Fredrik Ljungberg

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Skocz do: nawigacji, szukaj

Karl Fredrik „Freddie” Ljungberg (ur. 16 kwietnia 1977 w Vittsjö, Szwecja) – szwedzki piłkarz występujący na pozycji pomocnika. Do nie dawna był zawodnikiem Arsenalu Londyn, teraz gra dla Młotów.

[edytuj] Biografia

Karierę sportową zaczynał od uprawiania piłki ręcznej, z której zrezygnował na rzecz piłki nożnej dopiero po tym, gdy w zespole wybuchła słynna na całą Szwecję afera ze znikającymi gaciami, w której Fredrik był podejrzanym. Nie został wydalony z klubu, ale musiał grać w zespole piłki nożnej – Halmstads BK. Do Arsenalu przeszedł w 1998 roku, jednak na mocy transferu Halmstads musiało dopłacić jeszcze 4,8 miliona euro. Zarząd Halmstads uważa że zrobił na tym transferze bardzo dobry interes.

[edytuj] Reprezentacja

Jest też czołowym zawodnikiem reprezentacji Szwecji, w której zadebiutował 24 stycznia 1998 roku i od tego czasu wystąpił w niej 59 razy (stan na koniec czerwca 2006). Grał z nią w dwóch turniejach finałowych o Mistrzostwo Europy, w 2000 i 2004 roku, a także w dwóch turniejach o Mistrzostwo Świata, w 2002 i 2006. W 2006 zdobył pierwszą w swoim życiu bramkę dla reprezentacji, w meczu przegranym z Paragwajem 0:1.

[edytuj] Homo

Niestety w Arsenalu, Fredrik nigdy nie czuł się szczęśliwie, a spowodowane to było faktem że Freddie (jak kazał aby koledzy na niego wołali) miał dosyć specyficzne upodobania seksualne, co nie bardzo podobało się jego kolegom z zespołu. Na treningach nikt nigdy nie trenował razem z nim. Nawet żaden z jego kolegów z zespołu, nigdy nie był u Freddiego w domu. Przypuszcza się że raz jeden, jedyny Patrick Vieira przyjął zaproszenia i odwiedził Ljungberga, jednak niedługo po tym zdarzeniu uciekł do Juventusu Turyn.


Przyjecie To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny piłki nożnej. Jeśli odróżniasz Borubara od Perejry – rozbuduj go.

Nasze strony
Przyjaciele