FANDOM


Ten wątek nie był edytowany od 177 dni. Nie baw się w archeologa i nie odkopuj go. Zamiast tego możesz wrócić na stronę główną forum i założyć nowy temat.

Kiedyś się już pojawiło takie pytanie, ale bez większego odzewu, za to dzisiaj ta kwestia pojawiła się już dwukrotnie: WIELOKROPKI. Jest bowiem znak wielokropka (oto on: … ) i wymyślono go zapewne po to, żeby wyglądał lepiej, niż trzy kolejne kropki jedna za drugą.

Zasady typografii zazwyczaj (czyli od 2005 roku) przestrzegaliśmy. Czy będziemy robić jednak rewolucję polegającą na pisaniu bota, który to wszystko poprawi? Serscull 22:32, sie 14, 2018 (UTC)

Chyba nie ma lepszego sposobu niż bot. Teraz pytanie: kto się tym zajmie? 46.20.35.114 (dyskusja) 14:06, sie 16, 2018 (UTC)
Teraz pytanie: czy to jest aż tak paląca potrzeba? Szczególnie że napisanie takiego bota byłoby pracochłonne (jest całkiem sporo wyjątków), a ten czas można poświęcić na np. dalsze prace nad CSS-em Oasisa, poprawianie szablonów tak by wyświetlały się poprawnie w skórce mobilnej, czy redagowanie artykułów. Wielokropki poprawia się na bieżąco i to na razie raczej starczy, chyba że komuś się naprawdę nudzi. Magwac | Dyskusja 19:57, sie 16, 2018 (UTC)
Pragnę przypomnieć, że nawet prof. Bańko w swoich odpowiedziach w poradni PWN stosował trzy kropki a nie wielokropki (i cudzysłowy drukarskie razem z półpauzami, jakby co). Zanim się zacznie mieszać w typografii, to warto się jej pouczyć. Amoniak (dyskusja) 20:30, sie 16, 2018 (UTC)
Ale uzasadniał on jakoś to stanowisko? Bo wiedza z zakresu typografii to jedno, ale wielokropek to kwestia poniekąd informatyczna. Serscull 21:24, sie 29, 2018 (UTC)