FANDOM


Ten wątek nie był edytowany od 538 dni. Nie baw się w archeologa i nie odkopuj go. Zamiast tego możesz wrócić na stronę główną forum i założyć nowy temat.

Mam pewien pomysł na ożywienie Gry, a tym samym trochę samej Nonsensopedii. Chcę na Facebooku ogłosić akcje, w której nasi fani będą podrzucać propozycję na nowe wątki w Grze. Działanie bardzo łatwe – ktoś podrzuca propozycje, na Facebooku ogłaszany, że zabieramy się za te temat, robimy parę(naście) stron gry z wątkiem i nawiązujemy je do już istniejących. Jako, że może to odnieść jakiś sukces (aczkolwiek przyznam, że niewielki) to poszukuję osób, które ewentualnie pomogą mi w pisaniu nowych stron gier. Wymagam tylko jednego – brak słomianego zapału. Gdy będzie kilkanaście propozycji od użytkowników to będzie trzeba zrobić trochę zabawnych stron. Jak nikt się nie znajdzie do jutra (dajmy na to do 16) to sam się tym wszystkim zajmę. Ktoś pomoże? Magik Windows logo - 2012 Dyskusja 14:30, maj 30, 2017 (UTC)

Zapomniałbym, mowa jest tutaj tylko o rozbudowanie Klasycznej gry – ja się nie palę do ogarniania struktur pozostałych trybów. Magik Windows logo - 2012 Dyskusja 14:34, maj 30, 2017 (UTC)
Jak klasyczny to się zgłaszam. Magwac | Dyskusja 14:59, maj 30, 2017 (UTC)
Melduje się, Towarzyszu Nonsensopedysto! Nnvist Miejsce pogawędek 15:02, maj 30, 2017 (UTC)
Pomożecie? Pomożemy! Mr obornik Skargi i zażalenia 15:11, maj 30, 2017 (UTC)

Ogłoszenie dodane, ekipa zebrana. A teraz czekamy na propozycje. Wszystkim ochotnikom z góry dziękuję – jednocześnie czekamy na nowe osoby, które będą chciały pomóc. Im więcej osób tym lepiej. Magik Windows logo - 2012 Dyskusja 15:32, maj 30, 2017 (UTC)

Ok, poniższa lista to komplet. Fajnie będzie jak do 1 lipca wszystkie pomysły wykorzystamy. Czasy spokojnie wystarczy (pod warunkiem, że nie będziemy odkładać tego na czasie). Magik Windows logo - 2012 Dyskusja 13:11, cze 2, 2017 (UTC)

Ech, i wypalenie… Zostawiam was z tym, a ja znikam na bliżej nieokreślony czas… Poradzicie sobie. Magik Windows logo - 2012 Dyskusja 20:23, cze 4, 2017 (UTC)

Propozycje z Facebooka edytuj

Polibuda edytuj

 • Przychodzisz na polibudę. Trafiasz na egzamin ustny z mechaniki płynów. Jakiś gość mówi do ciebie niezrozumiałymi symbolami. Uwala cię i prosi o indeks. Nie masz indeksu więc specjalnie dla ciebie wyjmuje jeszcze pachnący farbą drukarską nowy egzemplarz i wypisuje dwóję z wielgachnym członkiem obok bo inaczej nie da się ocenić twojej odpowiedzi. Masz wtedy dwa wyjścia: iść się napić piwa w barze z serogłowym barmanem, albo uciec do krainy ogórków kiszonych. oprócz tego inna osoba dorzuciła krainę grzybów
  • Chętni do murzynienia: Magik (wątek z Krainą Grzybów), Magwac (polibuda i mechanika płynów)
  • Punkt startowy: Gra:Strona 55156.

