Głodno (województwo lubelskie)

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Skocz do: nawigacji, szukaj
Bodypainting

Mieszkanka Głodna w tradycyjnych barwach wojennych

I niechaj głodnianinowie z Wielkopolski znają, że Lubelacy nie gęsi, że swoje Głodno mają!

Głodnianin z województwa lubelskiego o Głodnie w województwie wielkopolskim

Etam, to tylko nędzna podróba!

Głodnianin z województwa wielkopolskiego o Głodnie w województwie lubelskim

Głodno – wieś w województwie lubelskim, położona prawie nad Wisłą. Składa się z placu i trzech wychodzących z niego dróg, które z lotu ptaka przypominają znaczek Mercedesa – pod warunkiem, że zrobisz mocnego zeza rozbieżnego.

[edytuj] Sława w mediach

Głodno od wielu lat stara się wypromować w mediach, aby pozbyć się kompleksu niższości względem bardziej znanego Głodna w Wielkopolsce. Szansą miała być powódź anno Domini 2010, podczas której woda niebezpiecznie zbliżyła się do wsi, a władze zarządziły natychmiastową ewakuację. Wszystkie wielkie stacje telewizyjne przysłały tu swoje wozy transmisyjne, licząc, że nazwa „Głodno” skojarzy się odbiorcom z głodującymi powodzianami i złapie ich za serce. Niestety, wielka woda do Głodna nie dotarła, a gwiazdami telewizji stały się wsie z sąsiedniej gminy Wilków.

[edytuj] Przewodnik po Głodnie

Jadąc do Głodna od strony Opola Lubelskiego musimy przedrzeć się przez spory obszar lasu. Po pewnym czasie las zacznie się przerzedzać, a przy drodze zobaczymy znak z nazwą miejscowości. Po obu stronach ujrzymy prymitywne domostwa, z których zaczną wyłaniać się tubylcy z podziwem obserwujący samochód. Warto zwrócić uwagę na staw po prawej stronie drogi, na którym ma powstać port morski z funduszy Europejskiego Funduszu Rozwoju.

Po niecałej minucie dojeżdżamy do rozwidlenia dróg. Jeśli chcesz wjechać wprost do Wisły, pojedź w lewo, a jeśli chcesz zgubić się w lesie pełnym kanibali, wybierz prawą drogę. Możesz też spróbować zawrócić, o ile nie jesteś blondynką i nie jest dla Ciebie zagadką sposób obsługi lusterka wstecznego. Powodzenia.

[edytuj] Zobacz też

Nasze strony
Przyjaciele