FANDOM


Ten wątek nie był edytowany od 290 dni. Nie baw się w archeologa i nie odkopuj go. Zamiast tego możesz wrócić na stronę główną forum i założyć nowy temat.

Dzisiaj będzie krótko. Głosowanie w Centrum Społeczności nad przyznaniem nam tytułu wiki miesiąca aktualnie leży, z niekiedy bardzo dobrą argumentacją przeciw, z którą to muszę niestety się zgodzić. Wypunktowano nam m.in. zaniedbania raportów, takie jak:

Ze stron porzuconych i takich, z których wyjścia nie ma trzeba odliczyć Drogówkę (wykorzystuje szablon {{dl}}, więc na pewno strony te nie są porzucone i posiadają linki wychodzące). Mamy 549 grafik bez licencji (plus te grafiki, które posiadają tylko pochodzenie-link i nadal czekają na wstawienie odpowiedniej licencji bądź {{nolic}}, czyli wszystkie wymienione w nieskategoryzowanych plikach), co daje 4,86% całego zasobu grafik. Ponadto, co wymienił Serscull w wynikach ankiety – niezadowalający mnie wynik 15,35% stubów, kiedy kilka lat przede mną była to zaledwie dziesiąta albo i setna procenta (rozumiem, od tamtej pory przybyło nam dziesięć tysięcy artykułów, co nie jest jednak powodem do utrzymywania tak drastycznej liczby zalążków).

Od dawna zapowiadałem TRE, niedawno nawet podałem datę jego przeprowadzenia i powtórzę ją tutaj – będzie dwutygodniowe, między 16 lutego a 1 marca. Chciałbym, byśmy położyli nacisk głównie na stuby, które są napisane na tyle fatalnie, że ich kontynuacja będzie stratą czasu. Pozostałe postarajmy się rozbudować, by spaść poniżej 10% (czyli z ok. 2450 do 1600). Wiem, że rozbudowa ośmiuset stron nie przyjdzie w oka mgnieniu, ale do końca tego roku pozostało 11 miesięcy z hakiem, czyli dwa, trzy stuby na dzień do rozbudowania, by zamknąć rok poniżej ww. progu.

Nie tylko powyższe raporty mamy gęsto zapuszczone. Specjalna:Strony bez interwiki w ramach współpracy między wersjami językowymi (aktualnie >1000, co chyba nie dziwi), czy też Specjalna:Nieużywane szablony (w ramach sprzątania szablonów można tę sprawę rozwiązać; aktualnie 584 szablony, w tym 365 szablonów rocznic) wymagają szczególnej uwagi.

Mam nadzieję, że znajdą się dobre dusze, które w wolnym czasie, zamiast przesiadywać na coraz większej socjalizacji ulegającemu kanałowi, zajmą się czyszczeniem raportów w miarę swoich możliwości. Artur21 08:15, sty 19, 2013 (UTC)

Wszystkie pliki zostały skategoryzowane (ze strony specjalnej) ale pozostały jeszcze pliki do skategoryzowania z kategorii Grafiki stworzone przez Nonsensopedystów. Niestety większość nie posiada innej kategorii niż ta. Także prawie 2 tyś plików dodatkowo do przejrzenia. Pozdrawiam Party1993 12:23, sty 22, 2013 (UTC)
Dzięki czemu mamy teraz 673 grafiki bez licencji (plus te, które nie mają wstawionego {{nolic}}) i niewątpliwie z tym też należy coś zrobić. Może zacznijmy wywalać niektóre z nich? Widziałem kilka plików, które były zamieszczone tylko na jednej stronie i brakowało im określonej licencji – takich można się pozbywać (chyba, że artykuł zostanie bez grafik, to wtedy lepiej nie). Artur21 11:00, sty 23, 2013 (UTC)
Lepiej podmieniać/określać licencję. Usuwać tylko gdy jakość jest wątpliwa i grafika nie wpływa na wartość humorystyczną artykułu. Szklarz (dyskusja | edycje | kontakt ) 13:04, sty 23, 2013 (CET)
Up popieram. Ale zauważyłem, że grafiki np. z copyrightem bez kategorii nie są pokazywane na specjalnej. Czyli wszystkie grafiki do przejrzenia. Party1993 10:49, sty 24, 2013 (UTC)
Na stronie specjalnej czasem się pojawiają się skatowane pliki, to chyba jakiś bug czy inna rzeka. Szklarz (dyskusja | edycje | kontakt ) 12:45, sty 24, 2013 (CET)

Ciekawe, co zrobimy z interwiki dla artykułów, które opisują zjawiska w skali lokalnej i nie mają szansy kiedykolwiek trafić na inne wiki (na przykład miasteczka i wsie czy marki tanich win). Podobnie ktoś już wspominał o aktualizacji redirów. Ryba lądowa i tyle.

Boję się, że ten cały wątek skończy się powszechnym stresem spowodowanym perfekcjonizmem. Argh! (dyskusja) 10:40, lut 3, 2013 (UTC)


Gwoli uporządkowania, statystyki po TRE:

Dodatkowo, liczba stubów spadła o 2 punkty procentowe (aktualne stub ratio: 13,21%), czyli zmierzamy w kierunku obranym na samym początku. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do poprawy statystyk. Kwestia zerwanych przekierowań to nasz aktualny priorytet. Artur21 17:38, mar 3, 2013 (UTC)

Czy mam to traktować jako oficjalne zezwolenie na wychrzanienie większości tego, co jest na Specjalna:Zerwane przekierowania (bo w 90% to są przekierowania do usuniętych artykułów)? Józef Piłsudski SignatureNu? 17:43, mar 3, 2013 (UTC)
Pozwoliłem sobie odfajkować Dreadlish yy..? 18:22, mar 3, 2013 (UTC)
Liczba zerwanych przekierowań spadła poniżej 1000. Pijemy? Józef Piłsudski SignatureNu? 14:08, mar 8, 2013 (UTC)