Nie chcesz makareny edytuj

 • Idziesz sobie ulicą zadumany, myśląc o tym, czy pleśń piwniczna zawojuje rynek farmaceutyczny,gdy przechodzisz obok sklepu z telewizorami,gdzie na srebrnym ekranie pojawiają się ludzie tańczący macarene. Uciekasz w panice nie chcąc mieć hp -10,i w szalenczym biegu trafiasz do:
  -nowego programu Krzysztofa Rutkowskiego,gdzie razem pojedziecie na jedną z 3 losowych misji - do kościoła,gdzie odkrywasz makabryczna prawdę o kole różańcowym (babcie autobusowe planują wielką rewolucję w świecie komunikacji miejskiej)
  - trafiasz do siedziby głównej Wikipedii i szef przyjmuje Cię do roli napisania nowego, nudnego jak zawsze artykułu
  • Chętni do murzynienia:

Kraina muminków z złym Donaldem edytuj

 • Ryszard Kalisz i Anna Grodzka zabierają Cię do krainy muminków w której rządzi zły Donald i jego Buka. Donald terroryzuje krainę wyłączając prąd przed wieczorynką. Jedyną szansą na jego pokonanie jest przedostanie się do mauzoleum i ożywienie zwłok Lenina. Można tego dokonać tylko za pomocą spirytusu 100% i laski kiełbasy wiejskiej z prosiaczka z stumilowego lasu. Wszystko to oczywiście przy akompaniamencie harmonii i na mocnym kacu. Co robisz? 1. Kasujesz historie przeglądarki 2. Jedziesz swoim BMW pod remizę 3. Jedziesz z sołtysem do Niemiec na szparagi 4. Podejmujesz się tego zadania
  • Chętni do murzynienia:

Kabaczek edytuj

 • Wchodzisz do sklepu i widzisz Zielonogórskiego kabaczka szklarniowego który patrzy na ciebie z półki i wygląda apetyczne co robisz

A. Patrzysz na niego wygladając apetyczniej?
B. Niezwykle uprzejmie zwracasz mu uwagę iż jest przystojny i go zjesz?
C. Biegasz przerażony jego spojrzeniem po sklepie?
D. Niezwykle szybko podchodzisz i pytasz troskliwie czy ma problem?
E. Żadne z powyższych bo nie lubisz Kabaczków Zielonogórskich szklarniowych, chyba że by były to Pomidory szklarniowe Pomorsko-Etiopskie to i owszem byś nie podszedł bo i po co skoro masz kiwi.

  • Chętni do murzynienia:

Uzupełnienie serii z wędkarzem edytuj

 • Wystarczy przeczytać pastę o wędkarzu, ogarnąć realizację filmu Fanatyk i jechać z tematem.
  • Chętni do murzynienia:
 • Jak wędkarz to ja zawsze :) Mr obornik Skargi i zażalenia 12:01, maj 31, 2017 (UTC)
 • No ja ta pomogę. Magik Windows logo - 2012 Dyskusja 12:43, cze 1, 2017 (UTC)

Założenie państwaedytuj

 • Konkretów nie było – po prostu możliwość założenia państwa.
  • Chętni do murzynienia: Nnvist (a to sama historia z partią komunistyczną i zakładaniem „nowej socjalistycznej republiki” nie starcza?), Magik
   • Komentarz: skoro czytelnicy chcą, to znaczy, że nie starczy. Ja sam planuję zrobić serię z kilkoma wariantami – wśród nich alternatywna rzeczywistość w której prezydentem USA jest Clintonowa i secesji USA. Im więcej będzie opcji założenia nowego państwa tym lepiej.

Szamelolita edytuj

 • Szamelolita Wohnungsbaugenossenschaft bohaterka trudnych spraw
  • Chętni do murzynienia:

Gladosedytuj

 • Podczas tańczenia makareny pod tobą otwiera się portal i pojawiasz się w komorze testowej. Przed tobą wisi pijana GLaDOS i mówi że porwała twego przyjaciela topinambura. Warianty: Tańczysz makarene dalej, Niszczysz GLaDOS, Przestajesz być wege, Ratujesz Topinambura, Przeprowadzasz rewolucję w Folwarku
  • Chętni do murzynienia: TehJugment (pomysłodawca)

Pozwolę wtrącić swoje przysłowiowe trzy grosze.
Otóż przeglądając strony użytkowników, zauważyłem, że Gra ma wiele nieukończonych wątków (co wydaje się oczywiste), ale za to linkujących już do tych istniejących. Znalazłem dwie listy tych stron: pierwszą stworzyła niestety już nieaktywna Argh! (lista znajduje się tutaj), a drugą stworzył Szeweko tutaj (brałbym z niej tylko linkujące). NikoMiku 13:59, cze 26, 2017 (UTC)