FANDOM


Ten wątek nie był edytowany od 273 dni. Nie baw się w archeologa i nie odkopuj go. Zamiast tego możesz wrócić na stronę główną forum i założyć nowy temat.

tl;dr chodzi o to, żeby poprzenosić strony pomocy (nie-zasad) z Nonsensopedia: do Pomoc:, a strony zasad do przestrzeni projektu (czyli w sumie na odwrót)
Witam wszystkich.
Jak już pewnie sporo osób zwróciło uwagę, zarówno zasady, jak i strony pomocy rozsiane są między dwoma przestrzeniami: Nonsensopedia i Pomoc. Przykładem niech będzie Nonsensopedia:Źródła wolnych grafik – strona służąca pomocy, będąca w przestrzeni projektu. Mało? Czynności administracyjne, które nie są przecież tylko sugestiami dla nowych, a instrukcjami, których trzeba się trzymać.

Proponuję więc to uregulować: przestrzeń Nonsensopedia służyć miałaby do trzymania tam nie stron pomocy, a zasad, których należy przestrzegać, pomoc zaś do trzymania „poradników” w stylu Jak napisać dobry artykuł czy po prostu zaleceń.

małe FAQ edytuj

 • Po co?
  • Dla uproszczenia szukania takich stron i zmniejszenia (w niewielkim stopniu, ale zawsze) bałaganu w stronach meta Nonsy.
 • Nie lepsze rediry?
  • Przekierowania można oczywiście zrobić, ale bez czegoś więcej niezbyt pomogą w uporządkowaniu walających się po różnych stronach zasad.
 • Ale w Nonsensopedia: są też inne strony!
  • One zostają – raz że nie ma co z nimi zrobić, a dwa że jak najbardziej pasują.
 • Nonsa upada, nie lepiej zająć się czymś sensowniejszym, na przykład konwentami?
  • Lepiej, ale te „drobne zmiany” w niczym w sumie nie zaszkodzą.

Proszę o wypowiedzi zarówno na temat pomysłu (czy ma sens), jak i wykonania (co poprawić), także te krytyczne. Sir Polskacafe 21:11:59, mar 04, 2018 (CET)


Te drobne zmiany, jak je nazywasz, tylko odwracają uwagę od upadku strony. Przypomina orkiestrę grającą na tonącym statku. Wymyśl lepiej coś pożytecznego a nie zajmuj się biurokratycznymi bzdetami. — Ta niepodpisana wypowiedź jest autorstwa użytkownika 37.249.153.5 (dyskusjawkład). Pamiętaj o podpisywaniu się przy użyciu ~~~~!

Tymi pożytecznymi rzeczami zajmuję się i tak (moderacja, czasem coś dopiszę do jakiejś strony), to jest przy okazji. No i nie sądzisz, że skoro na Nonsie biurokracja już istnieje, to ogarnięcie jej (w jakiejś części) może się przydać w przyszłości, jeśli (a wątpię, bo Nonsa raczej już się przejadła) kiedykolwiek odzyska dawną popularność? Sir Polskacafe 22:06:04, mar 04, 2018 (CET)
...stworzyłeś kolejne bezsensowne forum (kolejne w ogóle, nie że w Twoim wykonaniu)... e... znaczy...to jest kupa roboty. = °ZelDelet ° = 21:33, mar 4, 2018 (UTC)
Tekst (będący w sumie cytatem ze mnie, z innego forum – dla niewiedzących) troszkę nie na miejscu, bo w tym forum chodzi o coś innego, niż w tym twoim (nie same narzekanie na to jak jest). Natomiast co do tej kupy roboty – eee tam, nie sądzę żeby zajęło mi więcej niż jakieś 3 dni. Sir Polskacafe 15:25:00, mar 10, 2018 (CET)

Moim zdaniem jest to potrzebne. Jednorazowy wkład pracy w ten projekt może przynieść bardziej wydajne egzekwowanie zasad, co aktualnie (szczególnie widać to po ostatnich wypadkach) jest dość potrzebne. | Nmwf 22 | | 23:05, mar 4, 2018 (CET)

Jak to Nonsa upada, co to za herezje mi tu głosisz, hm? Nie no, co jak co, ale wypadałoby trochę to ogarnąć. Sam czasami się gubię w tych stronach. Nnvist Miejsce pogawędek 21:44, mar 5, 2018 (UTC)

Jak dla mnie to bardzo mądre posunięcie, wszystko powinno być na swoim miejscu :D Damian102 19:18, mar 8, 2018 (UTC)

Popieram. Trzeba zrobić w tym temacie porządek. Ordnung muss sein! Mr obornik Skargi i zażalenia 22:39, mar 17, 2018 (CET)

W sumie czemu by nie, porządek zawsze się przyda. ;) NikoMiku 21:57:28, mar 18, 2018 (CET)

W związku z ogólnym poparciem, biorę się za planowanie co dać gdzie (nie żeby to było bardzo dużo roboty, po prostu tak nie będzie to wyglądało na odpierdol), propozycje przedstawię wkrótce na IRCu i/lub Discordzie, bo kolejne forum ani odkopywanie starego raczej Nonsie nie pomoże. Słowo do Zela – to nie jest ani wielka zmiana kanciapy, ani Wielka Zmiana. Porum wywalam z ogłoszeń na OZ. Sir Polskacafe 19:59:18, mar 20, 2018 (CET)