FANDOM


Ten wątek nie był edytowany od 127 dni. Nie baw się w archeologa i nie odkopuj go. Zamiast tego możesz wrócić na stronę główną forum i założyć nowy temat.

Mam pomysł, aby zrobić specjalne miejsce do tak zwanych miniforów. Tam będą umieszczane rzeczy zbyt mało znaczące, aby robić kolejne forum, ale na tyle znaczące, że powinna być zasięgnięta opinia od społeczności. Przykładowo, ostatnie porum było na temat kwestii mało znaczącej wedle mnie, ale zacytuję pewną wypowiedź:Cquote2

[…] do takich właśnie spraw używa się forum. Trzeba to przemyśleć i przegłosować.
Cquote2

Mr obornik

To właśnie miniforum idealnie nadawałoby się do takich spraw. Nie jest to bardzo znacząca kwestia, ale, jak można wywnioskować na podstawie powyższego cytatu, opinia społeczności powinna być zasięgnięta.

Jak to by działało?

Na tej stronie byłoby opisane, co to jest. Same dyskusje odbywałyby się na tej stronie. Aby rozpocząć nową dyskusję, po prostu należy kliknąć w plusik (albo w link na głównej stornie). W przypadku, gdy rozmiar strony dyskusyjnej przekroczy pewien limit (moja propozycja – 20kB), plusik zniknie, a zamiast linku pojawi się informacja, że miniforum jest przepełnione, i trzeba poczekać do archiwizacji. Archiwizacja nie powinna się odbywać, gdy jakaś dyskusja jest aktywna. Trzebaby ustalić czas minięty od ostatniej edycji, po którym dana dyskusja będzie postrzegana jako nieaktywna – moja propozycja to 48 godzin. Gdyby jakaś dyskusja byłaby aktywna, wyświetlałoby się dodatkowo ogłoszenie na OZ. Co na ten temat myślicie? 209po Radioactive 21:00, kwi 14, 2018 (CEST)


Pomysł taki sobie, w sumie to porum jest też trochę od mało istotnych spraw, a pozostaje czytelne. Do tego trzeba by chyba było wrzucania kolejnego JS, a nie wiem, czy FANDOM zaakceptuje (z drugiej strony, mamy w sumie i tak niewspieraną skórkę, może się nie przejmą…), no i to nie przyspieszy wczytywania stron. Co jeszcze… Gdybyśmy mieli takie inne forum, można by zrobić dział pierdoły, ale nie mamy i już raczej mieć nie będziemy. Sir Polskacafe 20:16:25, kwi 14, 2018 (CET)
Chodzi mi o to, że to nie będzie żadnych dodatkowych skryptów, a poszczególne dyskusje będą w oddzielnych sekcjach. 209po Radioactive 21:19, kwi 14, 2018 (CEST)
Wiem, że będą w oddzielnych sekcjach. Tylko czy naprawdę czegoś takiego potrzebujemy? No i kto ma decydować, czy dane coś ma wylądować tu czy tam? Pomijam już, że ludzie mają tendencję do niewypowiadania się w dyskusjach i podobnych, a w porum wręcz przeciwnie. Sir Polskacafe 20:21:32, kwi 14, 2018 (CET)
Zbędny podział. Jest forum, jest IRC, jest Discord, są dyskusje użytkowników, jest dyskusja do każdej strony, jest pełno różnych sposobów na załatwienie jakiejś sprawy. Ruch na forum nie jest nie wiadomo jaki, aby trzeba było coś dzielić. Na razie widzę więcej wad niż zalet takiego pomysłu. Zgadzam się również z panem wyżej, który wymyślił znacznie lepszą nazwę pokazującą cały sens i przeznaczenie takiego działu. Jan Kowalski (dyskusja) 19:22, kwi 14, 2018 (UTC)

I znowu przerost formy nad treścią... tak jakby powstawała tu tona wątków... Dajcie spokój. Piszcie artykuły a nie wymyślajcie bzdury. Mięsny Kataryniarz (dyskusja) 20:23, kwi 14, 2018 (UTC)

Cytując klasyka kolejne bezsensowne porum w tym roku... = °ZelDelet ° = 20:33, kwi 14, 2018 (UTC)
Gdyby to wprowadzono w życie, może byłoby to ostatnie bezsensowne porum? 209po Radioactive 13:20, kwi 15, 2018 (CEST)
Nie byłoby. Utworzenie nowego działu nie poprawia w magiczny sposób jakości treści, jedynie sieka ją na mniejsze kawałki. A jak coś jest mniej ważne, to są inne sposoby, aby o tym pogadać. Jan Kowalski (dyskusja) 13:22, kwi 15, 2018 (UTC)

Od ważniejszych spraw jest Porum, od mniej ważnych jest IRC (lub jak kto woli – Discord). Tyle wystarcza. Czegoż nam więcej? Nnvist Miejsce pogawędek 14:04, kwi 15, 2018 (UTC)

Omatko. Zacznijmy od tego, że każdy nagłówek otwiera nowy wątek i nic nie stoi na przeszkodzie, aby takie wątki tworzyć. Po drugie: jeśli jakiś temat naprawdę wymaga oddzielnej strony, to zawsze można utworzyć przykładowe Forum:Pewna niedorzeczna sprawa/głosowanie. Serscull 13:51, maj 20, 2018 (UTC)