FANDOM


Karl Fredrik „Freddie” Ljungberg (ur. 16 kwietnia 1977 w Vittsjö, Szwecja) – szwedzki piłkarz występujący na pozycji pomocnika. Do nie dawna był zawodnikiem Arsenalu Londyn, teraz gra dla Młotów.

Biografia

Karierę sportową zaczynał od uprawiania piłki ręcznej, z której zrezygnował na rzecz piłki nożnej dopiero po tym, gdy w zespole wybuchła słynna na całą Szwecję afera ze znikającymi gaciami, w której Fredrik był podejrzanym. Nie został wydalony z klubu, ale musiał grać w zespole piłki nożnej – Halmstads BK. Do Arsenalu przeszedł w 1998 roku, jednak na mocy transferu Halmstads musiało dopłacić jeszcze 4,8 miliona euro. Zarząd Halmstads uważa że zrobił na tym transferze bardzo dobry interes.

Reprezentacja

Jest też czołowym zawodnikiem reprezentacji Szwecji, w której zadebiutował 24 stycznia 1998 roku i od tego czasu wystąpił w niej 59 razy (stan na koniec czerwca 2006). Grał z nią w dwóch turniejach finałowych o Mistrzostwo Europy, w 2000 i 2004 roku, a także w dwóch turniejach o Mistrzostwo Świata, w 2002 i 2006. W 2006 zdobył pierwszą w swoim życiu bramkę dla reprezentacji, w meczu przegranym z Paragwajem 0:1.

Homo

Niestety w Arsenalu, Fredrik nigdy nie czuł się szczęśliwie, a spowodowane to było faktem że Freddie (jak kazał aby koledzy na niego wołali) miał dosyć specyficzne upodobania seksualne, co nie bardzo podobało się jego kolegom z zespołu. Na treningach nikt nigdy nie trenował razem z nim. Nawet żaden z jego kolegów z zespołu, nigdy nie był u Freddiego w domu. Przypuszcza się że raz jeden, jedyny Patrick Vieira przyjął zaproszenia i odwiedził Ljungberga, jednak niedługo po tym zdarzeniu uciekł do Juventusu Turyn.


Przyjecie To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny piłki nożnej. Jeśli odróżniasz Borubara od Perejry – rozbuduj go.