Górzno

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Skocz do: nawigacji, szukaj
POL Górzno COA

Miasto jest tak małe, że nawet ryba w herbie musi stać...

Górzno – najmniejsze/malutkie/miniaturowe/filigranowe/po prostu małe miasto w woj. kujawsko-pomorskim, w powiecie brodnickim, położone na wschód od Torunia oraz na północ od Łodzi. Gmin twierdzi, że mieści się tu Urząd Gminy, ale pewne obiektywne fakty wskazują, że taki budynek jak Urząd Gminy by się po prostu na terenie miasta nie zmieścił.

[edytuj] Rozrywka

Jednymi ze źródeł rozrywki dla mieszkańców są dwa ekskluzywne lokale. W jednym (Całe 2m kwadratowe powierzchni! Tylko kościół jest większy!) można potańczyć przy disco polo z tubylczymi plastikami, a w drugim (0,3 metra kwadratowego) zjeść prawie-radioaktywną pizze w rytm hard rocka czy innej Miley Cyrus.

W okolicy są dwa jeziora. Dają ludziom szansę rybobrania i nawet pływania! Choć i tak wszyscy wiedzą, że w jeziorze się nie pływa, tylko się nad nim pije... Owe jeziora są źródłem skandalu, równego niemal Watergate. Oszukańcza Wikipedia, podając powierzchnię Górzna, wliczyła je do powierzchni miasta! Może jeszcze Urząd Miasta tam postawić?! Przecież urzędasy by się potopiły. Jednak, jak na to spojrzeć…

[edytuj] Ciekawostki

W tym mieście nie ma miejsca na ciekawostki. Nie zmieściły się.

[edytuj] Centra kultury

Chyba tylko organy kościelne.

[edytuj] Mieszkańcy

Są jak ta ryba z herbu. Muszą stać. Często na jednej nodze. Śpią też na stojąco. Nawet stać muszą na… to akurat głupi przykład.

[edytuj] Historia

Nudna jak flaki z olejem. Jedynym żwawszym akcentem była Bitwa pod Górznem, stoczona z okazji wizyty naszych północnych sąsiadów o blond włosach. Sienkiewicz, pisząc Potop, chciał dać w nim wzmiankę o owej bitwie, ale jako że ją przegraliśmy to odpuścił. To wersja oficjalna. Prawda jest taka, że widząc Górzno, stwierdził, iż niemożliwe jest stoczenie bitwy na tak małym obszarze.

Nasze strony
Przyjaciele