10edytuj

Kandydat: Jurek10dyskusjablokadywkładprzeniesione stronylogi

Zgłasza: Użytkownik:Jurek10

Powód: Wkładam wielką pracę, jestem bardzo aktywny i walczę z wandalami. wowJurekedycji tak dużo 14:00, paź 10, 2011 (UTC)

Parry1993edytuj

Kandydat: Parry1993dyskusjablokadywkładprzeniesione stronylogi

Zgłasza: Użytkownik:Parry1993.

Powód: Trzeba spróbować. Jako zwykły user robię trochę roboty np. ostatnio SDU ;] i te moje „Dr.red by Parry”. Wróciłem po ponad półrocznej przerwie ale już „łapię” nowinki jakie zawitały na nonsę więc i z adminem nie było by problemu. Pozdrawiam komisję ;] Party1993 15:41, paź 10, 2011 (UTC)

Metalowy łebedytuj

Kandydat: Metallheaddyskusjablokadywkładprzeniesione stronylogi

Zgłasza: Użytkownik:Metallhead.

Powód: Trochę tu zrobiłem, i myślę, że warto spróbować. Będzie do bardzo dobra okazja do powrotu po nie zawsze ode mnie zależnej przerwie. Faller 16:39, paź 10, 2011 (UTC)

Andrzej19 edytuj

Kandydat: Andrzej19dyskusjablokadywkładprzeniesione stronylogi

Powód: Na pewno odpadnę, więc właściwie jedynym powodem jest sama chęć rywalizacji... Andrzej 1 9 19:10, paź 10, 2011 (UTC).


Wyniki edytuj

Komisja zebrała się i zdecydowała o wybraniu użytkowników, którzy przejdą do drugiego etapu. Są to;

 1. JohnAvery (6 głosów)
 2. Parry1993 (6 głosów)
 3. ZentroXenon (5 głosów)
 4. Metallhead (3 głosy)
 5. Exe19 (3 głosy)

I ta piątka będzie miała tydzień na wykazanie się swoimi umiejętnościami. Uprawnienia będziemy nadawać zapewne w tej kolejności (kwestia do przedyskutowania). Z tej piątki wybierzemy stały skład. Dziękuję wszystkim za udział i życzę dalszych sukcesów. [[Terrapodian]] Ni! 19:21, paź 13, 2011 (UTC)

Przypominamy, że czas praw administratora jednego użytkownika nie oznacza konieczności zaprzestania edycji dla pozostałych pięciu, bo konkurs trwa 5 tygodni, a nie tydzień. Gratulujemy, czekajcie na dalsze informacje. Andrzejowi i Jurkowi życzymy, by pracowali uczciwie dalej, a ich efekty będą na pewno zauważone (to nie znaczy, że nie są i nie były). Emdeggergadajka 19:28, paź 13, 2011 (UTC)


Harmonogram konkursu edytuj

Poniżej zostaną podane daty w skali tygodnia przyznawania i korzystania z uprawnień przez finalistów konkursu. Konkurs rozpoczyna się z dniem 15 października 2011 r.. Okresy finaliści wybierają samodzielnie z jednym zastrzeżeniem. John oraz Parry robią to pierwsi, ponieważ dostali największy kredyt zaufania w czasie głosowania. Potem obowiązuje zasada pierwszeństwa zgłoszenia się.

Okres pierwszy 15.10 – 21.10.2011. Kandydat: Party1993 11:11, paź 14, 2011 (UTC)

Okres drugi 22.10 – 28.10.2011. Kandydat: JohnAvery napisz 13:51, paź 14, 2011 (UTC)

Okres trzeci 29.10 – 5.11.2011. Kandydat: 禅.氮. Samosąd.

Okres czwarty 6.11 – 12.11.2011. Kandydat: Ex"e"19

Okres piąty 13.11 – 19.11.2011. Kandydat: Faller 13:57, paź 14, 2011 (UTC)


Od 20 listopada będziemy liczyli całościowy dorobek kandydatów zebrany tabelarycznie. Nikt nie wie, ile to potrwa, bo nie potrafimy liczyć dalej niż do czterech. Bądźcie jednak cierpliwi, niech Wam nie przeszkadzają w kałużach jesienne liście. W razie awarii poprosimy kogoś biegłego w matematyce, by zaokrąglił do pięciu, a wtedy wyniki pojawią się szybko, a my nie będziemy ociągali się z nadaniem praw. Emdeggergadajka 22:36, paź 13, 2011 (UTC)