FANDOM


Ten wątek nie był edytowany od 179 dni. Nie baw się w archeologa i nie odkopuj go. Zamiast tego możesz wrócić na stronę główną forum i założyć nowy temat.


Od dłuższego czasu korcił mnie ten temat i wreszcie przyszedł czas na głębsze jego omówienie. Otóż istnieje wiele prac z medali ANM i GNM, które ewidentnie nie są medalowe, a medale posiadają (głównie grafiki). Przykładowe pracę poniżej:

 • Smerfy.jpg
 • Zalogadresowozu.jpg
 • Dwa czerwone piksele.png
 • Ostatnie chwile MonoBooka.png – to w szczególności

Dlatego wpadłem na pomysł, aby stworzyć dwa nowe głosowania. Odbieranie medalu GNM i odbieranie medalu ANM, w skrócie ODGNM i ODANM (Te nazwy i skróty może oczywiście przedyskutować). Do takiego głosowania skierowywało by się pracę, które ewidetnie nie należą do medalowych. Chodzi głównie o grafiki – O ile artykuły można ulepszać, o tyle grafiki są z reguły stałe. Jeżeli ktoś ma zamiar pytać: Dlaczego w takim razie zostały wyróżnione medalem? Odpowiedzi jest dużo, może to być np przekupywanie głosów (nawiasem mówiąc korupcja lub sekciarstwo) lub głosowanie pod wpływem sytuacji (Ostatnie chwile MonoBooka są tego świetnym przykładem). Poniżej prezentuje przykładowe zasady takiego głosowania:

 1. Zgłoszeniom podlegają wszystkie strony, które w obecnej formie budzą zastrzeżenia.
 2. Raz wpisanej nominacji nie wolno cofać, chyba że strona w czasie głosowania znacznie się zmieniła.
 3. Zakazuje się wstawiania nominacji z powodów osobistych, przeciw jakiemuś użytkownikowi.
 4. Głosowanie i podjęcie decyzji trwa 7 dni od daty zgłoszenia.
 5. Użytkownicy mający poniżej 100 edycji w przestrzeniach kreatywnych w momencie wstawienia pracy na ODANM/ODGNM lub niezarejestrowani nie mogą głosować. To m.in. dla wyeliminowania lawiny pacynek.
 6. Głosy nieuprawnionych osób mogą skreślać użytkownicy posiadający uprawnienia bałwanka lub wyższe.
 7. Aby głosowanie było ważne, musi wziąć w nim udział przynajmniej czterech użytkowników, których głosy nie zostały skreślone.
 8. Praca traci metal, gdy ilość głosów za przekroczy 70%.
 9. Administrator może wycofać kandydaturę dowolnej pracy, jeśli uzna, że istnieją ku temu wyraźne powody.
 10. Zasady oczywiście nie działają wstecz.

A teraz pytanie do was. Czy uważacie, że takie rozwiązanie jest w poarządku? A możecie chcielibyście coś w tym zmienić, lub dodać coś od siebie? Zapraszam do dyskusji. Iиferno82 обсуждение 23:26, sie 22, 2018 (UTC)


Nie widzę w odbieraniu medali wielkiego sensu, szczególnie w przypadku anmów, które można po prostu poprawić, za co wezmę się ja i Grzesiek po urlopie (Runab coś wspominał że może pomóc). Co do GNM-ów to szczerze powiedziawszy spora ich część jest po prostu słaba i lepiej już to zostawić w spokoju i wziąć się za robienie nowych dobrych grafik. Inna sprawa że archiwalne medale nie są nawet porównywalnie tak eksponowane, jak te aktualne, więc nie ma to aż tak wielkiego znaczenia.

TL;DR: moim zdaniem szkoda zachodu. Magwac | Dyskusja 15:49, sie 23, 2018 (UTC)

Demedalizacja to na tyle rzadki precedens, że nie ma po co tworzyć specjalnej strony meta. Od tego wystarczy forum, a czasem nawet IRC. Ba, kiedyś wrzuciłem na SDU artykuł z medalem, a wynik okazał się pozytywny :D Co to wskazanych grafik: smerfy, ostatnie chwile monobooka i Colin Farell jak najbardziej do zdemedalizowania. Załoga dresowozu – głosowałem przeciw, ale głosów za było dużo. W formie zmemizowanej też ma lepszą wymowę. Czerwone piksele zostawić, to jest humor dla inteligentnych. Serscull 19:34, sie 23, 2018 (UTC)

Serscull dobrze zwrócił uwagę, że nie trzeba tworzyć specjalnych stron i regulaminów. Po prostu rozpocznijmy dyskusję na porum, zdecydujemy, jakie artykuły nie mają mieć medali i tyle. Grafiki podobnie – Smerfy, Monobook (kto kurwa dopuścił to gówno do GNM?!), dresowóz i Colin Farell można zdemedalizować od zaraz. Do tego dorzucił tort szachowy, Terminatora w Equesterii i Gówno Wyborczą. Runab0 (dyskusja) 19:57, sie 25, 2018 (UTC)